Zbyl mi už naporcovaný a nasolený syrový kapr.....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hafner
3 příspěvky 31.12.05 07:20
Zbyl mi už naporcovaný a nasolený syrový kapr.....

…a slyšel jsem,že se dá zpracovat tak,aby se kosti, díky nálevu,docela rozpustily.Ty kousky s dlouhými kostmi jsme snědli smažené na Štědrý večer,ale ze tří velkých kaprů zbylo porcí ještě opravdu hodně.Poradíte?Pře­dem velký dík!

Reakce:
Scarlet02
577 příspěvků 31.12.05 08:24
Hafnere,

podívej se tady

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.05 08:46
kapr bez kostí

zde

Bunter
457 příspěvků 01.01.06 17:06
Ahoj Hafnere

Jsme v Norsku téměř 25 let a kaprovité ryby v západní části Norska prostě neexistují, potažmo ani jiné sladkovodní ryby až na pstruhy z líhní a sezónní siveny alpské. Proto jsme každoročně nahrazovali o Vánocích kapra treskou, nebo jinou mořskou rybou. Až v loni!! To jsem koupil v Makru dvě mražené půlky kapra a dovezl do Norska. V den D jsem půlky vyfiletoval a klasicky osmažil. Nebylo to k jídlu. Kapr strašně smrděl bahnem a malé kostičky byly téměř všude. Mořské ryby jdou vyfiletovat tak, že jsou prakticky bez kostí. Rodina to odmítla konzumovat a i já jsem se raději věnoval telecím a vepřovým řízkům. Bylo mi to však líto vyhodit (kus jihočeska v Norsku) a tak jsem udělal pečenáče.Ty tady dělám často a to ze sleďů s vynikajícím nálevem "tady ":http://www.labuznik.com/recipe.php?… ale tentokrát jsem jenom svařil ocet s vodou podle návodu na přípravku k nakládání NAKO nebo DEKO bez sterilizace. Usmažené kapří porce jsem naskládal do sklenic a lákem zalil. Dnes jsem ochutnal a je to velmi jedlé.Kosti i bahenní příchuť je tatam..To je inspirace napříště. Ať se ti daří.

Labužník TinaH02
46 příspěvků 03.01.06 16:01
Buntere,

abys zbavil kapra pripadne bahnite chuti ci pachu, staci jej den pred obalovanim dat do misy, zalit mlekem a nechat v chladnu, to zarucene pomuze.. co se drobnych kosticek tyce, ty jsou hlavne v ocasnich porcich, v tech ostatnich je jich velice malo, hlavne tam je par velkych..

buraci
1136 příspěvků 03.01.06 16:24
Buntere,

jinde uz jsme probirali tu bahnitou chut. Skutecne ji mlekem ci jogurtem potlacis, ale ta specificka kapri chut tam samozrejme trochu zustane. Pak je ale treba mit stesti na rybu, je lepsi davat prednost kusum do 2,5 kg vcelku, u mrazenych kusu je bohuzel mensi jistota spravneho zachazeni pred zmrazenim. A filetovani: Kapr ma tech malych kosticek opravdu pozehnane, leda snad pokud bys filety prejel rukou a zkusil kosticky vytahat pinzetou, ale na to bych treba ja nemela trpelivost.

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.06 23:22
Ahoj Hafnere,

tady je recept podle kterého dělám pečenáče z kapra nebo z jakýchkoliv malých plevelných rybek, které mi nosí kamarádi rybáři. Na marinádu je důležitý poměr octa a vody, dává se v poměru 2:1, bude se ti to asi zdát kyselé, ale na to, aby kůstky změkly - do týdne jsou měkké jemné kostice a po 14 dnech i žebra - to je akorát. K tomu nakrájíme větší mrkev, menší petržel a malý celer. Přidáme lžíci pepře, nového koření, asi 5 bobkových listů a já dávám trošku tymiánu, 1/4 l hrnek cukru a lžičku soli. Povaříme asi 5 minut, přidáme cibuli na kolečka, jenom aby změkla. Lák se musí hodně vychladit. Do okurkové lahve se naskládají obalené porce v trojobalu a usmažené na oleji. Musí být olej ! No a potom musíme pár dní vydržet a neujídat. Nedávám žádné konzervační prostředky, to obstará ocet a cukr. Pokud se zdá pečenáč kyselý je možné ho po 14 dnech přendat do slabšího láku. Nebo dát porce na placatou mísu, prokládat kapii, okurkou a přelít vlažným aspikemPřeji dobrou chuť a ať se dílo zdaří.

DanaJ
1136 příspěvků 11.01.06 08:03
Hafner,...

…tak jak to nakonec dopadlo?

Bunter
457 příspěvků 14.01.06 22:06
Vánoční pečenáče

Je mi to trapný zase tu rozmazávat výrobu mých vánočních pečenáčů, ale asi jsem objevil Ameriku. Jak jsem dělal ty pečenáče dostávalo se mi v jedné sklenici dost místa. Jelikož vždycky řízků napečeme pro celej barák a nejde to sežrat, tak já na studený bufet si je dávám ještě celý týden..... A tak mě napadla taková myšlenka doplnit ty pečenáče řízky. Před nedávnem jsem jednu sklenici otevřel a chutnal, ale byla to kapří sklenice. Pečenáč chutnal náramě,ale ještě chtěl trochu uležet. Jelikož jsem velký lajdák a sklenice jsem nepopsal a řízky nakrájel na porce podobné kapřím, dalo mi dost práce včera mezi čtyřmi sklenicemi tu pravou vyhledat. Výsledek předčil všechna očekávání. Řízek lehce navinulé chuti, proleželý zkrz naskrz byl tak křehký, že téměř odpadával z vidličky při vyjímání ze sklenice. Nemohu sloužit jestli to byl zrovna telecí nebo vepřový řízek, poznat se to nedalo.Je to ale pochoutka Porce kapra jsem smažil i nakládal s kůží, ale ta jaksi naduřela a zhouževnatěla tím octem a je jak houžev a těžko se kousá. A tak z ní loupám to náramně dobré bílé rybí masíčko, kostí a pachu prosté a kůži vyhazuji. Můžete mě označit za vesnického drna, který kyselé zapíjí vínem s kyselinkami, ale mě k tomu moc chutná suché bílé víno a trochu přechlazené

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz