želatina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kanda
11 příspěvků 14.4.05 15:30
želatina

…byla mou noční můrou, než jsem přišla na to, že potřebuje ke ztuhnuti opravdu dost času, hlavně, přidává-li se ke smetanovým krémům. To je opravdu potřeba nepropadnout panice, když se z krásně ušlehaného krému stane polévka.:) Teď už s úspěchem používám plátkovou i práškovou, kromě Vitany jsem snad zkusila už úplně všechny.
Eleeen, nic jen ty se neboj, plátková želatina se ti rozpustí na úplně čirou hmotu, nic jako popisujes s agarem.[;-
Mám pocit, že jeden balíček želatiny (třeba té od Oetkra)odpovídá asi šesti plátkům? (S těmi mi ztuhne krém z 0,5 l smetany.) Ale ještě to o víkend zkontroluju, někde to mám napsané.
Držím palce při příštím pokusu

Reakce:
Eleeen
1127 příspěvků 21.4.05 09:51
plátková želatina

No já nevím, ale vždycky jsem viděla, jak ty plátky namočí, nechají nabobtnat, pak je jaksi vymačkají v rukách a ty zbytky vyhodí!!!
A viděla jsem to nejen v televizi, ale i v reálu na živém vaření.
Tak teď jsem úúplně zmatená.

kanda
11 příspěvků 25.4.05 09:53
Eleen,

tak ted teda nevim… Ja vzdycky ty nabobtnale platky vymackam, a pak je rozpustim ve vode. To, co vymacka, vyleju. Takze to delam spatne a jen diky nejakemu nedmernemu stesti mi vyrobky vzdycky ztuhly? Safra, safra…

Jenofefa
1315 příspěvků 25.4.05 11:07
Asi vám nerozumím, ale...

mám pocit, že obě dvě mluvíte o stejném postupu. Plátková želatina se namočí ve studené vodě, až změkne a „zhadrovatí“. Pak se z této vody vyndá a „vyždímá“. Voda, ve které se máčela, a vymačkaná vody se vyleje. Část tekutiny, ze které chceme dělat rosol (vývar, ovocná šťáva, mléko…) se mírně zahřeje a nabobtnalá vyždímaná želatina se do ní vloží a nechá zcela rozpustit. Rozpuštěná se vmíchá do zbývající tekutiny (hmoty) a nechá ztuhnout. Pozor, želatina se nesmí nikdy vařit, pak ztrácí želírovací schopnost. Kdykoliv jsem s želatinou pracovala a dodržela uvedený postup, neměla jsem žádný problém.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz