Ústřice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník Jiti02
170 příspěvků 30.12.05 10:34
Ústřice

již druhý rok si na Silvestra dopřejeme tento luxus. Nejraději je mám jenom zakápnuté limetou nebo s šalotkovým dresingem. Letos jsem si myslela, že vyzkouším ještě grilované.
V Hospodářských novinách psali, že se také dělají s koriandrovým dresingem. Nemáte někdo recept???? Moc prosím. Díky. J.
A všem přeji příjemný nový rok.

Reakce:
luba
185 příspěvků 30.12.05 16:48
Nekaz tuto vzacnu pochutku

Hoci koriandrovy dresing si viem predstavit nieco ako majonezu zriedenu jogurtom a s posekanou koriandrovou vnatou, je mi proti mysli nejakym sposobom ustrice upravovat. To, co bezne robis, je to najlepsie, co sa da s ustricami urobit - cize neupravovat. Dobru chut a krasny novy rok!

possum
464 příspěvků 31.12.05 09:01
Jiti,

luba ma pravdu. Znam hodne receptu, hodne jsem jich ochutnala, bohuzel ten koriandrovy dresing neznam, ale nejlepsi jsou natural, s tim citronem ci limetkou.

Bali
1254 příspěvků 31.12.05 16:19
Grilovane ustrice,

jsem zacala hned hledat na fr netu.
S coriandrem jsem nenasla.Jen cerstve a na talirek dat lehce opecene kosticky cesneku, limetky a nasekany coriandr.
Ustrice jime docela casto a grilovane nas nejak nenadchly.
Nejradeji je mame se salotkovym vinaigretem.
Myslim ze muzes ty ustrice klidne zapect s bylinkovym maslem jako sneky. Misto petrzele das coriandr.
Jinak- maslo,cesnek,sul,pe­pr a bylinky.

Labužník Jiti02
170 příspěvků 03.01.06 09:22
Děkuji

dopadlo to přesně jak píšete.Žádný koriandr, žádné zapékání, jenom limetka a šalotkový dresing a super jsme si to užili. J.

Labužník marus02
58 příspěvků 12.01.06 15:34
...

Jiti, prosím, kde jsi sehnala ústřice? Jde mi o tip na opravdu dobré ustřice? :-) - žiješ-li ovšem v ČR, nejlépe v Praze. :-) Já teď byla ve Venezuele a od chlapíka jsme si na pláži koupili čerstvě vylovené, v ledu nachlazené s limetkou úúúúúžasnééé tak bych si to ráda někdy zopakovala, jenže např. v jedné pražské restauraci je neměli tak dobré (moc zrosolovatělé a byly až moc cítit…) mno, s tím grilováním JSI TO DOUFÁM NEZKOUŠELA! - to mně přijde jako zločin

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.06 06:50
Ústřice - Maruš,

čerstvé, (vlastně špatně, chlazené), ústřice dostaneš koupit asi jenom v Makru. A v Praze jich máš hned několik!

esmeralda
4813 příspěvků 17.01.06 06:03
Ústřice - Jiti,

tady jsou velice oblíbené Ústřice Kilpatrick:
Do pekáčku se nasype hodně hrubá sůl, na to se po:,–(í ústřice i se skořápkou, mírně se zakapou Worcestershire omáčkou, posypou se najemno nakájenou slaninou, černým pepřem (čerstvě umletým !!!!) a dají se na tři minuty pod rozpálený grill.

Já je mám ale stejně nejraději syrové, bez ničeho.

Labužník Jiti02
170 příspěvků 19.01.06 13:56
Ústřice kupujeme

tady http://www.seafood.cz/. Telefonem objednám a osobně vyzvednu (bez zálohy). Je to super, i když si to nechají zaplatit. Měli jsme od nich i humry a přivezli jsme si je domů ještě úplně živé. Ústřice jsme měli loni a letos (loni a předloni) košíček po 25 ks a ani jedna nebyla nejedlá. J.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz