Laskonky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pilka
113 příspěvků 21.09.05 13:23
Laskonky

Přátelé Labužníci, nemohu se nikde dobrat receptu na pravé nefalšované laskonky (prodávané ještě tak před 25 lety). Těsto bývalo s oříšky (to by snad mohlo být to, co tu je od Pampelišky a Pendy), ale krém býval máslový s oříškovým griliášem a nějakým záhadným způsobem „nastavený“ šlehačkou (to mi kdysi prozradila již nežijící cukrářka). Kdysi jsem to zkoušela, podobalo se to dost originálu, ale nenapsala jsem si to, tak už to zas nevím. Jo a jak udělají ty vysoké hrany, asi na to existuje nějaká forma? Prodávají se neplněné - malá kolečka a čtverečky, ale jsou s kokosem a to není to pravé ořechové.
Víte? Prosím poraďte. Snad nějaký totalitní nešidící cukrář na zaslouženém odpočinku, nemáte jej někdo doma na výminku? Krásný den a dík za případnou pomoc všem. Pilka

Reklama

Reklama

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 21.09.05 13:42
Pilko,

určitě mám doma několik předpisů na laskonky z oříšků (ty kokosové opravdu nejsou ono). Jakmile budu mít trochu času, tak se je pokusím najít, měj trpělivost. Má to jednu vadu - nikdy jsem je sama nedělala, takže za výsledek nemohu ručit. Ale určitě se po nich podívám.

possum
464 příspěvků 21.09.05 15:56
Pilko,

ja jsem tu zkousela laskonky. Jelikoz jsem nemela pravy recept, tak jsem pouzila recept Pavlova s pridanim pomletych orisku (liskovych). Krem maslovy.

Jenofefa
1315 příspěvků 21.09.05 21:34
Předpisy na laskonky

jsem našla a chtěla jsem je napsat na Labužníka. Ve vyhledávači jsem však předpisy na laskonky našla, takže by se jednalo jen o další varianty na dané téma. Pokud máš zájem, pošlu ti je přes poštu v „Můj Labužník“.

Pilka
113 příspěvků 22.09.05 08:06
Díky všem

s těmi korpusy bych celkem souhlasila, tam jsem se ptala jen zda neznáte metodu, jak dělají ty placičky s vysokým rovným a nerozteklým okrajem.
Takže mi jde asi hlavně o ten krém a ani jeden tady na Labu není ten pravý. Tam fakt nebyla žádná kaše z mléka a mouky nebo pudink a tak podobně. Bylo to nějak nastavované šlehačkou, mám pocit, že se svařila a pak se šlehalo máslo spolu s ní. A do krému přišel nabeton na prášek roztlučený griliáš s lískovými oříšky. Teď v sobotu jsme s bratrem na to vzpomínali.
Ale nechci otravovat, jen jsem myslela, kdyby náhodou někdo něco věděl, udělám to nejoblíbenější metodou pokus-omyl. Jednou se to třeba povede, pak napíšu zážítky.
Mějte se pěkně.

Pilka
113 příspěvků 22.09.05 08:14
Jeno

pokud budeš tak hodná, prosím pošli mi ten receptík, mailovou adresu v Mém Labužníku mám, doufám, že to stačí - zatím jsem se nezabývala nějak podrobněji finesami v možnostech Labu.
Díky moc, snad i někdy na oplátku.

neftis
28 příspěvků 23.09.05 11:50
Ahoj Pilko,

jen ještě k těm korpusům: ony se ty laskonky na plech nestříkají, ale roztírají přes takovou šablonu, prostě obdélník z tvrdší UH fólie o rozměrech plechu, ve kterém jsou vyražené „díry“ takové velikosti, jaké chceš ty laskonky mít. Hmota se pak rovnoměrně rozetře dlouhým nožem přes tu fólii, tu pak opatrně zvedneš a máš laskonky jednu jako druhou, s rovnými neroztékavými okraji…
Zdravím a přeji hezký víkend

Pilka
113 příspěvků 25.09.05 17:25
Ahoj Neftis

a díky za radu, tak jak říkáš to určitě je, Ty to asi víš přesně, že.
Tipuju, že šablona by mohla být k sehnání u ing.Fialy. Buď se tam ,
mrknu nebo navedu šikulku manžela a nebo holt to nějak objedu.
Díky všem a příjemný nedělní večer a s chutí do nového týdne.

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.05 19:42
Laskonky

Zdravím Pilko,
našla jsem recept někdy z roku 1980, pokud budeš mít zájem, kam ho mám poslat?

Scarlet02
577 příspěvků 25.09.05 20:39
Bedlo,

jestli máš krém do laskonek, tak ho prosím dej jako nový recept. Díky.

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.05 21:01
Laskonky

Scarlet, zdravím
určitě zařadím zítra, dobrou.

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.05 21:27
Laskonky

Scarlet, omlouvám se, krém se někam zatoulal, až ho najdu - uveřejním. Pa

rosnicka
262 příspěvků 27.09.05 10:57
Pilko,

tak přesně tyhle „oříškové“ laskonky děla moje 85ti leta babička, akorat nemá tu formu, takže nemají vysoké pravidelné okraje.Jinak náplň je taky nejaká šlehačková s oříšky…zjistím a napíšu recepis

Pilka
113 příspěvků 04.10.05 12:37
Rosničko

prosím, dej taky svůj recept pro všechny na Labužníka, jak je vidět není můj bratr sám, komu už kupované zákusky nechutnají a vyžaduje je po mně (moje švagrová má raději masíčko). Každý ten recept je malinko odlišný, a Labužník nám přece umožňuje i porovnání různých způsobů jak dojít k témuž výsledku.
A že babičku moc pozdravuju, možná by tyto zkušené osoby mohly dát „do placu“ ledacos, čím bychom se mohli inspirovat. Ale vlastně většinou všichni od svých babiček a maminek máme „rodinné stříbro“ i v podobě vyzkoušených receptů a dáváme je sem.
Krásný podzimní den všem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz