Mufiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tresinka
156 příspěvků 16.09.04 02:49
Mufiny

Poradí mi někdo, zda je možné upéct mufiny v papírových košíčcích, někde jsem četla, že ano

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 16.09.04 03:09
Mufiny

Tresinko, myslíš tím košíčky z voskového papíru, někdy barevné a strany naskládané jako harmonika? Ty na mufiny používám. Nemusí se pak nic vymazávat tukem a ten papír se jen sloupne.

Eleeen
1127 příspěvků 16.09.04 09:23
Pozor!!!

prodávají se:

• obyčejné papírové košíčky, do kterých se vkládají hotové výrobky (jako kuličky, košíčky, dortíčky)
    a pak specielně:
  • košíčky na pečení (do trouby).
    Ale tam, kde je prodávají, Ti jistě poradí.

Tresinka
156 příspěvků 16.09.04 23:04
Eleen

Díky za radu, takže papírové košíčky na pečení, ju a jak velké na ty mufinky prosím tě?

1irena
593 příspěvků 16.09.04 23:07
Tresinko

dnes jsem je koupila v papírnictví (100 ks za 40 Kč), zkusila jsem ovocné muffins podle Pampelišky, ale dala jsem těsta asi moc, protože se mi košíčky roztáhly a mám z toho placičky v papírkách

Vali
1326 příspěvků 17.09.04 22:23
Mufinky.

Tresinko, právě jsem objevila , že nemáme-li speciální mufinkový plech, ani speciální košíčky, použijeme vždy tři košíčky, aby byly pevnější, plníme je do dvou třetin, necháme je vychladnout, ale nevyklápíme.

possum
464 příspěvků 18.09.04 15:13
Tresinko

investuj do silikonove formy. V CR (jestli se nemylim) stoji od 200 do 300 Kc. Ja uz mam vsechny tvary co existuji.
Na mufiny jsou uplne super, me osobne ty papirove kosicky rozciluji.

possum
464 příspěvků 18.09.04 15:13
Tresinko

investuj do silikonove formy. V CR (jestli se nemylim) stoji od 200 do 300 Kc. Ja uz mam vsechny tvary co existuji.
Na mufiny jsou uplne super, me osobne ty papirove kosicky rozciluji.

Xym
65 příspěvků 20.09.04 12:27
forma

hlasujem za silikonovu formu na muffiny… je fakt vyborna

Vali
1326 příspěvků 24.09.04 02:04
moje první mufinky

dnes jsem pekla mufinky. Udělala jsem svoje oblíbené těsto na bábovku se šlehačkou. Oddělila jsem třetinu, zamíchala do ní sekané ořechy. Koupila jsem si teflonový plech, papírové košíčky - 100 ks za 24.- Košíčky jsem dala do plechu a malou lžičkou plnila těstem. Pekla na 210°C - 12 minut na na čtvrtém patře od zdola, na spodní i horní pečení. Než se upekly, tak jsem do košíčků připravila další várku, byly plněné marmeládou. Do misky jsem si dala marmeládu, do ní nastrouhala pár piškotů, aby netekla. Do košíčku dala lžičku těsta( bez ořechů), kousek marmelády a na to lžičku těsta, krásně se to přikrylo. Taky jsem je zkusila plnit kouskem margot čokolády, šlo to. Udělala jsem jich přes 70 ks. Vypadají moc pěkně, žádná se nepřipálila a ta příprava do košíčků se mi osvědčila, protože plech nestačil vychladnout a hned se pekly další. Ty horké jsem sundavala zapíchnutím špejle. Tak jsem vám vylíčila zkušenosti z pečení mých prvních mufinek.

pavlasek
18 příspěvků 25.09.04 00:51
Vali

koukam, ze jsi zamilovana do muffinek, a kdyz uz mas formu tak Ti poradim co se s tim take da delat.
Zbyde-li bramborova kase, druhy den vymazu formu (dolicky) a vylozim je slaninou nebo sunkou, lzici nandam kasi a na vrch nasypu syr. Dam to na chvili zapect do trouby nez se syr roztece.
Do kase se da primichat i zelenina nebo houby. Vsak Ty uz mas svoji fantazii.

delisa
203 příspěvků 28.09.04 14:13
Pro všechny milovníky mufinek

Mufinky lze připravit i na slano. Připravíme si základní recept a to takto :
V jedné misce pořádně promícháme 2 hrnky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 1/2 lžičky soli ( nejlépe mořské), 1/4 lžičky muškátového oříšku ( nemusí být)
Ve druhé misce rozmícháme 2 vajíčka, 1 hrnek smetany, 1 hrnek podmáslí, 6 lžic rostlinného oleje
Obě misky smícháme dohromady a přidáme buď pokrájenou šunku ( uzené, salám…) nebo nastrouhaný tvrdý sýr anebo nadrobno pokrájený pórek, nebo posekaný vařený květák a salám.

Pokud chceme sladké mufinky, přidáme do základního těsta 1 vanilkový cukr, 1/2 hrnku moučkového cukru, ovoce( čerstvé, kompotované, mražené nebo sušené), čokoládové hoblinky nebo kakao, nastrouhané oříšky nebo kokos.

delisa
203 příspěvků 28.09.04 14:23
Postup tvorby mufinek - tipy a triky

Tekuté pří:,–(y přidáme do misky se suchými pří:,–(ami. Mícháme jen lehce, tak aby se suché pří:,–(y namočili.

• když přidáme do mufinek ovoce, tak je před pečením pocukrujeme a pečeme o pár minut déle
  • hotové mufinky můžeme polévat polevami a různě zdobit
  • na slané mufinky můžeme před dopečením dát kopeček strouhaného sýra
  • když obě misky připravíme večer do lednice, ráno jsou čerstvé mufinky ke snídani během 20 minut
  • z bílků můžeme ušlehat sníh a nakonec ho vmíchat do těsta, bude nadýchanější.

Vali
1326 příspěvků 30.09.04 23:43
Pavlásku, Deliso - díky

za bezva rady. Zase jsem zpátky,měla jsem nemocný počítač, měl virosu, z rad a receptu mám radost hned je využiji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz