Indická národní sladkost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AbiesAlba
400 příspěvků 01.02.09 10:28
Indická národní sladkost

Ahoj, bratr pracoval s Indem, který mu básnil o nějakém národním sladkém pokrmu, moučníku /pokud čekáte přesný popis toho, co chci, tak prosím přestaňte číst /, žel zapomněl jeho název, neví z čeho to je, nic. Jestli máte zkušenosti s indickým jídlem, mohli byste mi prosím napsat (klidně do soukromé zprávy) názvy ind. jídel s jejich recepty?
Vím, že je to jako hledání jehly v kupce sena, přesto bych se chtěla aspoň pokusit.

Reklama

Reklama

Reakce:

meisje
580 příspěvků 01.02.09 12:33
...

Ja ziju v Indii osmym rokem, ale o cem je rec me nenapada (((. Indove maji strasne moc sladkosti. Nejznamnejsi je " Gulab Jamun" bily nebo tmave hnedy. Jsou to koule z suseneho mleka, mouky, cukr atd.. Koule se osmazi a vhodi do cukroveho sirupu, tak aby byli do poloviny potopene. Popravde receno jeste jsem nepoznla „bilou tvar“, ktere by to chutnalo, je to DESIVE SLADKE a DUSIVE!!! Bratr tu sladkost ochutnal? Indove basni o spouste veci, ktere jsou pro nas nepozivatelne. Taky zalezi na tom odkud indak byl…kazdy indicky kraj ma to „svoje nej“. Byl vegetarian? Byl Jain? Byl Brahmi? Tohle vsechno se odrazi na na tom co je pro ne " NEJ". Nektere sladkosti, ale jsou vyborne. Ruzne drobne kousky vyrabene z kondezovaneho mleka s orechy, nejcasteji pistaciemi. To se bude velmi tezko hledat, kdyz neznas ani jednu surovinu. Pokud by se ti podarilo vymamit z bratra neco vice…rada pomuzu. Jinak si pak hodit do Google : Indian sweets a brat to recept po receptu…

AbiesAlba
400 příspěvků 01.02.09 19:42
...

Tak jsem ti napsala soukr. zprávu.

esmeralda
4813 příspěvků 01.02.09 21:12
Meisje,

sice v Indii nežiju ale i tady máme Indů dost.
A s nimi přišel i řetěz indických cukráren, nejznámější Maya indian sweets.
Také jsme kdysi neodolali a vyzkoušeli. Koupili jsme celou krabici. Děti se omluvily od stolu už po ochutnámí prvního kousku.
My jsme vytrvali déle, neboť jsme nevěřili že se nenajde jediný jedlý.
Nenašel.
Je to příšerně sladké a navíc to smaží snad v kozím loji. Zbytek dostali psi kteří okolo chodily asi tři dny a báli se toho. Nakonec jsem to hodila do popelnice.

Jiný kraj, jiný mrav. Indům to evidentně chutná protože tyto cukrárný stále existují. Bílou tvář tam je ale vidět jen málo kdy.

Snad bych měla dodat že indickou kuchyni mám velice ráda.

esmeralda
4813 příspěvků 02.02.09 08:07
Ach ten čeština....

Přeci psi chodili…

AbiesAlba
400 příspěvků 02.02.09 12:57
...

Esme, to znám, člověk píše a přitom už myslí dopředu a tak se přepíše. TAky se mi to stává.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz