Sněhurka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1irena
591 příspěvků 08.10.04 16:20
Sněhurka

Ochutnala jsem" buchtu" pojmenovanou Sněhurka(Sněhurko Labužníková, promiň ). Byl to takový dost velký kynutý nadýchaný šáteček, plněný tvarohem a celý obalený silnou vrstvou moučkového cukru. Neznáte někdo recept?

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 08.10.04 18:05
ireno,

není to tak dlouho, kdy jsem na tento recept narazila v nějaké ze svých kuchařek, ještě jsem se smála, že už jsem přidala na labužníka „esmeraldu“, tak teď můžu i „sněhurku“…už asi hodinu tu prolízám vše, v čem bych to tehdy tak mohla najít…a ani ťuk, takže jakmile to objevím, dám vědět…a na jiném receptovém serveru jsem našla podobný dotaz na „sněhurku“, ale jednalo se o želatinový dort :-)

Vali
1326 příspěvků 08.10.04 20:20
Ireno

tak ten dost velký kynutý šáteček určitě nemůže mít název Sněhurka, ale Vali by se k tomu hodilo víc

1irena
591 příspěvků 08.10.04 20:46
Vali

no jen si nemysli, že by to nemohl být můj jmenovec

Vali
1326 příspěvků 08.10.04 21:33
chachacha

no vidíš, jak hodně toho už o sobě víme, to bychom snad ani nebyli registrovaní Labužníci, ten velký kynutý šáteček plněný tvarohem a v něm hodně rozinek(taťka je nepapá) krásná představa a byl by jenom můj. Jak se to porcovalo?

1irena
591 příspěvků 08.10.04 21:42
vali

ten šáteček byl asi tak 8×8 cm základna a do výšky tak 4 cm(takže až zas tak móóć velký možná nebyl, „porcovala“ jsem ho chrupem) ale byla bájeně nadýchaný, tvarohu tam bylo jen trošku, hrozinku jsem nenašla a byl běloučký od cukru(taky je dost možný, že jsem měla hlad a proto to nadšení). Asi by se to dalo udělat z nějakého lehkého kynutého těsta.

penda
4752 příspěvků 11.10.04 02:02
irenko,

tak ta konečně nalezená sněhurka je naprosto jiná, ještě jsem našla sněhurčiny řezy, ale to je ovocný moučník s želatinou…čili tentokrát nepomůžu…:-(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz