zelený pepř

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.07 09:48
zelený pepř

mám dve sklenice kuliček zeleného pepře v nejakem nalevu. Poradite co s tim, jak s tim, do ceho s nim? Ja ho znam jenom v pastice co prodavaj. Jsem zvedava na rady…

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 10.01.07 13:22
Zelený pepř - Wydro,

používám někdy do omáčky na steak.
Nejprve udělám steak. Jak se steak dělá u nás se můžeš dočíst tady .
Steak přendám na talíř, do pánvičky přidám stroužek rozdrceného česneku, pár kapek Worcestershire sauce, lžíci zeleného pepře.
Rychle vše orestuji, přidám smetanu a krátce povařím.
Je to vlastně taková zjednodušená verze Steak Diane.

Tasma
415 příspěvků 10.01.07 13:20
...

zelený pepř je výborný v jakékoliv šťávičce k minutkám, taky ho někdy přidávám do náplně, když dělám nějakou kuřecí nebo vepřovou kapsu. V létě dělám ke grilovanému masu nebo na nové brambory klasickou smetanovou bešamelvou nebo sýrovou omáčku , do které hodím trochu tohoto pepře v nálevu.

Rychloomáčka k masu a na brambory pro lenochy jako jsem já :
Ohřeju smetanu, vhodím kousíček bujónu, přisolím dle chuti, zasypu trochou instantní jíšky, nasypu zelený sterilovaný pepř s troškou nálevu - prohřeju - hotovo. Někdy přidám kousíček máslíčka a někdy ještě připepřím bílým pepřem

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.07 14:10
já to věděla

že mi tu poradite…diky, nevyleju ho tedy

Tasma
415 příspěvků 10.01.07 14:14
...

…prý nevyleju...... věz, že by Ti ruce upadly, udělat takový hřích a zlikvidovat takovou dobrotu…

Ivo
1045 příspěvků 10.01.07 18:00
Tasmi i Esme...

…mluvíte mi z duše. Já tento pepř ještě přidávám např. do klobáskové směsi, do sekané (když čekáme nějakou návštěvu milující pikantní pokrmy - moje dámy to nee) a do podobných pokrmů :-))

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz