Požádejte svého řezníka o ....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bali
1254 příspěvků 11.03.06 17:10
Požádejte svého řezníka o ....

vykoštění drůbeže, naplnění rolády, vyčištění ledvinek, svázání rolky nebo pečeně ..........
Tyto fráze ,velmi časté ve francouzských kuchařkách, jsou u nás naprosto nerealizovatelné. V takové Francii je zcela obvyklé, že vám řezník ochotně upraví maso podle vašeho požadavku. A to dokonce s úsměvem!
Už jste to někdy zkoušeli u nás??? A uspěli jste? Myslím, že ne!
Já jsem jednou, na manželův popud, žádala vyčištění ledvinek. Prodavačka na nás koukala jak na blázny, málem si ukroutila hlavu a odnesla ledvinky řezníkovi dozadu. V momentě byla zpátky s tvrzením, že je řezník rozřízl a že jsou zkažené!!!
To je moje zkušenost z české masny! Co na to říct?!
Těším se na vaše české i zahraniční zkušenosti.

Reakce:
Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 12.03.06 17:42
Řezníci

Já jsem u nás řezníka nikde neviděla, za pultem jsou jen prodavačky a ty nemám odvahu požádat ani o nasekání kotlet. Při posledním pokusu paní chvíli sbírala odvahu, pak vzala sekeru v místě kde je nasazené topůrko a klovala a klovala. Pár kotlet skončilo na zemi, ale hbitě je sebrala a plácla na váhu. Trnula jsem hrůzou, že přibalí i své prsty. Takže kupuji maso vcelku a doma vykostím.
Nedávno jsem četla zahraniční radu - vzít k řezníkovi své oblíbené koření a bylinky a on odborně a ochotně maso sváže do rolády. No snad se taky dočkáme.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz