na kolik byste si cenili Labužníka bez reklam?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pepicek
1309 příspěvků 23.03.09 09:31
na kolik byste si cenili Labužníka bez reklam?

moji milí labužníci, mám pro Vás k pondělnímu ránu námět k diskuzi, ostatně je to napsáno již v nadpisu. Na kolik byste si cenili Labužníka bez reklam? Kdyby Vás nikde neotravovaly žádné přiblblé nesmysly, které většinou stejně nemají s vařením žádnou spojitost a jsou tu jen aby alespoň částečně pokryly náklady na provoz.

Jak všichni domácí vědí, Labužník má svůj vlastní nadupaný dvouprocesorový server na kterém neběží nic jiného, aby byla dostupnost co nejlepší. Taková legrace ovšem něco stojí a tak jsem přemýšlel, jak Vám ten pobyt tady co nejvíce zpříjemnit (kromě celé řady vylepšení, která mám rozdělaná), ale zdroj z reklam je třeba něčím nahradit.

Nebojte se, nebudu Vás do ničeho nutit, ani z Vás páčit peníze, bylo by to naprosto dobrovolné. Pokud Vám reklamy nevadí, vše pro Vás zůstane při starém.

Tedy k detailům, představa je taková, že si předplatíte na rok xx korun a po přihlášení najednou klid, nikde žádné otravné bzučení reklam, jen recepty a povídání.

A aby to bylo ještě lákavější, dám do placu pár vychytávek pro platící, např.:
1. budete si moci vytvořit svůj black-list lidí, kteří nebo jejichž příspěvky Vás bytostně se*ou a blik - už o nich nikdy neuslyšíte, přestanou se Vám zobrazovat jejich příspěvky, jejich recepty, zmizí z Vašeho života i podvědomí jako pára nad hrncem
2. budete si moci moderovat svoje vlastní recepty, veškerá diskuze pod receptem bude ve Vašich rukách, ostatně je to Váš recept, máte právo si pod ním uklidit podle svých představ.
To jsou jen nápady pro začátek.

Tedy otázka na Vás je, kolik je podle Vás snesitelná bezbolestná částka xx, kterou byste byli ochotni na provoz Labužníka přispět?

A zároveň pokud Vás napadne nějaká další vychytávka, kterou byste rádi ve svém účtu viděli, podělte se

Těším se na Vaše příspěvky

Reklama

Reklama

Reakce:

Sylvie
2302 příspěvků 23.03.09 12:07
Ano

Ahoj Pepíčku, vím co je kolem webu práce a starostí, takže s Tebou plně souhlasím. Nápad se mi líbí.
Nápady na vychytávky mají asi všichni, takže bychom se pak společně domluvili, že?
Pěkný den
 Sylvie

bocianka
528 příspěvků 23.03.09 13:42
Žádný problém.

Jen podotýkám, že od května do listopadu nemám k dispozici internet, tak se vyskytuji sporadicky. Ale to neznamená že bych roční příspěvek nezaplatila, zaplatím samozřejmě celý (to není problém). Na internetu je spousta různých „vaření“, ale Labužník je jenom jeden a je nejlepší. Jsem zde proti jiným chvilku, ale opravdu je mi zde dobře. Samozřejmě se přizpůsobím většině. Recepty výborné a „stará parta“ je fajn. Dokáží poradit. Doufám, že se neurazíte po tom označení, ale je to myšleno v tom nejlepším. Moc Vám všem děkuji.

tea63
935 příspěvků 23.03.09 14:30
Souhlas

Není to tak dlouho, co údajně hrozilo odpojení labužníka a tehdy jsem měla pocit, že snad proběhne veřejná sbírka ! Myslím, že hodně lidí by bylo ochotno přispět. Kolik ? To fakt nevím, netuším jaké jsou náklady na provoz.
K těm vychytávkám. Já jsem vděčná za každý komentář. Možná, že možnost smáznout něco nepatřičného u vlastního receptu by byla dobrá. Ale asi bych ji nevyužila.
Black-list bych nevyužila určitě, mám ráda všechny labužníky bez rozdílu i se všemi jejich názory, ať už jsou jakékoliv.
Spíše bych lobovala za automatické rozklikávací odkazy. Já na to mám dodnes tahák, protože těm hrefům a špičatým závorkám vůbec nerozumím. A také jsem se dodnes nenaučila vkládat fotky do deníčku, natož k receptu nebo do diskuze. V době, kdy se labužník zakládal se tolik nefotilo, jako teď. A někdy je lepší i třeba v diskuzi šoupnout fotku, než určitou věc dlouze mnoha slovy popisovat.
Takže rozklikávací odkazy a jednoduché vkládání fotek (kliknu na procházet, najdu v PC, kliknu a je to tam).
Zatím ode mne vše, možná časem ještě na něco příjdu. A do portmonky ráda sáhnu.

tea63
935 příspěvků 23.03.09 14:33
Zapomněla

jsem na reklamy. Ty mi vůbec nevadí. Tu běhací nahoře nevnímám a ten obdélníček vpravo mi naopak stránku oživuje a nabídka zboží i někdy pobaví.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.09 17:22
na kolik si cením Labužníka

to je ošemetná otázka. Reklamy mi v podstatě nevadí, ale tvůj čas je pepíčku také vyčíslitelný. Řekla bych to asi tak, že Labužník je pro mne to, co pro jiné čtení novin, tj. každodenní nutnost. Jako si jiní předplácí noviny a časopisy, ráda si předplatím i Labužníka. Výši částky si však navrhnout netroufám.

Alis
2617 příspěvků 25.03.09 18:59
Pepíčku...

… nemá cenu se zbytečně rozepisovat, když stačí bohapustě opisovat:

opisuji do písmenka oba příspěvky od Tea63.

Čekala jsem, že se v první řadě ozvou nesmiřitelní odpůrci reklam, ale zřejmě ještě spí zimním spánkem

Pepíčku, obávám se, že v otázce konkrétní částky bys musel první něco navrhnout ty, my tady jsme úplní laici a neumíme posoudit ani příjmy z reklam ani náklady na provoz atd., atd.

Zdravím
Alis

mrtvola
1394 příspěvků 25.03.09 23:59
V podstatě se ztotožním

s Alis a Teou. Každá sranda něco stojí. Mě osobně se.ou reklamy v textu receptu. A taky bych spíš než moderování diskusí uvítala snazší vkládání odkazů, fotek a hlavně možnost opravit vlastní příspěvek v diskusi, když se mi podaří překlep či gramatický paskvil.

Dotaz na snesitelnou částku - měly by to být provozní náklady + něco navrch podělené počtem abonentů. S tím, že určitý přístup by měl být zachován i neplatícím a hostům. Jsou mezi námi labužníci - důchodci, kteří vytloukají groš grošem.

Přijde mi to jako zajímavá idea a myslím, že spousta z nás si v současné době raději předplatí Labužníka nežli noviny s politickými tanečky, případně obojí.

Manana
1515 příspěvků 26.03.09 10:00
Reklamy

nesnáším, protože nesnáším, když se někdo snaží do mě cpát něco, o co vůbec nestojím, proto taky neposlouchám rádio, tam pořád valej do hlav nějaký nesmysly. I když musím přiznat, že některé reklamy jsou velice dobře vyvedené, jako třeba „Bóbika“ nebo „I muži mají svůj den“.

Na Labuž mi silně vadí relama v receptu, protože nejde odstranit běžným AdBlockem a je na umerickou stránku. Já jsem si totiž snažil několikrát objednat nějaké zboží z Umeriky, ale vždy mi ze stránky (zejména z Amazon) sdělili, že do Evropy jo, ale do východní ani náhodou. Tak mi trochu není jasné, proč je na Labužníku reklama na zboží, které mi pak Umeričani odmítnou, protože jsem Čech a ne Němec.

Částku si jistě nějakou vymyslíš, co se mě týče, tak pro mne se Labužník už trochu posunul do krajin, které nemusím navštěvovat. Takže pokud to bude placené, tak mně jako důchodci nezbyde než se odhlásit.

tea63
935 příspěvků 26.03.09 12:27
Reklamy v textu ?

Tak nevím, ale já žádné reklamy v textu receptu nemám. To by mi asi taky vadilo. Jen nahoře cosi běhá a pak vpravo dole, vlastně skoro pod receptem OBCHODY.US, a to mi nevadí. Při poslání mailem, ani při tisknutí receptu, reklamy nejsou. Má to každý jinak ?

jolana
5064 příspěvků 26.03.09 12:37
Reklamy

mi nevadia. Vychytavky by mi vadili. Mne sa paci ak Labuznik zije! Nemam rada stranky kde sa maze a kde to je sprivatizovane or vyhody …
Labuznika robi jedinecneho prave to aky je.
Je v nom vsetko co sa tyka jedla (a nielen toho), lahko dostupny pre vsetkych a pre kazdeho rovnakym dielom. Pre tych co vkladaju, tych co komentuju, tych co len citaju, tych co varia,tych co kopiruju, tych co nevaria…atd..at­d…jednoducho takto je super a ze je NAJ to dokazal velakrat…
Ku technickym veciam sa nevyjadrujem, lebo mna sa netykaju , necham to na znalych

Eja
3815 příspěvků 28.03.09 12:11
Souhlas s Teou

do posledního písmenka.
Reklamy neregistruji, prostě se soustředím na text, takže mi nevadí.
Dobrovolné sponzorské dary klidně, ale rozdělení přístupových práv pro platící a neplatící se mi nejeví jako dobrý nápad.

Sylvie
2302 příspěvků 28.03.09 16:42
Vychytávka 1

Pepíčku, moc ráda bych uvítala možnost vytisknout si v Oblíbených vybrané recepty najednou. Zatím si recept musím nechat načíst, pak nakliknout Vytisknout… - je to zdlouhavé. Takhle si označím vybrané recepty a vyberu akci - Tisknout vybrané. To by bylo žůžo :-)
Jo, reklam si nestačím ani všímat. Prostě, co můj mozek přijmout nechce, tak to oči nevidí.

ewa
600 příspěvků 28.03.09 19:01
Naučila jsem se

si reklam nevšímat, tedy mi nevadí. Pokud by přesto bylo nutno se finančně podílet nějakou rozumnou částkou na chodu Labužníka, jsem připravena to udělat.

ewa
600 příspěvků 29.03.09 07:54
Pepíčku,

prosím, nebylo by možné vymyslet něco, jak spojit registraci nového labužníka s povinností přečíst si pravidla, jak vkládat recepty?

bocianka
528 příspěvků 29.03.09 22:45
Ewi,

to by bylo krásný, ale asi je to neproveditelný

Sylvie
2302 příspěvků 30.03.09 08:35
...

Bocianko, klííd, Eva se předávkovala moc sci fi

ewa
600 příspěvků 30.03.09 10:07
Sylvie, nezlob,

já už jsem mockrát zažila v internetu, když jsem se někde registrovala, že jsem musela zafajfkovat cosi, že jsem přečetla a souhlasím s uvedenými podmínkami. Až pak mě to pustilo dál. Ty tohle neznáš?

Sylvie
2302 příspěvků 30.03.09 11:07
Už mlčím

Evi, znám, a taky doufám, že se toho na Labužníku dožiju. A nejlepší by bylo, kdyby každého „babicu“postihl strašný a nevyléčitelný virus (na počítači zatím).
Ale teď jsem se zase předávkovala já.

Sylvie
2302 příspěvků 30.03.09 11:13
...

„Babicu“ na Labužníkovi, myslím

buraci
1136 příspěvků 30.03.09 16:04
Sylvie

Bohužel mám pocit, že od té doby, co se vyskytuje pan Babica v TV, tak se nám jeho nohsledi množí i tady a nabírají na síle . Už se skoro bojím otevírat nové recepty, a říkám si, jaké na mě zase vyběhne bléééé. A tak jsem aspoň ráda, že tu máme mrtvolku, která to těmto miniBabicům vždy vysvětlí pěkně od plic.

ewa
600 příspěvků 30.03.09 16:44
Buraci,

obávám se, že se nám tu vylíhly spíš Babice (Babicovy snaživé stoupeňkyně a propagátorky). Podle receptů poznáte je.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz