cibule šalotka...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajta
590 příspěvků 10.11.04 09:23
cibule šalotka...

Nenarazili jste někde v Čechách náhodou na cibuli šalotku? Marně ji sháním.

Reklama

Reklama

Reakce:

kosik
43 příspěvků 10.11.04 15:42
...

Jestli se nepletu, tak ji mívají v Kauflandu. (Praha - Ďáblice)

Jenofefa
1315 příspěvků 10.11.04 16:24
Nazdar, Ajto

Koukám, že cibule šalotka trápí více lidí, je potřeba nejen do francouzských jídel (třeba kuře Marengo), ale i do řeckých jídel se přidávají celé cibulky. Zřejmě je jediná možnost ji vypěstovat vlastními silami, ale problém je i sehnat vhodné cibulky sazečky. Už v dubnu je sháněl Zuzik (viz tady ). Nakonec jsem se ptala v Semenářství Vaněk, ale už byly vyprodané - i když nějaká laskavá duše mi tehdy odpověděla na jejich stránkách, že mi přenechá své přebytky, nepodívala jsem se včas a promeškala jsem tuto příležitost. Doufám, že letos to neprošvihnu, tak se pokusím a dám vědět. Zatím jsem si pořídila ošlejch a sibiřskou cibuli, jedna z nich vytváří taky malé cibulky a druhá hlavně nať celý rok. Šalotka by ale měla být jemnější a vhodnější. Budu se snažit a když budu mít přebytky, tak se ozvu. Ono od nás z chalupy není k Vám tak daleko. A výlet by to byl hezký. Zatím musíš vyslat toastíka na cesty. Kdybys sehnala cibulky na sázení, tak si vzpomeň. Podle odborného dobrozdání to prý ze semínek pěstovat nejde.

ajta
590 příspěvků 10.11.04 16:45
našli rádcové, našli....

„Vyšpiónila“ jsem přímým telefonickým dotazem, že na prodejně „Fruits de France“ v Jindřišské ulici šalotku běžně nabízejí. Takže kdo chce, může rozbít prasátko a místo vánočních dárků si koupit šalotku - 1kg za 100Kč

babi
6360 příspěvků 10.11.04 17:16
...

nevyplaci se strilet od boku, coz jsem se salotkou udelala, aniz bych si nastudovala jeji pesteni.

Nejak se vsak vypestovat musi. Mozna jako cesnek, zasazenim strouzku ? Mrknu se na to

Sněhurka
446 příspěvků 10.11.04 17:33
Zadejte do vyhledávače šalotka sazečka, uvidíte!

Citát z www.i-receptar.cz:

Šalotka
má jemnější a nasládlejší chuť než její příbuzné. Vyznačuje se především tím, že během vegetačního období vyroste kolem hlavní cibule trs dalších cibulí. Uplatňuje se v kuchyni, oblíbená je pro nakládání do octového nálevu. Jarní nať se používá podobně jako pažitka. Rozmnožuje se pacibulkami, které se nacházejí v květenství, nebo postraními cibulemi, výsev je málo účinný. Způsob pěstování je obdobný jako u kuchyňské cibule, pacibulky můžeme dokonce vysázet už na podzim jako česnek.

Bali
1254 příspěvků 10.11.04 20:51
Ajti,

salotku jsem kdysi videla v Carefouru.Jinak ji maji bezne v nemecku.

gabi
551 příspěvků 25.11.04 18:16
cibule šalotka...

Pestujem salotku uz velmi dlho a tento rok som mala nadhernu urodu. Je to fakt fantasticka cibulka. Vytvara vela jemnej vnatky, ktorej sa u nas hovori „cibiky“. Je omnoho jemnejsia ako cibulova vnat a hlavne jej je ovela viac. Da sa pestovat aj v zime v truhliku. Cibulky su tiez jemnejsie ako u cibule, trochu ruzovkaste, v dobrych podmienkach vydrzi az do novej urody ako cerstva

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz