Učinila jsem objev...;o)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
penda
4752 příspěvků 20.03.06 07:57
Učinila jsem objev...;o)

Vyhledavač na diskuzním fóru rozlišuje slova s diakritikou a bez diakritiky, čili když například hledáte piškotové těsto, zkuste zadat i piskotove testo. ;o)

Reakce:
esmeralda
4813 příspěvků 20.03.06 08:05
Učinila jsem objev...;o)

Vladko, taky jsem si toho všimla.
Pepíček to asi udělal schválně. Jinak by se inostránci, především ti bez české klávesnice, nedopátrali.

possum
464 příspěvků 20.03.06 15:21
Tak nevim,

ja mam potize vzdy. Pokazde mi to rekne, ze to nic nenaslo. Takze kdyz opravdu neco hledam, musim pracne podle kategorie.

penda
4752 příspěvků 20.03.06 15:33
possum,

já měla na mysli vyhledávání ve fóru, nikoli v receptech. U vyhledávače receptů jsou nabodeníčka, mohou se do jména vložit. Mě zatím vyhledavač na recepty poslouchá, nevím, v čem máš konkrétně problém.

marmelada
1642 příspěvků 20.03.06 18:54
Na každý pád

To já jsem vydumala, že podstatná slova je třeba zadat v různých pádech, pak se najdou další recepty. Jasně, vyhledavač nepracuje s částmi slov. Takže třeba zadání tvaroh (1022 receptů), tvarohu (769).

esmeralda
4813 příspěvků 20.03.06 21:17
Učinila jsem objev...;o)

Marmeládo, proto je praktičtější zadat jenom slovní základ (doufám že se tomu tak stále říká) hledaného výrazu.
Když zadáš například slovo „brambor“ vyhledá ti to nejen slovo brambor ale také brambora, brambory, bramborové, bramborový, bramborák, bramborami, atd…

marmelada
1642 příspěvků 20.03.06 22:08
Esmeraldo

díky. Tohle běžně používám a nevím, proč jsem žila v dojmu, že to vyhledavač na labužníku nedělá. Vím určitě, že jsem to zkusila a nešlo to. Je ale možné, že to bylo někde jinde. Tak se tedy třičtvrtě roku zbytečně mořím složitým vyhledáváním. Tak tedy ještě jednou děkuji za „zkrácení vedení“.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz