káva a kečup?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luciep
2 příspěvky 24.04.06 03:13
káva a kečup?

Chtěla bych se zeptat na kávu a kečup. Kdo máte zkušenost, prosím, vysvětlete mi zařazení do skupiny.

Reakce:
penda
4752 příspěvků 25.04.06 09:46
Lucie, jak to myslíš s tím zařazením?

77× si labužníci přečetli Tvůj dotaz a nikdo neodpověděl ani se Tě nezeptal, jak to myslíš, tak se tě ptám já. ;o)
Pokud myslíš zařazení do kategorie, co se týče například restauračních menu, tak káva patří do horkých nápojů a kečup do doplňků. Pokud myslíš zařazení do kategorií na tomto serveru, káva je pod nápoji jako samostatná kategorie a kečup (vlastní výroby) v konzervaci zeleniny.
Pokud to myslíš jinak, ozvi se, až půjdu okolo, zase Ti odpovím. ;o)

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 25.04.06 10:01
Skupina

to asi bude neutrální, ale u kečupu je třeba počítat s tím, že je slazený, takže se bude hodit k sacharidům / kytičky /.

penda
4752 příspěvků 25.04.06 12:00
Jani,

díky za nápovědu, tak tato skupina mne vůbec nenapadla ;o)). Asi to bude tím, že dělenou stravu jsem nikdy nedržela. Ke kečupu jsem Ti, Lucko, našla info od Lenky Kořínkové - kečup v těle reaguje stejně jako nakládaná zelenina, proto jej lze používat stejně jako rajský protlak v jakémkoli množství (narozdíl od sójové omáčky - tu pouze v kombinaci s rostlinnou skupinou).

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 26.04.06 08:06
Vladko,

Jsi šťastná žena. Patříš asi do té skupiny jako ten můj. Ten zakusuje bůček anglickou slaninou a je jak tyčka. Mě pomůže dělená strava, když se s někým rozdělím a zbude mi kedlubna a voda.

vanda
5 příspěvků 28.04.06 03:29
...

Myslím si, že káva nelze zařidit a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pití kávy (i bílé) „neblokuje“ hubnutí. Kečup se řadí mezi bílkoviny.

esmeralda
4813 příspěvků 28.04.06 13:39
Káva a kečup - Vando,

nevím zda se stále mluví o tzv. Dělené dietě (kterou přivezla Lenka Kořínková z Austrálie když se tu pokoušela pro:,–(it coby herečka).
Dovolila bych si jen podotknout, že kečup není bílkovina.
Podle „učené knihy“ o dělené stravě patří do Rostlinné skupiny, podskupina Zelenina. Do této podskupiny patří také káva.
Tyto dvě potraviny jsou také zařazené do Živočišné skupiny, podskupina Zelenina.

vanda
5 příspěvků 02.05.06 07:48
odpoveď pro esmeraldu

Kečup (rozvařená rajčata) se řadí do skupiny bílkovin, protože uvařením rajčat dojde k chemickým změnám, které zvýší jejich kyselost a způsobí, že nejsou vhodná ke konzumaci se škrobovými jídly. Cituji také z „moudré“ knihy.

DanaJ
1136 příspěvků 04.05.06 10:14
Káva a kečup a dělená strava

U kečupu bych se koukla na obal, co vůbec obsahuje (nemůže některý obsahovat i trochu majonézy, zahušťovadel apod.?).
Kečup nebo rajčatový pudink?: http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?…

Ke kávě i kečupu: Kdybych držela dělenou stravu nekonzumovala bych ani jedno. Kávu možná jen z čekanky a kečup jen doma vařený, abych věděla, co v něm je. Hlavně bych nekupovala polotovary, konzervované cokoliv a další podobné.

Já osobně diety nedržím, ale snažím se žít zdravě. Kafe moc nepiju - už ani nevím, kdy jsem ho měla naposled - snad před měsícem či dvěma. Bez kečupu se moc neobejdu, protože mi moc chutná, ale je určitě lepší než klasická majonéza (vejce, olej);-). Doma dělám majonézu z mléka a oleje ručním mixérem. Snažím se vše ukuchtit doma. Míchám si bylinky. Dávám si pozor na glutamany a jim podobné umělé nesmysle. Zavařuji doma s mamkou. Když je z čeho vybírat, tak nakupuji výrobky se značkami (klasa, bio apod.). Sem ale taky člověk, někdy „hřeším“ - není nad propečený bůček s domácím kysaným zelíčkem a s kynutými houskovými knedlíky, ale to už je jiné téma.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz