Vanilka - pomoc:(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bradicka
163 příspěvků 01.08.06 19:48
Vanilka - pomoc:(

Milí labužáci,
právě jsem rozdělala pytlík s vanilkovým luskem a mám dojem, že nevypadá, jak má. Je měkká, mastná, dužnatá, vůbec není vyschlá a navíc je nějak divně cítit - jakoby chemikálií… To asi není dobré, ne?

Reakce:
Manana
1515 příspěvků 01.08.06 22:17
Vanilka

Tak to máš čerstvou dobře fermentovanou vanilku, a buď ráda, že jí máš, taková má správná vanilka bejt. To co se prodává je obyčejně to, cos dosud asi měla, a to je stará, vyschlá, vyčpělá vanilka jak dřevo, která už ani nenavoní ani cukr.

Bradicka
163 příspěvků 02.08.06 01:36
Maňáno,

díky moc. Tak to jsem teda překvapená - hodlala jsem jít zítra do krámu a předhodit jim ten lusk k reklamaci… Máš pravdu - doteď to bylo vždycky takový to dřívko, tak jsem myslela, že tak to má vypadat. Je fakt, že jsem teda vždycky přemýšlela, jak bych ho asi tak měla podélně rozříznout… Ještě jednou moc děkuju za osvětlení vanilkového problému - jsem zas o něco chytřejší A půjdu si tam koupit ještě aspoň jednu.

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.06 07:24
...

to sme dopadli, že, keď chceme reklamovať koreninu, ktorá je konečne taká ako má byť ;o)
pokiaľ si nebudeš robiť vanilkový cukor (vanilkový lusk uložiť do práškového- moučka - prípadne jemne krupicového cukru) - ono to predsa len chvíľu trvá tak najvhodnejšie je kúsok vanilky podrviť v mažiari s trochou cukru (je to rýchle a krásne uvoľní arómu)

marmelada
1643 příspěvků 02.08.06 19:38
bradičko

Prosím od jaké firmy byl ten lusk? Podobnou jsem před časem koupila, moc jsem si pochvalovala a nejsem si jistá, zda to bylo od Kotani nebo od někoho jiného. Ona vanilka je dost drahá a když pak v sáčku ve zkumavce najdeš vyschlý kořen, to zamrzí. díky

mamula
129 příspěvků 03.08.06 13:43
Vanilka

Bradičko prosím kde jsi tu vanilku kupovala v Brně?? Prozraď prodejnu. Já mám totiž taky takovou smůlu při koupi vanilky, jako marmeládka. Vůně pravé vanilky je úplně něco jiného než vanilínový cukr. Proto se Ti asi nepozdávala.

Bradicka
163 příspěvků 04.08.06 08:42
Holky, koupila jsem ji u Sindibáda

v Alfa pasáži. Na Pekařské jsem se neptala, ale předpokládala bych stejný sortiment. Měli ji zabalenou v celofánu, přelepenou tou jejich sindibádovsou nálepkou, takže to někde zřejmě nakoupili a pak balili. Žádný Kotányi nebo tak něco…

Bradicka
163 příspěvků 04.08.06 08:43
Stála asi 68 Kč,

a jak je v celofánu, tak si ji hned můžete prohlídnout. Já jsem tak ovšem neučinila a hned jsem ji strčila do tašky, takže jsem pak doma valila oči na ten lepkavý dužnatý lusk… A myslela jsem, že je špatná…

mamula
129 příspěvků 04.08.06 17:49
Vanilka

Bradicko díky za informaci, já si pro ni skočííím.

Bradicka
163 příspěvků 04.08.06 21:46
Tak přeju, ať ji mají:)

Já ji musím zkusit do meruňkový marmelády, jestli ještě seženu meruně

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz