Lepenice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anickav
2904 příspěvků 03.02.09 08:38
Lepenice

Dnes som sa rozhodla pre lepenicu ako prílohu ku kuracím pečienkam /játra/- v slanine opečené. Je tu síce viac receptov, ale by som prosila Labužníkov o radu: osmažená cibuľa až do hneda, alebo do sklovita? Myslím, že výsledná chuť je dosť rozdielna. A pomer zemiakov a kyslej kapusty 1:1? Ďakujem!
 A.

Reakce:

mrtvola
1394 příspěvků 03.02.09 08:59
Aničko,

když mi zbude upravené zelí, tak už cibulku nedávám, jinak k syrovému dávám osmaženou do zlatova, ale to záleží výhradně na chuti strávníků a stavu jejich žlučníků. Zelí dávám cca 30 - 40% celkového množství lepenice, ale zase to hodně záleží na osobních preferencích.
Dobrou chuť !

anickav
2904 příspěvků 03.02.09 10:31
Ďakujem!

Možno moje otázky zneli divne, ale ja som lepenicu nikdy nevidela ani nejedla. Ale musí byť dobrá. A rozhodla som, že máme žlčníky v poriadku a cibuľu osmažím do zlatova…aj keď bola na zemiakových knedlíkoch, mančaft si pochvaľoval.

nescafe
13 příspěvků 09.02.09 21:27
LEPENICE

Jako nováček zde, zatím ponejvíc studuju recepty, pročítám příspěvky.K tomuhle úžasnýmu jídlu ale musím taky něco připsat. V lepenici jsou úžasný škvarečky,třeba jen z anglický.Hod­ně.Však ono zelí tu mastnotu srazí.EVA

pekarka
410 příspěvků 17.02.09 07:15
jo, tak to je dobrota

Lepenici, moje děti prostě milují. Jelikož se nám dost často podaří obdržet něco ze zabíjačky, tak k pečené jitrnici nebo jelitu se u nás podává lepenice. Dělám ji od oka. Kysané zelí mírně podusím, usmažím cibulku a s vařeným bramborem to zapracuji do tvárné hmoty. Poměrem si hlavu nelámu. Výsledkem je vynikající příloha, která se jí, dokud se nesní

Fabujan
150 příspěvků 17.02.09 12:30
Lepenice

Našla som si tu v Labužníkovi recept. Krásne pojednanie má Bunter v jednom z receptov. Tiež som prvýkrát jedla a musím uznať, že je to výborné.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz