Mam dotaz,

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
airan
652 příspěvků 24.03.06 13:42
Mam dotaz,

V posledni dobe se ke mne dostavaji recepty na salaty, ktere maj v sobe syrove zampiony a ja jsem trochu bezradna. Mate nekdo s tim zkusenosti?

Reakce:
Jarka7
208 příspěvků 24.03.06 13:55
Zdravé čerstvé žampiony

Klidně si žampiony očisti, nemyj je a neloupej. Nakrájej a požívej s chutí. Větší množství léčí atopický ekzém.
Neboj se, jsem 35 let mykoložkou.

kamilio
551 příspěvků 24.03.06 15:02
syrové žampiony

Samozřejmě jsou poživatelné za syrova. Ale před tím, než je někam přidáš, tak k nim čichni. Rádi nabírají vůně z prostředí, v němž rostly. A ono to někdy v pokrmu, který chceš vylepšit, působí díky zvláštní vůni opačně.

airan
652 příspěvků 24.03.06 20:07
Jarko a Kamilio,

Dekuji moc za radi, mela jsem nejake zabrany to davat syrove, proste nejsem na to zvykla a hlavne je to pro mne novinka. Tak aspon jste me zbyvili obav

goralka
271 příspěvků 24.03.06 20:41
ak máš zábrany

pre začiatok ich vlož do hotového teplého jedla a uvidíš ako ti budú chutiť. Moja dcéra ich dáva surové do smotanovej omáčky ku kuracim prsíčkam a veľmi nám chutia.

trikolka
383 příspěvků 25.03.06 05:35
syrove zampiony

davame na stul jako prilohu stejne jako napriklad rajcata nebo okurky jenom tak, nakrajene na platky. zkus to. jsou dobre, stavnate, vyborne. jen se nebat ;)

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 25.03.06 17:44
Čerstvé žampiony

Dokud mají uzavřené kloboučky krájím je na tenké plátky a přidávám do míchaných zeleninových salátů. Je to lepší než přidávat k masu, tam používám raděj sušené hřiby. Mají výraznější vůni. Pokud jsou žampiony čerstvé, bílé, nemají žádné fleky nebo stopy plísně, není třeba se obávat jíst je v menším množství syrové.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz