Martinská husička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bunter
457 příspěvků 10.11.08 21:59
Martinská husička

Vážení Labužníci, připomínám Vám, že je zítra Martina a má se jíst martinská husička. Kdo nestihl může ráno koupit, do odpoledne je rozmrzlá a navečer se krásně propečená může podávat Naše byla vyndaná již včera, do dnešního odpoledne krásně roztála a pekla se v troubě na pomalo dvě hodinky na prsou. Z trouby jsem jí už dnes vyňal, přendal na podnos, pekáč jsem naklonil, jelikož tam vidím tak půl litru sádla, které na noc seberu a zítra bude druhé dějství. Moje milá žena Věra se postará o vynikající knedlíky a zelí a já dopeču husičku už na zádech dozlatova. Ještě asi litr sádla seberu a půllitr tam nechám, který zapráším trochu hladkou moukou a budu pečlivě oškrabovat výpečky a provařovat je ve šťávě, jelikož jedině v tuku se dosáhne té libé husičkové formy šťávy a i s kachničkou to jde Je skoro hotovo, ještě seberu přebytečné sádlíčko na potom a pak již nesu ptáka na stůl. Díváme se na sebe s ženou s pokorou, jelikož husička není každý den a víme, že jsme oba přiložili ruku k dílu k oboustranné spokojenosti. Kočka Micinka spí tvrdým spánkem, jelikož jí nic než suché granule nezajímají. Přiskakuji ke zdi a vytrhávám ze zásuvek kabely telefonních linek, internetu a vypínáme mobilní telefony. Neotvírám na zvonění, na kopání do dveří Jak to bude chutnat nevím, ale s láskou k dílu to musí být božská martinská husička

Reakce:
Manana
1515 příspěvků 10.11.08 23:06
Ano,

ano, Tome, jsi Labužník.
Přeji tobě i Věře dobrou chuť!

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.08 23:16
Tome :-)

s kručícím žaludkem se přidávám k přání dobré chuti :-) Pozdrav Věře :-)

pekarka
410 příspěvků 11.11.08 07:24
Buntere

Ano husička patří k mým oblíbeným jídlům, ale nezávidím, měla jsem ji v sobotu. Škoda, že to neví jídelna kam chodím pro obědy, neb jsem líná si vařit a taky není čas. Přeji Ti skvělý kulinářský zážitek a mastnou bradu

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 11.11.08 11:05
Buntere,

to nám děláš schválně viď? No teda takové chutě, že to úplně cítím, jak v ústech, tak tu vůni- ach jo, ale na tom si nepošmáknu. Husička bude výhledově taky, ale až na svátky. Krásně jsi to popsal, jako pravý „fajnšmekr“!!! T.

Labužník housenka02
609 příspěvků 11.11.08 11:47
Milý Tome...

… jak já ti závidím… oči by chtěly, ale žaludek nebere…

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.08 14:32
Tome,

přeji také oběma dobrou chuť. Sám asi celou husu nee, ale kachničku bych snad zvládnout mohl. Kdybych náhodou nezvládnul, tak bude bašta i na zítra!

marmelada
1643 příspěvků 11.11.08 18:19
Tome

Krásně napsané. Próza plná kuchařské poezie!Já jsem tedy asi Martina zaspala a husička v mrazáku není. Tak si to asi vynahradím až na Štěpána. Díky za návod, to zahuštění šťávy je pro mne novinka, kterou určitě uplatním!

Sněhurka
446 příspěvků 11.11.08 18:51
Milý Tome,

já jsem dnes udělala ratatouille. Ale když čtu, jak krásně jsi to zase napsal, je mi, jako bych seděla s tebou i Věrkou u jednoho stolu. Jsem moc ráda, že zase píšeš na Labu. Moc a moc tebe i Věru zdravíme. Často na vás vzpomínám a doufám, že se v létě u nás doma uvidíme

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 11.11.08 21:45
housenko,

nesmutni! Po léčbě následuje čas, kdy nebudeš baštit jenom očima a žaludek bude v pohodě a bude si jen slastně houkat. Ten čas přijde a možná už brzy. Ahoj a přeji Ti, aby si se mohla najíst bez obav a problémů Jana

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz