Polemika s hladovkou aneb jak zhubnout pomocí sportu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

buraci
1136 příspěvků 10.03.06 14:34
Polemika s hladovkou aneb jak zhubnout pomocí sportu

Kenny se nám nyní svěřuje se svými pocity při dodržování hladovky, ke které došel jako k jedinému možnému způsobu jak zhubnout. Kenny ovšem hlavně zmiňuje, že zhubnout pomocí sportu se mu nedaří. Když se ovšem podíváme na to, co je pro Kennyho sport, pak se nelze divit, že nehubne a že ho zdobí pneumatika. Kenny totiž vyznává pouze silové sporty (posilovna, lehsedy), plavání (není dostatečně energeticky vydatné) a extrémní lyžování (tady nechápu, proč Kenny očekává, že bude hubnout, leda že by do toho svahu sám šlapal). Tohle přece nejsou sporty, při kterých dochází k masivnímu spalování tuků. To totiž nastává až při DLOUHODOBÉ zátěži, při její nízké až střední intenzitě. Trénovaný sportovec začne brát 70 až 80 procent energie z tukových zásob po přibližně půlhodině mírné až střední zátěže (pochopitelně v aerobním pásmu), u méně trénovaných jedinců je to ještě později a v menší míře. Proto pro snížení tukové zásoby jsou vhodné sporty vytrvalostní jako běh nebo cyklistika (porovnejte těla vytrvalců a těla lidí vyhoněných posilovnou). K tomu je třeba aby tělo bylo zásobeno uhlohydráty (třeba z těstovin či chleba), protože uhlohydráty jsou nutné k udržení energetických procesů, tedy žádné hladovění před sportováním. Můj názor tedy je, že ke zhubnutí nevede poměrně nesmyslná hladovka, ale pravidelný vytrvalostní sport a rozumné stravování (ano Kenny, malé porce fungují, ale musí být opravdu malé a ve správném složení).

Reklama

Reklama

Reakce:

Ivo
1045 příspěvků 11.03.06 07:26
Ano, buraci...

…v řadě detailů máš pravdu, ale je zde pár momentů, ke kterým bych měl připomínky:

1. to co jsi popisovala, platí obecně, u každého se to však projevuje individuálně (někdo nemusí cvičit vůbec a někdo by mohl běhat celý den a nebylo by mu to nic platné)

2. hladovění je jeden ze způsobů redukce hmotnosti a i když nepatří mezi ty nejzdravější, má jednu obrovskou výhodu, která souvisí s vlastností jedince, s vytrvalostí - efekt je okamžitý, rychlý. Z vlastní praxe vím, že obrovskou překážkou jakéhokoliv hubnutí je udržet se v tomto snažení týdny či měsíce - většinou vůle ochabne

3. mám dojem, že Kenny denně chodí s hafíkem na skoro desetikilometrové vycházky. Jsou-li ve svižném tempu, co víc si přát?

Mi je Kennyho snaha i metoda sympatická a fandím mu. Samozřejmě se nesmí podcenit přístup po......

buraci
1136 příspěvků 11.03.06 09:20
Ivo

Diky za reakci. Samozrejme, ze toto pojednani plati obecne, ALE:
1. Pokud nekdo hodne beha a presto jiz nehubne, tak bud je na sve idealni vaze (coz rozhodne neni v oblasti obezity, a pak neni duvod dale hubnout), nebo je neco spatneho ve strave (moc jidla, malo uhlohydratu, moc tuku, moc cukru), nebo beha pod svoje moznosti (na kontrolu je ovsem nutny minimalne tepomer).
2. Take jsem se jiz pokousela hubnout (po porodu pokazde skoro 12 kilo) A vim, ze rychle zhubnuti dlouhodobe vysledky neprinese. Jednak dochazi k tomu, ze po obdobi hladoveni si telo jakykoliv kousek potravy ulozi na horsi casy, a jednak si clovek nenavykne na jakysi rezim, ktery v ponekud uvolnenejsi forme musi dodrzovat cely zivot. Stejne jako nemuzu okamzite bezet maraton (kdyz zustaneme u behani), tak nemuzu okamzite prejit na stridmejsi stravu, oboje je nutne trenovat a je nutne si vypestovat disciplinu a vuli.
3. Chozeni je jiste zdravy a prospesny zpusob pohybu, nicmene bohuzel oproti behu je vyrazne mene energeticky vydatne. A bricho jako pekac buchet (jak chce Kenny) pri nem taky neziskame. Obvzlast pri crossovem behu se intenzivne zapojuji vsechny svalove partie a casem ziskame na pohled pekne a primerene osvaleni.

Ivo
1045 příspěvků 11.03.06 09:48
Buraci...

…nechci být urputný, jen ještě maličkost: se vším, co říkáš, souhlasím. Jen jsem chtěl podotknout (a týká se to bodu č.1), že při stejném energetickém příjmu a současně stejném výdeji bude Petr hubnout a Pavel nikoliv - chci tím říct, že chování organismu je individuální. Toť vše.

Pěkný den Ti přeje Ivo.

buraci
1136 příspěvků 11.03.06 13:49
Tak to jo, Ivo

To je pravda, ten co nehubne se proste musi zamyslet. Taky preji pekny den.

viktorka11
194 příspěvků 11.03.06 15:45
Hladovka...

Ja osobne Kennymu fandim a ocenuji jeho prispevky o hladovce. I kdyz si nemyslim, ze je to idealni zpusob ke zhubnuti, ale jestli si to on mysli, veri tomu a bude s vysledkem spokojeny treba i za rok ode dneska, tak proc ne. Navic ho obdivuji a jeho silnou vuli, protoze to, co dela, bych sama chtela podniknout, ale porad to odkladam a vzdy si to nejak „oduvodnim“ a omluvim:) Chci to ovsem udelat spis za ucelem ocisty tela…http://ww­w.mens-health.cz/cla­nek.php?id=318 . Bojuji se zhozenim asi peti kil nevim jak dlouho. A vim, ze at beham kolik chci, tak dokud nebudu i spravne jist a neprestanu se sladkym, tak proste ani maratonovy trenink zazrak neudela. A to mam z vlastni zkusenosti. Mela jsem formu jako nikdy, ale zadek skoro porad stejny :-) A proc? Protoze jsem se neprestala cpat cokoladou a jinyma kalorickyma bombama :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz