Večerní chutě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sylvie
2302 příspěvků 19.08.10 20:40
Večerní chutě

Moji zlatí, je večer, je pohoda, žádná honička, poloprázdná lednička…ne, přece jenom, na lince je sáček s arašídy, ve špajzu koupené marschmalow a ksichtíci (kokina pro neznalce jako je Soňa v Itálii třeba), děcka popíjí kofolu k večerní pohádce - taky bych si dala loka a nakonec přece jen v té lednici něco je, třeba tavený sýr, kousek Sedlčanského Hermelínu, falešný tatarák (hele, kousek toho tvrdšího chleba by se hodil na malou topinečku, ne?), jo, já vím, masáci jsou na zítřejší řízky.
Kruci, ale já mám na něco chuť. Mám koupený čaj k pročištění těla, taky syrovátku mám, ale kdo to má večer…

Jak ji zvládáte vy?

Reklama

Reklama

Reakce:

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.10 20:46
vem si vodu, milý Lojzo...

zpívá se v písni „Lojza a Líza“
U mne to funguje. Dám si „na ex“ 3 dl čisté pramenité a je po chuti.

esmeralda
4813 příspěvků 19.08.10 22:43
Večerní chutě - Sylvie....

…nezvládáme.
Ráda si přečtu tipy ostatních Labužníků.

Sylvie
2302 příspěvků 20.08.10 11:10
Ivo,

Ty kecáš! :-)
Esme, neposlouchej ji!

Wolfg
583 příspěvků 20.08.10 12:38
Nezvládám!

Čaj vyhoď, Míšo, syrovátku chrstni z okna a klidně něco malého ďobni. Takové drobné zahnání mlsné dělá z bytostí lidi. Doplňky stravy, půlnoční hamburgr s hranolkama a pozdní guláš se šesti vytváří nevratné tupce

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.10 14:06
Nekecám!

funguje to, ale jen asi 5 minut… Během té doby musíš najít něco, při čem na chutě zapomeneš. My jsme ale tvorové slabí, takže jinak nezbývá než jim podlehnout.

Wolfg
583 příspěvků 20.08.10 14:30
Kilometr od mísy

Troufám si tvrdit, že hodně záleží, S KÝM to něco, abychom zapomněli na gastronomické chutě, hledáme. Věc má háček, skoro mi napadá, kotvu. Po takovém nalezení bývá hlad, o jakém by mohli povídat obyvatelé Stalingradu 1941

mjam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.10 23:13
Pokušení

„Podlehni každému pokušení. Kdo ví, zda se navrátí?“ (Oscar Wilde)

Sylvie
2302 příspěvků 21.08.10 08:40
Úvaha

Asi jsme doma jen rozežraná sebranka, manžel když se dívá někdy se mnou na Labužníka, říka, že jsme zmlsaný bestie.

Kdysi, když jsem ještě neměla děti, jsem často navštěvovala svou kamarádku Anke v Durynsku. Jejich způsob života se mi moc líbil. Hlavně způsob stravování. Vše se připravovalo se skromností, jedlo se pomalu a každý kousek se vychutnával. Schokolade byla za odměnu. Večer místo televize a přežírání jsme poslouchali židovskou hudbu nebo Vivaldiho.

No jo, to bylo ale Durynsko. Když si představím takového obtloustlého bavorského dědka…

Sylvie
2302 příspěvků 09.09.10 09:34
Takže,

dle rad Ivy a Wolfga piju večer vodu a něco málo ďobám. Ale jen proto, že Vám zhloubi duše věřím…

P. S. Ráno se mi točila hlava, jo?

bocianka
528 příspěvků 09.09.10 15:14
to bude

asi hlady. Ale vydrž!

midla
266 příspěvků 09.09.10 15:36
Hlava se točí

ráno spíš když se večer pije vodka a uďobává se …

di
2451 příspěvků 09.09.10 15:40
Nebo

to může být hypo (tj. hypoglykémie), takže radím co nejdřív po probuzení něco malého sníst (sušenka, kousek banánu atd.).

euforbia
16 příspěvků 09.09.10 20:24
...

Na večerní chutě je nejlepší nastrouhat si salátovou okurku na kolečka, osolit, okořenit vegetou kari a zalít to kefírem. Mám to mnohokrát vyzkoušeno. A nejlepší na tom je, že se s klidným svědomím můžete nacpát k prasknutí :-)

lydia
1227 příspěvků 20.09.10 10:50
Sylvie,

někde jsem četla: my ženy nemlsáme…my vytváříme základy pro diety.
Když máš na něco chuť, ochutnej. Kousek, ne celou čokoládu nebo celý sáček arašidů a podobně. Hořká čokoláda prý zabraňuje srdečnímu infarktu, ale jenom 30 g za týden.

dag
539 příspěvků 27.09.10 08:05
mjam píše:
„Podlehni každému pokušení. Kdo ví, zda se navrátí?“ (Oscar Wilde)

Jak krásné a jak pravdivé.
Dovolte při té příležitosti, abych vzpomněla slavného polského spisovatele.G, který celý život v utrpeních a strastích bojoval za svobodu, vlast, pravdu, literaturu…aby na konci života, na otázku reportéra, co by chtěl ještě zažít, odpověděl…zamilovat se…ještě zažít to drobné chvění…nesnesitelné napětí a hlasitý tlukot srdce.

Lenka.Ricna
6 příspěvků 23.01.11 22:27

Právě jsem dojedla nanuka, takže mi tady mluvíte z duše:) Neumím odolat, když vím, že v té lednici něco je. Vždycky si řeknu, že zítra se zase uskromním a bude to v pohodě:) I když z vlastní zkušenosti vím, že ta sklenice vody na ex fakt pomůže, jenomže když máte chuť na sladké.. to je pak těžké no:) a vy jste tady na dietě nebo o ní jenom mluvíte?:)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz