Tahini

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kari
545 příspěvků 11.11.04 12:28
Tahini

Prosím, poraďte mi obchůdek v Praze, kde bych sehnala tahini (sezamovou pastu). Díky moc.

Reklama

Reklama

Reakce:

Eleeen
1127 příspěvků 11.11.04 12:39
...

Kari, já jsem ji nekupovala v Praze, ale běžně ji mají v Hypernovách a Carrefourech. Zkus tam koutky se zahraniční kuchyní.

Kari
545 příspěvků 11.11.04 12:59
Díky Eleeen,

doufala jsem v to. Snad nebude stát majlant .

Eleeen
1127 příspěvků 11.11.04 13:09
...

ta moje sklenička má cca 250 ml a stála 62 Kč. Ale ten objem nevím jistě. Má světle modrou etiketu. Tahini pasta - sezamová pasta s mořskou solí.
Tak ať jsi úspěšná!

Labužník nika02
94 příspěvků 11.11.04 13:39
Tahini

Prosím, zajímalo by mě na co se tato pasta používá. Děkuji.

Kari
545 příspěvků 11.11.04 13:15
Jejda...

To už je se solí? Dá se sehnat neslaná? Chtěla bych ji hlavně do halva sušenek, kam by se slaná rozhodně nehodila, a potom také do babaghanuj a hoummous. Ty poslední dvě jídla jsem připravovala a ochutnala tady v ČR od Sýřanů, u kterých jsem pracovala v kuchyni na brigádě. Tahini měli rozhodně nesolenou a chodili to kupovat v Praze do nějakého speciálního krámku s arabskými surovinami. Jen kdybych věděla kam.

babi
6360 příspěvků 11.11.04 13:52
...

Kari, tahini je vic jak snedne pripravit doma.

4 hrnky sezamovych seminek
1/4(4 lzicky)-1/2(8 lzicek) hrnku rostlinneho oleje

Predehrat troubu na 180stC. Rozlozit seminka na plech s nizkym okrajem a pect je asi 8-10min. casto s nemi zatrepat. Nesmi zhnednout. Nechat je vychladnout.

Vlozit seminka do mixeru, pridat olej a vse mixovat asi 5 min. na hustou pastu. Je-li zapotreby, tak pridat trochu vice oleje, aby konzistence byla jako pomalu tekouci hmota. Vlozit vse do sklenene lahve se vzduchotesnym uzaverem a uschovat v lednici az po 3 mesice. Z tohoto mnozstvi jsou 3 hrnky (1 hrnek=250ml) coz je hodne a recept se muze pochopitelne zmencit.

Na labuzniku je jiz recept na ochucenou Tahini pastu. Kdyz si zadas slovo Tahini, tak Ti naskoci recept.

Jenofefa
1315 příspěvků 11.11.04 13:55
Kari,

kupovala jsem ji v zelenářství na rohu Biskupské ulice a ulice Na Poříčí (blízko Bílé Labutě) a včera jsem ji viděla v obchůdku v Jindřišské ulici (jdeš-li od Václaváku, tak první blok po pravé straně, než přijdeš k ulici Politických vězňů). Mají tam i jiné dobrůtky, já kupovala chalvu.

Kari
545 příspěvků 11.11.04 13:45
Niko,

recepty jsou i na labužníku. Já znám pomazánku babaganůž a humus a moc mi chutnaly, tak si je chci zase připomenout. A láká mne vyzkoušení halva sušenek jako netradičního vánočního cukroví.
Hoummous
Baba Ghanouj
Halva sušenky
Halva ze sezamových semínek
a další…

Kari
545 příspěvků 11.11.04 13:57
Jee děkujuu

Babi moc díky, já už ten Tvůj recept během psaní příspěvku taky našla při hledání odkazů pro Niku. Stopro vyzkouším .

Pro začátek si ji ale přeci jen koupím. Díky Jenoféfo za tip, takový obchod se mi bude moc hodit

chocolat
106 příspěvků 17.11.04 10:06
bio

tahini všech možných druhů mají i v obchodech se zdravou výživou.mrkni se na www.albiostyl.cz-najdeš tam adresy všech jejich prodejen a i jiné zajímavosti.

Eleeen
1127 příspěvků 25.11.04 13:14
Kari,

v časopisu Apetit máš zajímavé receptíky s Tahini!

Kari
545 příspěvků 25.11.04 14:09
Eleeen,

ve kterém čísle, prosím? Měla jsem od kamarádky půjčená všechna čísla duben až říjen, a tam, mám pocit, nic o tahini nebylo. Listopadový jsem si nekoupila, chci si koupit až teď prosincový. Ale jestli je to v listopadovým, tak by mě to moc zajímalo a šla bych ještě někam sehnat listopadové číslo…

Labužník TinaH02
46 příspěvků 14.12.04 12:20
jeste tahini

Tahini taky koupis v arabskem obchudku na Evropske (zastavka tram Dejvicka nebo vylez z metra Dejvicka smer Evropska - pokracujes nahoru po Evropske asi 100 m po prave strane, prejdes silnici a je to hned na rohu, z venci to vypada jako bezne potraviny nebo zelenina). Majiteli jsou starsi pan, Syran a jeho ceska manzelka, kteri jsou v obchudku pritomni a radi i poradi, co se tyce ruznych arabskych receptu (Babaganouz - nejsem si jista, jak se to pise :) a pod.). Jinak tu krome tahini najdes i dalsi ingredience a lahudky - bulgur na vahu (ruzne stupne jemnosti), chalvu, nakladane lilky atd atd - urcite stoji za to se tam stavit, sama tam rada chodim :)

Kari
545 příspěvků 14.12.04 14:29
To je ono,

Tinah, děkuju moc. To je přesně ten krámek, o kterém mi vyprávěli Sýrani, u nichž jsem pracovala na brigádě v hostelu jako servírka v občerstvení, mimochodem to bylo na Sinkuleho kolejích u ČVUT, (Sýrani to měli pronajaté přes léto jako ubytovnu pro zahraniční turisty) kousek od Evropské. Připravovala jsem mimo jiné i babaganůž a homos z ingrediencí, které tutově kupovali tam, jak říkáš. Nikdy mi ale nedokázali přesně popsat cestu, buď nechtěli nebo to popsat neuměli. Fakt díky, zajdu se tam mrknout, i když to mám teď zruky. Je pravděpodobné, že tam potkám někoho ze svých známých Sýranů, byli to fajn lidi a už na ně nemám kontakt.

Eleeen
1127 příspěvků 14.12.04 15:04
Kari, promiň.

přehlédla jsem Tvůj dotaz. Doma zjistím a nahlásím. Obávám se, že je to ono listopadové číslo. Kdyžtak to naskením a pošlu. Přepisovat se mi to nechce.

Kari
545 příspěvků 14.12.04 15:41
Eleeendo..

Ach jo, tak to jsem propásla. Zkusím tohle číslo vydyndat na půjčení od kamarádky, ale nevím, svoje Apetity nerada půjčuje, jelikož vaří jedině podle nich, tak je stále potřebuje (přístup na net nemá, jinak by určitě zapadla na labužníka). Kdyby jsi měla někdy čas na to naskenování, budu Ti móc zavázána.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz