Konzervace - hlava k uzavírání sklenic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Usinka
27 příspěvků 21.08.06 08:02
Konzervace - hlava k uzavírání sklenic

Ahoj labužníci, tak jsem včera po dvou letech znovu zavařovala (přestěhovala jsem se do krásné chaloupky se :,-(em na venkově). S ohledem na to, že jsem umělec první třídy na úschovu věcí s nemožným nalezením, musela jsem si koupit novou tzv. „hlavu“ na uzavírání sklenic. K mému překvapení neměli takovou, jakou znám od dětství (maminka měla litinovou, hladkou). Koupila jsem tedy co měli - plastová s kovovými kuličkami s možností utažení - silně nebo slabě podle kvality víčka. Včera byl první pokus. Hlava pěkně dosedla, pootočila jsem ji podle popisu a pokusila se ji sundat - nešlo to ani za nic. Hrubá síla jako vždy zvítězila a tak jsem ji z víčka nakonec dostala, ale některá víčka se mi tímhle postupem zase uvolnila :o(( Netušíte někdo, jestli na to existuje nějaký fígl, jakým způsobem to z toho víčka dostat bez újmy na zdraví?

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 23.08.06 09:41
Usinko,

já už taky dost let nezavařovala, kompoty nejíme, ovoce na buchty zmrazujeme a okurky kupujeme či dostáváme … ;o)) … hlavu, kterou popisuješ, jsem měla jak v umělé, tak v kovové verzi - nikdy jsem ji nepootáčela, ani o tom nevím, že se to má dělat ;o))) a sundat šla většinou bez problémů a když víčko špatně těsnilo, dopomáhala jsem si utěrkou (položit na víčko a přes utěrku až hlavu na zavařování) … takže jsem Ti nepomohla, ale pokecaly jsme si ;o))))

Eja
3788 příspěvků 23.08.06 14:57
Usinko,

fígl neznám, takže se snažím používat skleničky s Omina víčky, protože ta zavírací hlava je akorát tak k vzteku - dělá mi přesně totéž.

suma
114 příspěvků 23.08.06 15:52
Hlava

Jednoduchý fígl - na víčko dát mikrotenový sáček - složený a teprve potom hlavu. Snadno se sundá.

Usinka
27 příspěvků 24.08.06 07:39
zavařování :o)

Ahoja!!
já zavařuju jedna radost, kolem domečku se toho rodí dost a je mi líto si něco „neschovat“ na zimu :o) Ten pocit obrovského vítězství a takového hřejivého pocitu na srdíčku, když ukládám ty sklenice s broskvema, jablíčkama, ostružinama do staré vysoké skříně… často dělávám i míchané marmelády - všelijaké ryngle, švestky, jarní jablíčka, trochu slivovice jsem totiž ze Slezska a tady musí všechno hezky vonět. Zkusím pokus se skládaným sáčkem, snad to půjde, všechny sklenice s šroubovacím uzávěrem už jsou plné (nevím, jestli se říká správně šroubovací, u nás se říká s „gwintem“ Děkuji moc všem!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz