Oříšky /mandle/ v cukru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kateřina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.05 15:31
Oříšky /mandle/ v cukru

Prosím nevíte někdo jak se dělají takové ty různé oříšky a semínka v cukru nebo karamelu jak se prodávají na poutích?

Reklama

Reklama

Reakce:

sylvik
12 příspěvků 08.11.05 11:57
snad to bude ono

jádra ořechů/300g/ spaříme vroucí vodou,po minutě je přelijeme studenou a sloupneme hořkou slupku.vsypeme do misky,zalijeme ohřátým medem/100g/ a necháme do druhého dne proslazovat.vložíme do síta a necháme protéct přebytečný med a ořechy obalíme v cukru/4 lžíce moučk./v pánvi rozehřejeme olej apo částech vkládáme ořechy a za stálého míchání necháme cukr mírně zkaramelizovat až je sklovitý ale ne tmavý.necháme oschnout.skladovat ve sklenici na chladném místě.vyčetla jsem to z kuchařky a chci to dělat na vánoce jako mini dárečky.chci použít mandle,lískáče,a­rašídy a vlašáky

DanaJ
1136 příspěvků 08.11.05 13:22
Jé..

..tyhle oříšky miluju a nikdy mě nenapadlo si je udělat doma sama. Tak jdu do toho. Určitě to nějak kolem vánoc zkusím.

kateřina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.05 16:25
trochu jinak

díky za radu, ale ty co mám na mysli jsou ještě ve slupce (konkrétně mandle), které jsem jedla měly slupku a taky nebyly mastné, jak píšeš, že by se měly smažit v oleji.

Že bych to zkusila jen s tím medem a cukrem? Bez tuku, ale abych pak nemusela vyhodit pánvičku …

Díky za další recepty a rady

DanaJ
1136 příspěvků 14.11.05 16:38
kateřinko,

pravděpodobně se šoupnou při vyjmutí z oleje na savý papír a oni se odolejujou. Vepřovej řízek taky není samý olej.

sylvik
12 příspěvků 14.11.05 17:23
...

oleje stačí 4 lžíce.to jsem zapoměla napsat.a loupat nemusíš,když nechceš

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.05 10:28
Nevím, jak....

…se přesně dělají. Ale vyvolalo to vzpomínku na mou občasnou návštěvu v Tunisu - tam ty oříšky a mandle dělají někdy večer na terase a voní to.......a dávají je ještě teplé

Labužník TinaH02
46 příspěvků 17.11.05 01:32
[:-)3]

jo, pred 3 tydny jsme byli u znamych v Kodani a tam je prodavaji na ulicich jeste horky.. vune uzasna a ta chut horkych mandli, to se neda popsat.. uvazovali jsme, jak se o to pokusit doma.. takze recept dole zkusim.. diky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz