vinné listy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jantar
170 příspěvků 21.09.05 14:19
vinné listy

jak je připravit … když je mám syrové
jdou použít i ted čerstvé…

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 21.09.05 15:01
Předpis

na plněné vinné listy podle Marthy Elefteriadu, kde jse popsáno, jak na to, jsem sem kdysi dávala…

meisje
580 příspěvků 21.09.05 16:03
...

Ja je sparim, tak 2-3 minutky, vyndam a opatrne rozprostru na kuchyn. linku a necham vychladit, stejne pracuji se zelnymi listy.

jantar
170 příspěvků 21.09.05 19:18
asi tak?

Listy zbavíme stopek, opereme a necháme spařit tak, že 2-3 krát necháme přejít var, až jsou vláčné. Opatrně je vyjmeme a naklademe na sebe na prkno

meisje
580 příspěvků 21.09.05 19:54
...

Ano, asi tak nejak - ja tedy nemam prkno, vystacim si s kuchyn. linkou a kdyz je povaruji (sparuji) tak to porad hlidam a vidim to kdyz zvlacni a hned ven. Oni jak se nechaji dlouho, tak jsou pak chartrny a trhaji se.

petromil
90 příspěvků 22.09.05 16:31
vinné listy

teď už je na ně pozdě,jsou tvrdý,mladé listy spařím nebo chvilinku povařím,vychladím ve vodě s ledem a pak je v požadovaném počtu zabalím do folie a namrazím,někde mám ještě recept na listy sterilované,ale když jsou vinný listy tak recept nemůžu najít,tak je strčím do mrazáku,když se vaří z čerstvých listů tak je taky spařím horkou vodou ,líp se do nich balí náplň.V létě muž zabalil závitky do alobalu a griloval.Dělal špalíčky uzeného masa zabalené do vinných listu a pak grilované,moc dobré.Dají se použít i mladé křenové listy.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz