Bezlepková dieta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AbiesAlba
400 příspěvků 03.03.06 12:41
BEZLEPKOVÁ DIETA

Ahojte dámy a pánové!
Vypadá to, že nás brzo čekají v rodině jídelníčkové změny. Náš nejmladší zřejmě dostane naordinovánu bezlepkovou dietu. Prosím vás proto o jakékoliv bezlepkové recepty - hlavně na buchty a pečivo bez klasické mouky z obilných zrn. Tady na labužníkovi jsou v části bezlepková dieta recepty jen dva. Díky.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 03.03.06 22:15
Abies,

já si tohoto příspěvku vůbec nevšimla, takže zde je odkaz na stažení několika receptů. Ještě prohledám všechny kuchařky, určitě mám nějaké recepty na vánoční cukroví a prolistuji i časopisy. ;o)

AbiesAlba
400 příspěvků 04.03.06 08:11
Vlaďko,

díky, hned jdu zkoumat. :)

AbiesAlba
400 příspěvků 04.03.06 08:50
VŠEM!

Díky každému, kdo se mi nějakým způsobem ozval a poslal mi třeba i recepty. Procházím je a moc se mi líbí. Novou situaci beru jako výzvu pro život, jako něco, co budeme zkoumat a co se nám podaří zvládnout.
Vlaďko, kuchařka od tebe je báječná, přečetla jsem si úvod, prošla jsem recepty a shledávám je celkem pestrými.
Pokud byste mohli na Labužníka vkládat svoje bezlepkové recepty - zvláště na pečivo a buchty - uděláte radost nejenom mně, ale i mnohým dalším lidem, kteří hledají možnosti stravování bez lepku. Když sama narazím na nějaké recepty, tipy, zajímavosti, pokusím se je taky vkládat.

Ještě jednou díky a dobrou chuť do života!

penda
4752 příspěvků 04.03.06 10:28
Pár odkazů ...

coeliac.cz
bezlepkové potraviny
bezlepka.cz
lepek je zákeřný nepřítel
bezlepková dieta
vaření.cz
doktorka.cz
diskuze o celiakii
moučníky (5 receptů)
recepty na ženě-in.cz
Vodňanské kuře (seznam výrobků této firmy, které neobsahují lepek)
výrobky pekárny Česká Lípa (pro info, jaké zhruba druhy pečiva je možno si zakoupit v obchodní síti)
výrobky firmy Nestlé (pro bezlepkovou dietu)

penda
4752 příspěvků 13.03.06 00:05
sváteční pečení

velikonoce v bezlepkové kuchyni

bedla  19.03.06 22:33
Bezlepková dieta

Mohu s potěšením sdělit, že při své návštěvě Lékárny, tady na severu Čech, jsem zaznamenala: prodej již hotových výrobků v této řadě. Samozřejmě, ve vyjímečných případech - ale již oproti minulým létům - pokrok. bedla

AbiesAlba
400 příspěvků 20.03.06 08:52
Bedlo,

To jsem moc ráda, protože se budeme stěhovat z jihu Moravy na sever Čech, takže jsou to dobré zprávy.
Vítečkovi sice testy nevyšly úplně dobře, ale dietu zatím mít nemá, uvidí se za tři měsíce. Ale pan doktor mrkl na našeho tatínka, probral si ho a dneska jde na vyšetření tatínek i s dědečkem, takže se nám to v té rodině pěkně zamotává.

bedla  20.03.06 10:05
Bezlepková dieta - Abies,

shodou okolností jsem zabrousila na Chat lidiček, kteří tuto dietu musí držet. Byla jsem překvapena soudržností, radami a pěkným přístupem jednoho k druhému. Samozřejmě přeji, aby vše bylo v pořádku. bedla

AbiesAlba
400 příspěvků 20.03.06 11:54
Bedlo,

díky za přání, uvidíme, jak dopadneme. Naštěstí se touto dietou dají odstranit veškeré problémy, které celiatik má.

AbiesAlba
400 příspěvků 21.03.06 09:57
Předběžné výsledky

Tak máme celiakii prokázanou u dědečka, u tatínka. Na vyšetření půjdou samozřejmě i další členové rodiny. No, trošku je to takové zvláštní, všechno se změní, ale bude dobře. Konečně jim nebude zle a vyřeší se jejich zdravotní potíže.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz