Žlutá rajčata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.06 11:04
Žlutá rajčata

prosím o recepty, jak zužitkovat nadúrodu žlutých rajčat. Do protlaku z červených je nechci dávat, aby pak nebyl moc světlý. Slyšela jsem o rajčatové marmeládě. Znáte ji někdo?

Reakce:
Vali
1326 příspěvků 02.09.06 11:20
ivo

co zkusit rajčatovou hořčici, ze žlutých by byla zajímavá

http://www.labuznik.com/recipe.php?…

Bali
1254 příspěvků 02.09.06 11:27
Znam,

marmeladu ze zelenych rajcat.
Dela ji moje kamaradka ve Francii.
Mozna to pujde pouzit i na ty zlute.
Mela by k nam brzy prijet, muzu se ji zeptat. Jestli to uz pro tebe nebude pozde?!

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.06 11:30
Vali a Bali,

děkuji za nápady. Zkusím několik skleniček hořčice a recept na marmeládu uvítám. Myslím, že ta rajčata ještě neskončila. A v mrazáku klidně počkají .

Bali
1254 příspěvků 02.09.06 12:53
Stary fr.recept.

Koukla jsem do fr kucharky z roku 1932 a rychle jsem ti to prelozila.Pisou tam o marmelade ze zelenych rajcat. Na 500 g rajcat dat 300 g cukru. Rajcata nakrajet na slaba kolecka, naplnit do formy tak , ze das vrstvu rajcat, zasypes cukrem a opakujes to do spotrebovani surovin. Nechas 24 hodin prolezet.Pak to smichas v kastrolu se stavou a nasekanou kurou z 1 citronu, zase na 500 g rajcat-1 citron.Das pomalu povarit na 2,5 hodiny a pak to das do sklenicek a obratis dnem vzhuru.Nechas vychladnout.Mozna ze se zlutyma je to stejne.

Manana
1515 příspěvků 02.09.06 13:19
Ze žlutých rajčat

uvař žluté neboli zlaté mole, recepty tady a tady , nebo zlatého králíka, recept tady .

lydia
1227 příspěvků 02.09.06 15:53
ivo,

mám několik receptů. ale nevyzkoušených:
rajčatová marmeláda s šípky
rajčatová marmeláda s jablky
rajčatová marmeláda s dýní
nemám teď moc času, ale když budeš chtít, nějaký recept ti sem napíšu. L.

suma
114 příspěvků 02.09.06 16:22
Žľutá rajčata

Znám marmeládu z červených rajčat, ale asi by šla tak na půl se žlutými - falešná meruňková marmeláda. Poměr: 3 kg nejlépe letních jablek, 1 kg červených rajčat, 1 kg cukru, 2 dcl rumu. Jablka oloupat, vykrájet a rozvařit, přidat rajčata, povařit a propasírovat. Přivést do varu, přidat cukr a vaříme 10 minut, přidat rum a nechat projít varem. Dát do sklenic a sterilovat 10 minut při 75 st. Chutná opravdu jako meňky - vyzkoušeno.

alena45
588 příspěvků 19.09.06 13:50
...

Chuť žltého rajčiaka je rajčiaková ale maslovejšia. Francúzi robia tie zelené rajčiny ako figy a sú kandované a používajú sa na pečenie. Žlté rajčiny sú už zrelé a mäkké rajčiny, tak by som to nezamieňala.

penda
4752 příspěvků 19.09.06 13:58
kandované 'fíky'

1 kg zelených rajčat, 250 g pískového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 1/4 l vody, šťáva z 1/2 citronu

Zelená rajčata nakrájíme na silnější kolečka. Pískový a vanilkový cukr, vodu a citrónovou šťávu svaříme, vložíme do toho ta nakrájená rajčata a necháme přejít varem. Stáhneme z ohně a do druhého dne necháme odležet. Druhý den vytáhneme rajčata a roztok znovu vaříme do zhoustnutí. Do ještě horkého nálevu opět vložíme rajčata. Plníme do menších lahviček, dobře uzavřeme a uložíme do chladna.

airan
652 příspěvků 19.09.06 15:26
marmelada z rajcat a bezinkovych bobuli

1,5 zlutich rajcat, 1,5 bezinkovych bobuli, 1kg cukru, gelfix, 150ml rumu.
Rajcata prohnat prez Tutty-Frutty, smichat s bobulema a 500g cukru a dat varit asi 10-15 min. Pote pridat gelfix, dalsi cukr, povarit jeste 5min, pridat rum a slivat horke do sklenicek. Ma velmi zajimavou chut a je vyborna do palacinek.

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.06 17:15
Děkuji vám všem

za recepty. Pro letošek je již konec, nyní je stačí můj milovaný spořádat zasyrova. Pokud bude napřesrok obdobná situace, už vím, jak na ně.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz