Prosím, poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník nika02
94 příspěvků 01.09.06 09:28
Prosím, poraďte

potřebuji si pořídit novou pečící troubu. Rozhodla jsem se pro vestavěnou elektrickou troubu s horkovzduchem a grilem. Nyní uvažuji i o troubě se samočištěním. Nemám s tím žádnou zkušenost - jen z tisku. Prosím zkušené labužníky a labužnice, zda mi mohou napsat svoje zkušenosti s touto funkcí. Uvítám i doporučení na konkrétní značku i upozornění na další výhody či nevýhody těchto spotřebičů. Děkuji.

Reakce:

DanaJ
1136 příspěvků 01.09.06 11:33
Naši mají SIEMENS

..se samočištěním a nemůžou si to vynachválit. Mamka nikdy troubu nedrhla. Zapne jí na čištění a má pokoj. Na vlastní oko jsem to neviděla, ale mamča si nestěžovala. Říkala jen, že se to úplně vypálí, že tam nic nezbude. Tak jí to teda vyhovuje. Mají jí už 3 roky.
Je v ní i mikrovlnění a různé funkce- programy: pečení 1 husy (donastavíš si kg), grilování plátků atd.., časovač, že se zapne a vypne sama (ráno si nachystáš do trouby obědovečeři např. lasagne a vyrazíš někam na výlet a zadáš třeba, že se to má vařit od 14 do 15hod a až přijedeš máš hotovo a nos na stůl - tepllý - čučela jsem na to jak péro z gauče, jo a ještě zapařování (na koláče a buchty). Mno, bomba.
Byla prej drahá, ale mamka říká, že to stálo za to. Maso v ní grilované je vynikající - to používám často já. Buchty jako od tý nejbabičkovatější babičky. Babička mamce nevěřila, že ta klasická kynutá buchta s drobenkou a ovocem je doopravdy z kynutého těsta. Myslela, že je tam piškot nebo něco takovýho. Buchty jsou prostě lepší než ty co dělala mamča předtím v klasické ele.troubě. Mikrovlnku jsme nikdy neměli, takže se mikrovlny v troubě hodí. Je tam myslím i horkovzdušná trouba. Taky to nějak speciálně prohání teplo troubou, tak se toho může píct víc pekáčů. Na cukroví o vánocích žůžo.
Programy většinou kombinují více funkcí trouby dohromady.
Třebas u buchty se zapařuje, mikrovlní, normálně peče a možná ještě něco.
Koukla jsem na net a asi je to tahle: Vestavná trouba MICROWELLE PLUS HB880570
www.siemens-spotřebice.cz
Jéžiš asi 70.000,–. No, ale když to vaří samo.

Jenofefa
1315 příspěvků 01.09.06 14:31
Siemens - cena

Omlouvám se, ale mám pocit, že s touto cenou by sice trouba pekla sama, ale nevím co, protože bych do ní už neměla co strčit…

Ivo
1045 příspěvků 01.09.06 14:37
Jenoféfko...

…jestli záznamy nelhaly, tak 88.000,– v české tvrdé měně - tož málo to není, to si povězme…

Bali
1254 příspěvků 01.09.06 19:47
Supr,

pry je to supr. Ve Francii ji ma plno lidi a chvali si to. Tam to existuje uz hodne dlouho!
Je to velice prakticke- das tam pekac s kachnou, zapnes peceni, pak cisteni a mas zaroven upeceno i umyto, hihi!

Fakt je to pry supr!

zlata
1200 příspěvků 02.09.06 10:13
...

Podívej se sem na " Vestavné trouby":http://www.bilezbozi.cz/…-samostatne/ target=blank . Jsou tam popisy a hlavně také u některých, které jsou víc prodávané i něco jako diskuze. Spíš dotazy na obchodníka a jeho odpovědi. Já mám Fagor s katalytickým čištěním a zatím spokojenost. Jsou to takové jakoby porézní desky na zadní a bočních stěnách. Když je potřeba pustím troubu na 30-45minut na plný výkon a po vychladnutí desky vyndám a omyji jarovou vodou. Můj typ se sice už nedělá, ale mají zase jiné a určitě lepší.

Labužník nika02
94 příspěvků 04.09.06 06:41
Děkuji

všem za pomoc. Teď se s tím musím vypořádat sama.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz