Kočky - problém, který bych chtěla vyřešit (prozatím) bez násilí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
esmeralda
4813 příspěvků 29.05.09 00:04
Kočky - problém který bych chtěla vyřešit (prozatím) bez násilí

Před domkem máme malý záhonek s maceškami. Jelikož je nový a země kyprá, chodí mi tam hrabat a sr kakat kočka.
Má někdo z vás zkušenosti jak tomu zamezit?
Samozřejmě jsou tu na trhu různé vymoženosti, ale moc nefungují.

Prosím poraďte něco co jste sami vyzkoušeli (a fungovalo to).

Reakce:
ChefBronia
57 příspěvků 29.05.09 05:50
Moc te nepotesim:-)

nefunguje nic. Ja si za to navic muzu, protoze krmime vsechna potulujici se zviratka a oni neb se domnivaji, ze uz jsou nase, odmenuji se nam hovinkami. Kocky, myvalove, lisky (jenom v zime), veverky a sousedovic Kiwi pes (aspon vycurat:-). Zkouseli jsme: chilli, cayen, pepr, sul, dobre slovo, spatne slovo, naftalin… nekdy je to horsi, nekdy lepsi. Momentalne - zaklepat . Ale neporadim. Ale aspon vidis, ze v tom nejsi sama. bydlime u golfoveho hriste, a krome medveda uz nam na(sr)kadilo na zahon snad vse. Hlavu vzhuru, treba to pristi rok bude lepsi. A vis co, macesky stejne vydrzi jenom mesic, a pak tam stejne musis dat neco jineho! Treba naftalin:-)?

Eja
3838 příspěvků 29.05.09 07:11
Esme

buď oplotit nebo si pořídit psa.

johnmirow
74 příspěvků 29.05.09 08:31
treba

skusit dat na zahon zajacie pletivo, uz by tam cica nemala prist

mrtvola
1394 příspěvků 29.05.09 08:50
Esme,

pořiď si lopatku a hrabičky. Co zahrabou, vyhrab a vyhoď. A budiž Ti útěchou, že macešky jsou velmi životaschopné a přežijou mnoho hrabání.

jolana
5065 příspěvků 29.05.09 09:34
Esme, polievat!

Macky neznasaju vodu. Nech je zahon mokry a navyse mat pripravenu hadicu a byt v pohotovosti. Akonahle uvidis daku hrabat a chystat sa–skropit ju sprskou vody. Zopar skropeni a viac sa nevratia. Je to pre nich sok.
To iste plati o domacich mackach ak vam skrabu fotelky alebo robia veci , ktore chcete aby sa odnaucili. Mat prichystanu sprejovu flasu s vodou a akonahle zacne, strieknut vodou najlepsie do ksichtu. Zotrvat v danom diani a uspech zaruceny.

esmeralda
4813 příspěvků 30.05.09 01:50
Kočky - děkuji vám všem

Chefbronia - zaplať bůh že tu nemáme medvědy. To bych pak musela uklízet po sobě. ;-))

Ejo - pes by musel být ve předu a utekl by. :-))

John - pletivo by asi dost pokazilo tu estetiku.

Mrtvolo - lopatku mám, jen mě napadlo s ní dát kočce do zátylku. ;-))

Jolano - voda definitivně funguje, ale ta potvora chodí v noci.

Myslím že přijde brzy řada na past na possumy.

johnmirow
74 příspěvků 30.05.09 12:51
estetika

joj to ano, to by pokazilo , ale skusit to pletivo este zasypat drtou z konarov?

spanny
159 příspěvků 30.05.09 16:12
Kocky

Ja taky mela problemy s kockama,, chodily taky vnoci. A to nemam zahradu se zemi, mam dlazdice a kvetinace. Oni mi chodily do tech kvetinacu. Trvalo to dlouho nez se to odnaucilly ale uz mi nechodi. Ja jsem strikala ocet okolo kvetinacu a samozrejme vyhazovala ty jejich deposity. Oni se musi odnaucit chodit na ty tve macesky. Musis denodenne strikat a vyhazovat. Pak taky tady ve spanelsku rikaji ze lahev nebo dve naplnena vodou a postavena blizko te zeme taky funguje ale ja jsem to nezkousela.

muso
118 příspěvků 30.05.09 19:23
Macešky

Můj kocour je na zahrádce celý den, loví tam hryzce a i jinak se celý den nudí. Nic by tam nepřežilo, kdybych sazenice nechránila placatýmy kameny. Ne na ně, ale kolem nich. Když vyrostou, nejsou kameny vidět a zároveň zabraňují rychlému vysychání půdy. Nemám ted s ním žádný problém, on pochopil, že kámen neodhrábne. Samozřejmě ne těžké kameny jenom tak 1 cm vysoké, můžeš vyzkoušet

lydia
1227 příspěvků 31.05.09 14:09
Esme, nevyřešíš

buď ráda, že nemáš ani medvědy, ani krokodýly, jenom kočky. Kdybys měla vlastní, tak by do tvé zahrádky nechodily, kočky prý jdou jenom do jiných zahrad. My jsme měli a máme tento problém stále. Co jsem všechno vyzkoušela, nic nepomohlo. Dokonce jsem kupovala květiny - Verpiss dich Pflanze -scaredy cat plant nebo pee-off plant, které prý kočky svou vůní odpudí. Květiny stály hodně peněz a mně se zdálo, že koček stále přibývalo. Ne jenom, že zahrabávaly, ony udělaly i do trávníku bez zahrabávání. Už zoufalá jsem se ptala v obchodě se zvířátky. Tam mi prodavačka poradila psa. Teď máme 2 roky psa. Rozdíl je v tom, že kočky chodí pořád, ale v jinou dobu a pes to najde před námi, takže musíme hlídat psa, aby to nesežral - ne ty kočky, to co tam zahrabaly. Možná postříkání vodou pomůže, ale nezapomeňte, že kočky jsou mstivé. Nám jenom za to, že jsme je odháněli několikrát počuraly fasádu a auto. Takže nezbývá nic jiného, než to, co radí mrtvolka - lopatku a rukavice

rosaa
49 příspěvků 09.06.09 11:14
...

Máme psa, takže cizí kočky k nám moc nechodí. Co mě ale štve, jsou slimáci. Myslela jsem, že letošní zimu pomrzli, ale teď při deštivém počasí se jich vyrojila spousta. Vypěstovala jsem si sazeničky afrikánů a vysokých akasamitníků (na rozdíl od jiných mně voní), ale všechny mi je ty potvrory sežraly.

Jenofefa
1315 příspěvků 09.06.09 11:33
To nás je víc...

viz diskuse Běhací kachny.

esmeralda
4813 příspěvků 09.06.09 23:33
Díky za další tipy

Prozatím jsem rozsypala na záhonek anglickou hořčici v prášku. Zatím se ta potvora (kočka) neukázala.

Lydia, na auto mi kočky nečůrají protože ho mám v garáži. Tak mě napadlo další řešení: možná že bych měla nasázet příště macešky do garáže.

Rosa, psala jsem to už v jiné diskuzi, ale opakuji: Tady dávají zahradníci okolo rostlinek rozmačkané skořápky od vajíček. Prý přes ně šneci a slimáci nemohou přelézt. Říká se že to funguje.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz