Vizitka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 17.09.04 01:13
Vizitka

prosím o doplnění kolonek na MSN (messengera) a Skype do vizitek…děkuji :-))

Reklama

Reklama

Reakce:

Vali
1326 příspěvků 17.09.04 01:37
pendo prosím,

nevím co to je , co tam vyplnit, je to pro mě španělská vesnice. Děkuji za obrázek k mrkvovým řezům - potěšilo mě to. Všimla sis,přepsala jsem všechny recepty.

penda
4752 příspěvků 17.09.04 08:17
vali,

všimla, jsi prostě jednička…jen detail, za všemi ingrediencemi klidně nech čárky, pepíček si to tak přeje, ale to už hned neopravuj, nikdo z nás, snad kromě pepíčka a jeho táty Pepina to u všech receptů nemá…
a teď k té vizitce: ICQ neboli „aj sí kjú=I seek you (hledám Tě)“ je dorozumívací prostředek mezi lidmi z celého světa prostřednictvím internetu; vše o něm najdeš zde (stránku mi kdysi poslala Sněhurka, jako téměř všem ostatním labužníkům…
to další AIM a YIM a MSN jsou „messenžry“, které umí to samé, co ICQ…čili psát, mluvit a snímat video s tím, s kým zrovna mluvíš, též jejich prostřednictvím můžeš hrát on-line hry nebo „pořádat konference“ (čili mluvit s větší skupinkou lidí). Nejschůdnější pro nás je MSM messenger , protože je celý v češtině, čili srozumitelný…a to poslední, Skype nedělá nic jiného, než ty dva předcházející, čili umožňuje kontakt mezi lidmi po internetu, ale má to plus, že jeho prostřednictvím s kýmkoli mluvíš jako po telefonu, a kromě odběru MB nic nestojí, dokonce, pokud si uhradíš poplatky v určité záloze, můžeš jeho prostřednictvím mluvit s jakýmkoli telefonem po celém světě, ale finančně se to nevyplatí, minuta hovoru, myslím vyjde pronás na 1,40 euro. Vše o tomto programu je v angličtině zde …nemusíš nic moc studovat, jen stáhnout program a čeština do něj je na adrese slunecnice.cz , kde do vyhledávače napíšeš „skype“ a ono Ti to vyhledá právě tu češtinu, koukala jsem teď, že už tam je víc verzí…záleží na tom, jaký typ skype máš…snad jsem to napsala srozumitelně…ještě k té instalaci češtiny…je k tomu potřeba mít jen WinRAR program, nic víc, protože stáhlý soubor je kompresovaný a musí se dekompresovat :-))…jakékoli dotazy k čemukoli Ti ještě ráda objasním, pokud je budu sama znát…osobně používám všechny tři jmenované „pokecy“, ICQ je asi na odběr MB nejlevnější, MSN nejdražší a Skype je super, protože mi umožnil slyšet osobně lidi, které miluji… :-)))

penda
4752 příspěvků 17.09.04 08:18
ještě jsem zapomněla...

…k tomu obrázku…nemáš za co děkovat, když něco mám, ráda se s tím s ostatními podělím :-)) (a je to přesně ten samý, co máš ty, viď?… ;-) )…když budu mít nějaký další, zase ho pošlu, jen až tak za 14 dní, protože mám skener v opravě…

Vali
1326 příspěvků 17.09.04 08:39
další otázka

děkuji za podrobné informace, podle možností se zařídím, snad na to přijdu. Ještě by nás doma zajímalo, co znamenají ty tečky, pomlčky a závorky na konci.

penda
4752 příspěvků 17.09.04 09:05
vali,

to jsou smajlíci …připomněla jsi mi mamku, když se mne ptala na to samé, letos jí bylo 60, tak jste asi stejný ročník…a byla nadšena, co jsem jí to zase nového naučila… tak a máš zase co studovat :-))

Vali
1326 příspěvků 18.09.04 00:44
Vizitka.

Pendo, jsem moc vděčná za všechny informace, je toho na mě moc, považ co jsem se všechno za tak krátkou dobu naučila, ale MSN a Skype už je na mě příliš. Zůstanu u toho psaní receptů, to mě baví, mám hodně materiálů k dispozici. Počítač mám od loňských vánoc a používala jsem ho k hraní logických her (převážně). Internet je perfektní, velmi nerada bych se ho vzdala.

penda
4752 příspěvků 18.09.04 00:53
vali,

a co jsi hrála nejradši?…já byla dřív maniak do windowsovských min…a mamka ta hraje pořád FreeCell, nic jiného ji na pc nezajímá…má starý počítač, jehož paměť už je tak akorát jen na ty karty…a když hraje, tak nevidí, neslyší…:-))

Vali
1326 příspěvků 18.09.04 01:12
Pendo.

Jo tak ty logické karty to je moje. Protože neumím anglicky, na všechno jsem musela přijít logikou, jak se to vůbec hraje. Večer před spaním si zahraju, vygumuji starosti, unavím oči a perfektně to účinkuje jako uspávací prostředek. Když jsem to vyprávěla své doktorce, tak řekla, že to bude doporučovat všem babkám, aby jí tam nefňukaly, že nemůžou spát. Ještě podotýkám, co mám internet, šetřím peníze, protože nekupuji žádné časopisy, nemám potřebu luštit křížovky ani číst bulvární drby. To co teď dělám mě daleko více uspokojuje. K těm hrám, mám tam ještě 2 mažongy, jestli víš jaké jsou to hry. Jo a taky jsem střílela slepice, ale bylo to pro mě moc na nervy. Teď už máme zase svoje slepice, tak už na ty v počítači nestřílím. Při povodni se nám jich 15 utopilo a to jsme je dali na půdičku. Tolik u nás bylo vody.

Vali
1326 příspěvků 18.09.04 01:14
..a ještě Pendo

není tvoje maminka taky krevní skupina A, nebo optimisticky laděný človíček jako já?

penda
4752 příspěvků 18.09.04 02:12
Vali,

mamka je tuším béčko (co se krevní skupiny týče), ale určitě byste si rozuměly…já když začínala před lety s pc, hrála jsem to samé, co ty…samou logiku, kluci měli střílečky a pohádky a já jen logické hry…a ještě jsem měla ráda adventury, hry, při kterých musíš vymýšlet postup, jak se dostat o kus dál…a Mahjong hraju ráda, dokonce i moje mládě, osmiletý je v tom profík..a před rokem jsem mu objednala CDRomek, časopis pro děti, který vychází s CD s Čtyřlístkem a Ferdou mravencem…a to je něco pro mne!!!…Jára si zahraje na co mu rozoumek stačí a já dohrávám zbytek…samá logika…takže, jestli máš vnoučátka, doporučuji jako vánoční dárek, protože se u toho vyblbneš i ty :-))…a slepice jsem taky střílela, ale v tom jsem moc nebodovala…klikni sem a zkus si zahrát Big Money nebo Bejeweled nebo Type Shark..to je taková legrační rozcvička na psaní na klávesnici…a bezvadná je i Noemova archa…anebo klikni sem a zkus si zahrát kolaps…pokud ho uděláš, smeknu před Tebou…já ho už hrála snad 100×, ale vždy mi nějaká kostička zbyde…zatím největší úspěch 7 zbylých kostiček…takže příjemnou noc, protože jakmile začneš, nebudeš moci přestat… :-))).. Jo..a mamka je LEV!

esmeralda
4813 příspěvků 18.09.04 03:24
Vali,

jenom jednoduché vysvětlení k těm dvojtečkám a závorkám. Polož si hlavu na levé rameno a znovu se na to podívej. ;-) :-)

Vali
1326 příspěvků 18.09.04 10:18
Esmeraldo

to je prima, člověk by na to sám nepřišel, tu hlavu jsem tam dala a nechala dost dlouho, jak se mi to líbilo, co si lidé nevymyslí. Až to řeknu zbytku rodiny, to budou čučet , co zas díky vám vím, moc hezky mi ten den začíná.

Vali
1326 příspěvků 18.09.04 10:21
Pendo

díky za každé dobré ráno a to dnes je. Ty hry vyzkouším až bude syn doma, sama si netroufnu.

Jenofefa
1315 příspěvků 18.09.04 12:54
Vali, nedá mi to

a musím Ti napsat „Klobouk dolů“. Jseš fantastická ve svém nadšení se všechno dozvědět. Já jsem jen o něco mladší, ale začínala jsem jako naprostý samouk a taky sbírám informace, kudy chodím. I díky Pendě jsem mnoho pochopila, je nezištná učitelka obstarožních amatérů. Na Labužníkovi je fajn, že se nemusíš bát se zeptat. Držím Ti palce

penda
4752 příspěvků 18.09.04 13:35
Jeno,
:-))

Vali
1326 příspěvků 18.09.04 13:48
Jenoféfo

děkuji za hezká slova, můžu říci, že první zcela jiný náhled na žití jsem získala v r. 95, po menším onkol. onemocnění, začala jsem více rozumět svému organizmu, zařídit se podle toho, co dělá člověku dobře. Další velkou školou mého života byly povodně, když mi bylo nejhůře, řekla jsem si, že nemoc je daleko horší než nějaká pitomá voda. Přišli jsme o všechno zařízení, ale co to je? Dnes jsem zabydlená , všechno mám pěkné, jen žít v pohodě a ve zdraví, aby si toho člověk ještě hodně užil. A teď mě hodně posílil a nabil Labužník.com. Tolik bezva lidiček bych sotva někde poznala. Taky si říkám, co si ještě neužít těch dnešních vymožeností. Když jsem prvně poznala, že jsou zde dušičky i z jiných světadílů - zamrazilo mě. Ta komunikace se mi líbí, ale chatování mi moc nesedí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz