Okurky....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lydia
1227 příspěvků 02.09.06 15:36
Okurky....

milí labužníci, dostala jsem okurky. Existuje nějaké jiné rychlé zpracovaní okurek, než nakládání? Chtěla bych něco rychlého, třeba omáčku. Může mi někdo poradit? Má někdo zkušenosti?

Děkuji

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 02.09.06 16:27
Zelenina v kuchyni celého světa (Vlachová, Raboch)

V této kuchařce je kvantum receptů na úpravu okurek:
okurky belgické, pečené okurky, dušené na másle s koprem, dušené se žampiony, dušené v koprové omáčce, dušené v paprikové omáčce, kvašené plněné na smetaně, na slanině, na smetaně, plněné, plněné s paprikovou náplní, plněné smažené, plněné s rajčatovou omáčkou, plněné sýrovým krémem, plněné šunkovou pěnou, plněné telecím masem, plněné vejci, plněné žampiony, sladkokyselé, vařené, v rajčatové omáčce, ve smetanové omáčce, pikantní chuťovky z okurek. Pokud napíšeš, co bys chtěla, pošlu ti recept sem na Labužníka, pokud bys chtěla všechno, abys mohla vybírat, tak to oskenuji a pošlu ti to mailem.

lydia
1227 příspěvků 03.09.06 09:31
Jeno

moc děkuji. Okurky s koprem bych tak zvládla, ale plněné sýrem, zapečené…
Když to sem napíšeš, potěšíš možná i jiné labužníky. Když ne, tak mi prosím tě něco naskenuj a pošli. Já jsem vděčná za každý recept. Příští týden bude okurkový a potom snad už opravdu na dovolenou do Alp. Velké díky L.

Ivo
1045 příspěvků 03.09.06 21:29
Ahpj Lydie...

…když se zmiňuješ o nakládání, tak to asi budou malé okurky. Kdyby to náhodou byly salátovky, tak mám ověřeno, že okurkový salát (bez něj si neumím představit život) lze jednak sterilovat a druhak mrazit…

Ivo
1045 příspěvků 03.09.06 21:31
Jsem to ale ťululum...

…samozřejmě „Ahoj…“

Jenofefa
1315 příspěvků 03.09.06 21:55
Lydie, v mém deníčku

najdeš kupu předpisů na **okurky **. Aspoň mne to donutilo zaběhnout se na našem novém skeneru

lydia
1227 příspěvků 04.09.06 09:09
Okurky

Jeno děkuji, už tisknu
Ivo, jsou to už větší okurky, které se nedají nakládat. Na nakládání okurků mám přece milého bratra. Já jsem myslela něco jako teplé zpracování - ale přesto děkuji za odpoveď

penda
4752 příspěvků 04.09.06 09:43
Šikmooké okurky

Salátovou okurku nakrájíme na malé kostičky a necháme pustit vodu, kterou po chvíli slijeme. Zálivku připravíme ze lžíce sladkého dezertního vína, lžičky sójové omáčky, lžičky glutasolu (nebo vegety) a podle chuti přidáme ocet, olej, chilli koření, cukr a sůl. Lze přidat 2 lžíce pokrájené nakládané kapie a 2 syrové žampiony, pokrájené na tenounké plátečky. Salát se údajně hodí ke všemu vyjma čokoládových indiánků (nevyzkoušeno, čerpáno z trampské kuchařky). ;o)

lydia
1227 příspěvků 04.09.06 11:43
vladko,

děkuji, ale já raději obyčejný okurkový salát, nebo se smetanou

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz