Vánoční dárky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eja
3837 příspěvků 11.11.08 23:39
Vánoční dárky

Otvírám další téma.
Kupujete k Vánocům dárky související s vařením, třeba okrajově?
Jaké - sem s nápady a tipy.
Já začnu

• Rande s gurmánkou pro dvě kamarádky a budoucího zetě, který začal vařit a baví ho to
  • Kuchařku pro dceru pro dceru ( Vánoční kuchařku pro dceru dostane k narozkám 24.11.)
  • kazety koření od Antonína pro dvě kamarádky
  • parní hrnec pro kmotřenku
  • naprosto skvělé hadříky ze speciálního mikrovlákna ( ne ty ze supermarketu) kamarádkám, dceři, prostě všem - na okna, skla, nerez, prostě všechno - utřu, jen vodou, bez saponátu, neleštím, hotovo. S důrazným upozorněním - prát v pračce ano, ale bez aviváže, takhle jsem si ty svoje úspěšně zničila ( a kupuji si nové).
Reakce:
Sylvie
2302 příspěvků 12.11.08 07:40
Lakota

A Ty jim ty dárky fakt dáš, Ty si je nenecháš? Tyhle dárky já fakt nedávám, srdce by mi to utrhlo. Tahle diskuze není pro mne. :-((
 Sylvie

Eja
3837 příspěvků 12.11.08 07:42
Už mi přišly dotazy

kdeže jsou k mání ty hadříky - zde http://www.uklid-doma.ic.cz/.

HelcaK
960 příspěvků 12.11.08 10:37
Ejo,

a ty ten hadřík máš? Je fakt o tolik lepší, než ty z těch marketů? Taky mi přijdou dobré, leč levnější… Když tu tyhle utěrky před cca 15 lety začínaly, říkaly jsme jim s kámoškou „hadr s trpaslíkama“, protože jsme usoudili, že vevnitř jsou zalezlí trpaslíčci s rejžákama a šůrujou to za nás. Pak jsem jednou poslala manžela pro hadr s trpaslíkama a on se divil, že žádnej potištěnej v koupelně neni

Eja
3837 příspěvků 12.11.08 11:06
Helco,

mám, rsp. se mi asi před měsícem povedlo je zničit vymácháním v aviváži, ale už mám objednané nové ( univerzální hadru jsem měla 5 let, v permanenci denně a jak nová).
Pro ilustraci - středně špinavá okna. Univerzální hadrou namočenou v čisté vodě! umyju, to je šup šup, speciál hadrou Křišťál na okna důkladně vyždímanou přetřu a je HOTOVO. Žádné šmouhy, žádné leštění, prostě nic. Nerezové spotřebiče, zrcadla… Fakt super.
Hadříky ze supermarketu mám tak na utření podlahy v kuchyni, když ji pobryndám při vaření a nebo když má kočka nebo pes blicí den

Eja
3837 příspěvků 12.11.08 13:05
Sylvie,

Ty krkno krkavá

Sylvie
2302 příspěvků 12.11.08 15:56
...

Já vím, já vím, ale co nadělám :-)

HelcaK
960 příspěvků 12.11.08 16:22
Tak tos mi nasadila brouka do hlavy...

Pouvažuju o koupi, aspoň jednu na zkoušku… A to s tou aviváží je nevratný proces? Nepomůže ani to přeprat v „mejdle s jelenem“?

Eja
3837 příspěvků 13.11.08 07:38
Helco,

aviváží se z toho stane hadřík ze superhypermarketu

penda
4752 příspěvků 14.11.08 08:18
Něco podobného...

jsem dostala darem od babísky (jako prezent k novému bytu :o) ). Celou :,-(u značky Raypath. Vyzkoušenou ji ještě nemám, ale babíska ji už používa cca 4 roky a nemůže si ji vynachválit. Sice :,-(a nebyla nejlevnější, ale za celé 4 roky nepoužívá jiných čistících přípravků než jar na nádobí. K veškerému úklidu stačí jen studená voda. A to je prý, hlavně v létě, naprosto senzační. Takže ještě jednou, babísko, teď veřejně, děkuji! Obrázek k :,-(ě jsem našla tady .

PetraR
1 příspěvek 08.12.08 17:53
RAYPATH

Dobrý den, nechci se vám tady do toho pléct, ale pokud použijete aviváž na ty opravdu kvalitní od firmy RAYPATH, tak se nezničí - jen se musejí znovu vyprat mýdlem s jelenem na 30°C a znovu fungují.

Příspěvek upraven 14.04.13 v 19:04

mrtvola
1394 příspěvků 08.12.08 23:12
Na úklid osobně preferuju

vyvíječ páry nebo ještě lépe dobrou agenturu. A přiznávám, že kdyby mi dal někdo pod stromeček hadry na úklid, měla bych pocit, že ten můj dárek odbyl zatraceně lacino. I kdyby byly za desetkrát dvacet táců.
Dobrá kuchařka, když je navíc vtipně a inteligentně napsaná, dárkem být může, koneckonců je to knížka, ale jinak kupuju výhradně třeskutě nepraktické (čímž nechci říct blbé či kýčovité) dary.
Moje absolutní nechuť k dárkům praktické povahy se datuje ode dne, kdy mi jakýsi svatbychtivý uhrovatec koupil k vánocům :,-(u klíčů na opravu bicyklu, který jsem nikdy nevlastnila, ani vlastnit nechtěla. Samozřejmě zvítězil jiný, neméně svatbychtivý uhrovatec, který pod stromeček vložil ruční dopisní papír s vlisovanou levandulí. No pravda, ne na dlouho. Víte, jak jsou uhry hnusné při pohledu zblízka?

mrtvola
1394 příspěvků 08.12.08 23:13
Jo, PetrrroR,

na SOUKROMOU inzerci je tu jiná rubrika.

buraci
1136 příspěvků 09.12.08 15:23
Hadry

Odpusťte mi moji bezmeznou naivitu, ale ona se prodává :,-(a hadrů s držákama za 20000 a on to někdo KOUPÍ? Najít to pod stromečkem, tak o dárce zlomím ten teleskopický držák…

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.08 23:02
mrtvolo,

a právě proto jsme dárky o vánocích zrušili. Pouze pokud někdo z nás narazí na něco, co by se všem líbilo (lístky do divadla, DVD), dá to jako dárek pro všechny. Já jsem teď objednávala tchýni nějaké vitamíny, tak ode mne dostanou všichni po krabičce. U nás je již několik let důležitější, že jsme pokud možno ve zdraví spolu. Nějaké to cukroví peču, a když neseženeme stromek, tak dám do vázy nějakou větev, nebo ozdobím palmu. Nesnáším, když na mne z rádia i televize neustále někdo útočí, že přijely kamiony a proto budou vánoce, nebo co všechno musím mít, aby vánoce byly vánocemi.

anickav
2904 příspěvků 11.12.08 08:44
Iva,

mňa ten predvianočný zhon desí. Vianoce sú predsa o niečom úplne inom…
Alebo si niekto napr. „spraví“ Vianoce týždeň pred. Ako jedni naši známi - detičky sa nemohli dočkať, tak si ozdobili stromček a rozdali si darčeky…Vôbec to nechápem.
Príjemný deň!

Eja
3837 příspěvků 11.12.08 10:12
Předvánoční shon

nám masírují do hlavy média nebo si ho děláme sami. K tomu asi musí člověk dozrát ( = zestárnout ), aby z vánočních svátků měl klidný čas, kdy je rád, že je rodina spolu. My budeme mít první " štědrý den" už tuto sobotu s nejlepšími přáteli, kromě rybí polévky ( tu nechám až na opravdový štědrovečerní večer) bude vánoční klasika ( a ještě nějaké mlsky k tomu), dárečky, a moc se na to těším - před týdnem mnoho nechybělo a zůstala jsem sama a o to víc si budu ty letošní Vánoce užívat. Takže labužníci, vykašlete se na předvánoční shon, provoňte si byt skořicí, vanilkou a jehličím a užívejte se navzájem - nikdy nevíte, jak dlouho ještě…

zilinkaz
2 příspěvky 15.12.14 17:03
Vánoce jsou za dveřmi

Moje ideální představa o Vánočním dárku je spíše vyrobit jej ručně, ale třeba manžel si potrpí na kapku toho luxusu a stylu, má prostě rád hodnotné dary. Většinou to tedy končí elektronikou a parfémem (občas je i střídá) tento rok od mě dostane ten co voní mě:P Hugo Boss Orange. Každopádně snažím se dávat i ručně dělané dárky, ty ale nepotěší každého. ALE třeba taťkovi budu dávat podomácku udělaná játra se sádlem, v pěkné skleničce s víkem:) Tetě budu péct sušenky, které dám do krásné ručně dělané papírové krabičky se stuhou :jazyk: a sestře (spíš jako bonus navíc) nakládané hermelínky v uzavíratelné vzduchotěsné sklenici…a myslím že takovéto dárky jsou moc fajn. Třeba i ručně pletené ponožky, ale to neumím:)

Editováno administrátorem dne 30.12.2014 - smazání odkazu

Eja
3837 příspěvků 15.12.14 17:20

@zilinkaz :potlesk: :mavam:

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz