povery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alena45
588 příspěvků 12.6.09 17:56
povery

Ahojte labužníci. Dnes mi hovorila kolegyňa, že podvečer mali krásnu dúhu a tak sa aj s dcérou tešili. A ja jej hovorím, dúfam, že si na ňu neukazovala prstom, a ona jasne že hej, veď ju dcére ukazovala. Tak som jej povedala, že to znamená nešťastie. Bola z toho prekvapená a dosť sa trápila ešte aj po hodine. A napokon ma to mrzelo, že som ju tak vyľakala.
Minule som išla s mamou po ulici keď nám prebehla čierna mačka cez cestu a ja som zastavila a zacúvala asi tri kroky späť. Lenže autom.
A tiež verím na splnené prianie keď padá hviezda a preto ma v auguste môžete vidieť v noci v okne s vytočenou hlavou do hora. A v Bratislave vidieť padajúcu hviezdu to je teda umenie! Temer nesplniteľné sa mi už niekoľkokrát splnilo.
A tak som sa chcela spýtať, máte aj Vy takéto povery v rodine a nejaké zážitky s tým spojené?

Reakce:
anickav
2904 příspěvků 12.6.09 18:55
Absolútne

neverím, žiadne povery neuznávam.
Ale verím v silu autosugescie…
(Môj osud by mal závisieť na pobehovaní nejakej mačky alebo padaní hviezd?)

alena45
588 příspěvků 12.6.09 19:00
...

No Anička, takáto negatívna reakcia, veď už nikto nenapíše. A to o mne hovoria, že som neveriaci Tomáš. Len som chcela rozpútať nejakú zábavnú diskusiu. Hoci to čo píšem, je pravda. A keď vidím mníšku s taškou, tak viem, že sa niečo podarí. Ha!

anickav
2904 příspěvků 12.6.09 19:12
Alenka,

ja nechcem odrádzať nikoho. Nikomu neradím, nevnucujem, nech si každý verí, v čo chce. Ak mu to funguje…
Som zvedavá, čo napíšu ostatní.
Už radšej idem. Pekný zvyšok dňa!

Frantiska
927 příspěvků 12.6.09 21:27
...

ja verim a nevim z jakeho duvodu :) Prvni cigaretu z krabicky obratit a vykourit ji jako posledni, melo by se splnit to co si clovek pri koureni bude prat … a u me to funguje preju si abych se rano probudila :)))

oldsoft
682 příspěvků 13.6.09 00:27
Za nic neodpovídám...

Takže mám teď na všechno výmluvu a vůbec za nic nejsem zodpovědný.
Také by mě zajímalo, jak k tomu ta chudák černá kočka přijde: potřebuje přeběhnout přes cestu a zrovna chodí lidi, které žádné neštěstí nečeká a třeba jí kvůli tomu uteče myš…

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.09 20:37
Alenko,

doufám, že to nezakřiknu, když příznám své „pověry“.

  1. Děti před každou zkouškou symbolicky ze všech stran poplivu. Fungovalo to i na dceřina přítele - státnice za 1 !
  2. K novoročnímu obědu je aspoň čočková polévka. Manžel s dětmi čočku nejí, ale ani oni nechtějí riskovat nedostatek peněz.
    Jiné pověry snad nemáme, za to věřím, že každý bude za své skutky dříve či později spravedlivě odměněn.
bocianka
528 příspěvků 13.6.09 21:08
františko,

co si takhle přát, „abych mohla přestat kouřit“.

zlata
1200 příspěvků 13.6.09 22:54
A co takhle

pověra nešlápnout na kanál. Měla by z toho být nějaká pohroma nebo smůla. Ale Hafča si myslí, že né smůla, ale eventuelně bych do toho kanálu mohla zahučet. To je asi jeho utkvělá představa. Tak mu „dělám“ radost a kanály obcházím :-))
Máte někdo nějakou zkušenost a „kanálem“?

zlata
1200 příspěvků 13.6.09 22:55
.................

pardón s kanálem hi, hi,hi..........

zlata
1200 příspěvků 13.6.09 22:58
Pepíčku.........

no smajlíci nefungují jak by měli, asi jsou to nějací poťouchlíci. Dáš nějakého a hup už se tam naparuje jeho kamarád. Schválně, jestli se zadaří :-))

zlata
1200 příspěvků 13.6.09 23:05
..............

hm…, je vítěz

jolana
5068 příspěvků 13.6.09 23:26
Zlato!

…huraaa,,,uz sme dve…dokonca aj s tymi smajlikmi

Frantiska
927 příspěvků 14.6.09 02:09
...

myslim si, ze kanaly jsou proto, ze je obcas lide kradou … neverila jsem tomu, ale v praze v nasi ulici za posledni rok jsem si vsimla uz 3×, ze je nekdo sebral

prestat kourit mi zadne povery nepomuzou :)

a na novy rok musi byt cocka a nikdy nic co ma peri, aby neuletelo stesti … na stedry den supina pod talir, a jeden talir nachystany na vic a hlavne nevstavat od stolu, naprvniho kvetna pusa pod necim co kvete …

Labužník jandule02
1099 příspěvků 16.6.09 09:22
Přestat kouřit, Františko,

je velká věc. Já jsem svoji poslední cigaretu típla před skoro 4 roky a od té doby ani čouda.
A víš jak? Jsem člověk ryze racionální, nevěřím na nic, kromě sebe a svých blízkých. Ale když jsem se rozhodla přestat kouřit (a nebyla jsem žádná dvojka - 30 poctivých denně), tak jsem si došla na Sokolskou ulici do poradny, kde udělali takové „kouzlo“. Poslední vajgl hodili do takové jakoby uzavřené nádoby ke které vedly dráty a druhý konec vedl ke kovové tabulce, kterou jsem držela v obou rukách asi 3 minuty. Údajně mi to mělo přehodit vnímání pachu cigaret z příjemného na odporný a zbavit abstinenčních příznaků. Myslím si dodnes, že to bylo jedno obří placebo - ale když člověk opravdu chce, tak to zabere taky. Prostě stačí si vsugerovat, že to zabírá. A nekouřit samozřejmě. Zkus to, získáš další rozměr života, minimálně budeš překvapena, jak věci voní a chutnají.

gmp
1603 příspěvků 16.6.09 13:02
Kanály a jiné

Když jsme chodili v Luhačovicích do školy a byla písemka, nebo nás měl pan prof. Šošík vytáhnout z vědecký či světovky, jsme pravidelně stáli na kulatejch kanálech a měli přání, hranatý se obcházeli, neboť šlápnout na hranatej, to si mohl člověk tu kouli napsat sám a zbytečně nedráždit hada bosou nohou. Ale pověrčivej, pověrčivej nejsem, jenom první štamprličku z flašky vylévám pro mrtvé, když potkám kominíka, málem si urvu knoflikk, černá kočka, přes cestu? To ji radši přejedu než bych ji nechal přeběhnout. Ráno, když jedu do práce tak počítám kolik ve Frýdlantě potkám ženskejch a kolik člověků, když ženský vyhrajou, tak něco prodám. Nepískám, abych nepřivolal bídu. Ale jinak pověry - to ne to se nesrovnává s mým materialisticko ateistickým přesvědčením. Miloš

alena45
588 příspěvků 16.6.09 18:24
...

Miloši, moja stará mama nám nedovolila pískať a my so sestrou sme nevedeli prečo. Žeby kvôli tej biede ? Fakt pekný príspevok. Veď ani ja nie som poverčivá, ale predsa má človek určité rituály, môžeme to aj takto nazvať, nie ?

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.09 19:49
Aleno, Miloši

to jste nesměli pískat ani na psa? Nebo Miloši na děvčata? To by se ale otočila jen ta nepravá, viď?

alena45
588 příspěvků 16.6.09 21:16
...

No Iva, predstav si, že u nás sa stále spievalo a hralo na klavíri. Otec + my tri sestry. Nespievalo sa len pri chorobe. Ale to trvalo asi jeden a pol dňa, kým spadli horúčky. A ja som mala každý mesiac angínu, tak som tiež pár dní v mesiaci nemohla spievať. A otec si pri práci popiskoval. No a my sme si zvykli tiež. Ale cez prázdniny u starej mamy sme nemohli spievať napr. taký Mistrál od Gotta a pískanie sa považovalo za neslušné. Veľmi neslušné. Zrejme to nemalo nič spoločné s poverami. A ešte aj pred rokom sme si na chalupe strihli One s U2 a M.J. Blige. Samozrejme na celú ulicu.

gmp
1603 příspěvků 18.6.09 10:02
Pískání

To bylo dost takové zvláštní, s tím pískáním, moji rodiče byli vlastně v mém dnešním věku, když jsem se učil pískat, tak je chápu, ale stejně jak jsem začal si pískat, tak bylo zle. Otec mi řekl, nejseš na pastvě a maminka, nepřivolávej bídu. A od té doby si nepískám, ale zpívám, v jednom kuse a je mi to upřímně jedno jestli mi do hlavy vleze dechovka, nebo árie, jedu furt. Kdo nevěří - Pekařka by mohla vyprávět. Miloš

svato
1454 příspěvků 23.6.09 10:25
rituál

keď som ešte chodila do školy, pri ochode na skúšku som si nechala od svojho jazvečíka Filipa obliznúť ľavé ucho, neskôr to robili aj moje deti, ale to už bol buldoček Dag. Z povier som vyskúšala jednu z Chudej přadleny: práve na novolunie sme boli na chate a tak som nechala syna vycikať sa do myšacej diery - a naozaj odvtedy neporeboval plienky.

svato
1454 příspěvků 23.6.09 10:45
dodatok

1. nepoTreboval
2. tie smajlíky naozaj neposlúchajú

anickav
2904 příspěvků 29.6.09 19:25
Svato,

Tvoj rituál bol milý veľmi…Rituálov máme doma kopu aj my.
A to cikanie do myšacej dierky…Čestné slovo? Myslíš, že by som mala zmeniť svoju totálnu alergiu na povery? :-)

Alis
2617 příspěvků 30.6.09 11:27
Pověry, zvyky a rituály

U nás se na pověry moc nevěří (typickým příkladem je e-mail, neposlaný do tří vteřin, podle všeho bychom už všichni museli být k.o.), kočky přes cestu, vysypaná sůl, rozbité zrcadlo, to bereme jen jako vtip… Ale ritiuály máme různé a kanály k nim patří, tfuj tfuj tfuj při přejezdu svatebčanů, sen, který se vyplní, pokud se zdá na místě, kde spíme poprvé… Vánoční, velikonoční a celoroční zvyky, spjaté s křesťanskými zvyky i ty druhé ctíme a milujeme je. Je to takové hezké zpestření všedního dne, aspoň pro nás. A když jsem si tuhle přečetla, jak naši předkové ve strachu raději nechodili kolem staroměstského orloje, pochopila jsem, že to k nám lidem tak nějak prostě patří

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz