Prosim o radu.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pampeliska191
1075 příspěvků 04.07.02 06:38
Prosim o radu.

Je mi 12 let a jsem u babicky na prazdninach. Chtel bych ji udelat radost a neco dobreho ji uvarit, kdyz neni doma. Vareni mne moc bavi. Prosim vas o recept, ktery by byl rychly a jednoduchy.Dekuji predem Dusan

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Zuzik
286 příspěvků 04.07.02 07:29
rychlé jídlo

Moje 12 letá dcera nám občas připraví k večeři v troubě rychlé tousty - plátky veky se namažou máslem, pak některé kečupem, jiné hořčicí, na ně se položí plátek šunky nebo šunkového salámu a nahoru se nastrouhá sýr. Dá se to do trouby zapéct až se sýr rozpustí a zezlátne a je to moc dobré.
Podobně dělá hermelínové tousty - 3 oloupaná jablka nastrouhá nahrubo na struhadle, nakrájí 2 hermelíny na drobné kostičky, někdy přidá na kousíčky nakrájený šunkový salám, smes nanese na máslem namazané plátky veky a dá zapéct do trouby. Nakonec to ozdobí kouskem rajčete a petrželkou ale to nemusí být.
Tenhle recept okoukala z Receptáře a i babičku snad taková rychlá večeře potěší, stejně jako potěšila nás doma.
Tak hodně zdaru. Tvoje babička má zřejmě prima vnuka.

Pampeliska191
1075 příspěvků 04.07.02 08:13
Podekovani

Mila Zuzik,

Moc Vam dekuji. Recept jsem si vytiskl a urcite ho udelam i mamince az se vratim domu.A pozdravujte vasi dceru.
Dekuji mnohokrat
 Dusan

Kopretinka
565 příspěvků 04.07.02 08:28
Rohlíčky :o)

Jednou jsem byla na návštěvě a tam připravovala asi desetiletá slečna takovou malinkou mňamku. Vzala si rohlíky, rozkrojila je, obalila ve vajíčku a osmažila. Potom je pomazala marmeládou, naskládala na ně ovoce a ozdobila je šlehačkou. Byla to dobrota a myslím, že to zvládneš :o) Jestli jsi po babičce, tak myslím, že to nebude ten nejmenší problém :o) Pak napiš, jak se ti to podařilo Dušánku :o)

Pampeliska191
1075 příspěvků 04.07.02 09:18
Mila Zuzik

Mila Zuzik,

Prave jsem snedl ctvrty kousek chlebicka.Udelal jsem jich presne 14.Nenasel jsem tvrdy syr na strouhani ,tak jsem pouzil platkovy.Ozdobil jsem to rajcetem ,okurkem a porkem.Bylo to vyborne a nejvic mne chutnal ten kecupovy.Babicka se vratila z mesta a ja akorat koncil.Hned jsem ji nabidnul.Mela velkou radost a dostal jsem velkou pusu a pochvalu.Ale nejvetsi legrace je ,ze babicka musela porusit dietu na hubnuti.Zuzik pozdravujte jeste jednou Vasi dceru a reknete ji ,ze ji dekuji za vyborny recept.Bylo opravdu velmi dobre.Pokud mate jeste nejaky recept ,rad ho vyzkousim.Deku­ji Dusan

Pampeliska191
1075 příspěvků 04.07.02 09:22
Dekuji Kopretince

Ted jsem dodelal ty chlebicky od Zuzik a byly velmi dobre.Vase rohlicky urcite vyzkousim.A urcite Vam napisu jak se mi povedly. Jeste jednou dekuji Dusan

Pampeliska191
1075 příspěvků 04.07.02 09:38
pro Zuzik a Kopretinku

Vzpomel jsem si taky na recept , ktery jsem delal mamince k narozeninam a jdu vam ho na oplatku napsat do receptu.
 Dusan

Pampeliska191
1075 příspěvků 05.07.02 07:23
Mila Zuzik

Dekuji vam za radu pro meho vnuka. Udelal mne velkou radost. Kdyby nebyl doma sam , ani bych neverila, ze to dokazal. Skutecne tech chlebicku udelal 14 kusu. Kdyz prisel jeho dedecek z prace, hned mu je nabizel. Samozrejme, ze ani dedecek neveril, ze je sam udelal. Ale taky mu hodne chutnaly. Dusan mel velkou radost. Nyni stale sleduje Labuznika a diva se zda mu jeste nekdo neposlal nejaky dalsi recept. Tesi se az se vrati zpet do Ceska a az udela tatinkovi a taky mamince tyto osvedcene chlebicky. Mel velkou radost, ze mu hned nekdo odpovedel. Taky dekuji Kopretince za dalsi recepty pro meho vnuka. Ty ze zase vyzkousi az ja nebudu doma. Jeste jednou vam moc dekuji.

babi
6360 příspěvků 05.07.02 22:34
Ahoj Dušane...

tady máš něco, co nepokazí babiččinu dietu. Do misek, třebas na kompot, naskládej listy zeleného salátu. V jiné misce smíchej 2 (malé, nebo jednu větší) zcezené konzervy tuňáka, rozmačkej je vidličkou a přidej oloupanou okurku, nakrájenou na kostičky a trochou nakrájené cibule. Přidej borůvky (jsou-li poruce), nebo sušený červený rybíz a trochu nasekaných vlašských ořechů (nebo jiných ořechů, oříšků i mandlí). Udělej zálivku: ve skleničce vidličkou smíchej trochu oleje, trochu octa (míń jak oleje), trochu cukru a jeden rozdrcený malý česnek (ochutnej). Měl bys mít asi půl skleničky zálivky. S tím políj všechno v miskách, před podáváním na stůl. K tomu udělej chlebíčky v troubě. Pro dědečka a tebe polož nahoru sýr, bro babičku ne. Určitě to zvládneš a když něco není poruce, tak si najdi náhradu, jak jsi to udělal na těch chlebíčkách od Zuzik, což mě imponovalo. Příště ti napíši něco jednoduššího.Přeji ti moc prima prázdniny!

babi
6360 příspěvků 05.07.02 22:34
Ahoj Dušane...

tady máš něco, co nepokazí babiččinu dietu. Do misek, třebas na kompot, naskládej listy zeleného salátu. V jiné misce smíchej 2 (malé, nebo jednu větší) zcezené konzervy tuňáka, rozmačkej je vidličkou a přidej oloupanou okurku, nakrájenou na kostičky a trochou nakrájené cibule. Přidej borůvky (jsou-li poruce), nebo sušený červený rybíz a trochu nasekaných vlašských ořechů (nebo jiných ořechů, oříšků i mandlí). Udělej zálivku: ve skleničce vidličkou smíchej trochu oleje, trochu octa (míń jak oleje), trochu cukru a jeden rozdrcený malý česnek (ochutnej). Měl bys mít asi půl skleničky zálivky. S tím políj všechno v miskách, před podáváním na stůl. K tomu udělej chlebíčky v troubě. Pro dědečka a tebe polož nahoru sýr, bro babičku ne. Určitě to zvládneš a když něco není poruce, tak si najdi náhradu, jak jsi to udělal na těch chlebíčkách od Zuzik, což mě imponovalo. Příště ti napíši něco jednoduššího.Přeji ti moc prima prázdniny!

Pampeliska191
1075 příspěvků 06.07.02 05:18
Mila Babi,

Dekuji za prima recept, doufam, ze to zvladnu. I kdyz se vratim do Ceska urcite budu sledovat dal Labuznika. Tyto stranky se mi moc libi.
Dekuji Dusan

babi
6360 příspěvků 07.07.02 12:56
Zde je něco z Labužníka...

Podívej se pod ¨topinky¨, tam je recept nazvaný ¨Nadívaná topinka¨je to číslo 4, zní moc dobře! Konzervu Ďábelských toustů můžeš nahradit dle Tipu. Ty jsi nejspíš šikovný natolik, že to zvládneš. Ahoj!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz