Slanečci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

IvaZ
3 příspěvky 01.09.06 13:27
Slanečci

Dobrý den, sháním recept na naložení syrových slanečků. Manžel mi jich přivezl od moře 20kg a já nevím co s nimi. Poradí mi někdo. Děkuji IvaZ

Reakce:

jau
457 příspěvků 01.09.06 21:49
...

Na 1 kg slanečků: 1 l mléka, 3/4 l vody s octem v poměru 2:1, 250 g kořenové zeleniny, 100g cibule, 5 zrnek pepře, 2 zrnka nového koření, 1 bobkový list, sůl, 1 lžička hořčice, 1/8 l oleje, worčestr, citrón. Slanečky vykuchat, namočit do mléka, totéž s případným mlíčím, nechat 24 hodin v chladnu. Svařit vodu s octem a kořením, vložit nakrájenou zeleninu, povařit 25 minut, scedit, vývar i zeleninu nechat vychladnout, koření popř. vybrat. Mlíčí propláchnout čistou vodou, rozetřít na kašičku, ochutit worčestrem, hořčicí, postupně přilévat olej. Slanečky také propláchnout čistou vodou, nakrájet na filety, do mísy vrstvit slanečky a zeleninu, zalít marinádou, případně dochutit mletým pepřem, citronem. Nechat marinovat aspoň 2 dny.
Dotaz: Kde bydlíš? Že bych přišla pomoct…s konzumací

jau
457 příspěvků 01.09.06 22:11
...

Teď jsem si vzpomněla, maminka dávala tu cibuli syrovou, vařila jen kořenovou zeleninu. Omlouvám se.

Labužník dasad02
42 příspěvků 03.09.06 11:22
...

taky jeden receptik http://www.nadoma.cz/…r_detail.php?…

IvaZ
3 příspěvky 04.09.06 07:08
...

Díky. bydlím ve Slavkově u Brna. Slanečky klidně věnuji, pokud si chceš přijet. U nás se toho moc nepojí, tak to asi porozdávám a přidám k tomu i ten receptík ať se kamarádi činí. Asi taky zkusím, ale jen z toho kila, to pro naši rodinu bude stačit.

IvaZ
3 příspěvky 04.09.06 07:11
...

Ještě se zeptám kolik té cibule? V receptu není uvedená a pak píšeš, že se nemá vařit. Tak dává se tam vůbec? Dík

jau
457 příspěvků 04.09.06 10:06
...

Omlouvám se za pozdní odpověď, nemám o víkendu přístup na net Cibuli dej od oka, na to kilo ryb 1 velkou. Pokud nesnášíš syrovou cibuli, klidně ji zblanšíruj a pak přihoď. Naše maminka nám cpala syrovou cibuli všude, kam to šlo.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.06 15:41
Slanečci

Myslím, že by se z nich rohodně daly připravit různé dobroty, například Nakládané rybí karbanátky , Ryba v marinádě , Ryby nakyselo , z těch pak se dají dělat různé saláty nebo zavináče, nebo Rybí klobásy , což chci zkusit tuto sobotu.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz