Antidieta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 09.03.06 19:43
Antidieta

**Jedl jen české jídlo, zhubl šest kilo
***Muž, který jedl měsíc kvůli experimentu třikrát denně tradiční stravu, překvapivě ztratil na váze*
Praha - Celý měsíc se Karel Gustav Božan živil jen českou stravou – k snídani, obědu i večeři. Zkusil, co s ním kalorická česká kuchyně udělá. A výsledek? Zhubnul o šest kilo a má lepší krevní obraz než před čtyřmi týdny.

Experiment s názvem Super Špek Me, v němž Božan dostal hlavní roli „pokusného králíka“, zorganizovali lidé ze společnosti Aerofilms. *Ta totiž právě před měsícem uvedla do kin americký dokument *Super Size Me, v němž se režisér filmu Morgan Spurlock celý měsíc stravoval v řetězci McDonald´s. Filmař přibral za čtyři týdny více než deset kilo, z jater se mu stala „hrouda másla“, hladina cholesterolu se téměř zdvojnásobila a tělo mu vypovědělo službu i v intimním životě.

Dokument, který během Spurlockova fastfoodového maratonu vznikl, šokoval celý svět. Lidé ze společnosti Aerofilms se proto rozhodli vyzkoušet stejný pokus v českých měřítkách. A výsledek je velmi překvapil. Ze souboje mezi hamburgrem a vepřo knedlo zelo vyšla česká klasika jako zdravější. Alespoň o tom svědčí Božanův zdravotní stav. Přestože jedl třikrát denně v hospodách a vývařovnách typická jídla, měl zakázanou zeleninu a ovoce a naopak pil jedno pivo za druhým, zhubnul. Klesla mu také hladina cholesterolu a játra vykázala v testech lepší výsledky. Záhadu vysvětluje lékař Lukáš Pollert, který Božana vyšetřoval, jednoduše:

„Zaprvé měl z čeho zhubnout, na začátku experimentu vážil 125 kilo. Někomu s nadváhou se hubne lépe než štíhlému člověku. Roli hrálo i to, že Gustav Božan jedl po hospodách, kde vždy dostal standardní porci. Předtím se stravoval hlavně doma, kde je množství potravy téměř nekontrolovatelné, navíc nepravidelně. A jedl tak dlouho, dokud se nepřejedl.“

Mýtus, že česká strava je přímou cestou do hrobu, Pollert vyvrací. „Není tak nezdravá - záleží také na způsobu stravování, celkové životosprávě a životním stylu. Desetibojař Tomáš Dvořák si může dovolit jíst k obědu šestnáct knedlíků, a přesto nemá ani podkožní tuk. Já bych se klonil k tomu, jíst normálně a třeba i víc, než je nutné, a k tomu dělat aktivně sport,“ míní lékař a bývalý olympionik Pollert.
Sám Božan si experiment na webových stránkách projektu spíše pochvaloval. „Jen se mi někdy zajídaly teplé snídaně,“ řekl Božan.
OLGA MÁLKOVÁ
(O zveřejnění článku z dnešní MF Dnes mne požádal Maňána, případnou chválu proto směřujte na jeho hlavu ;o) )

Reklama

Reklama

Reakce:

Manana
1515 příspěvků 09.03.06 20:07
vlaďko

já ti moc děkuji! Matiox chaua!

penda
4752 příspěvků 09.03.06 21:21
A já Ti,

Maňánku, děkuji za ten háček ve jméně… je to jako pohlazení ;o)

Manana
1515 příspěvků 10.03.06 00:06
vlaďko

jen škoda, žes to nazvala antidieta, teď se tomu budou všichni dietáři vyhýbat, místo aby to brali jako dietu regulérní, a zkusili to.
Můj úmysl byl prezentovat to jako podnět k návratu k naší tradiční české kuchyni, na které není nic nezdravého, jak nakonec tento test prokázal.
Labužníci, prosím, berte to jako ČESKOU DIETU!

penda
4752 příspěvků 10.03.06 07:21
Hahahaa....

jenže kdo dnes má na to, aby se chodil stravovat do restaurace třikrát denně, Maňánku, a jak znám sebe, nevím, nevím, kdo má tak pevnou vůli si doma připravit stále stejnou porci jídla a mezi těmi jídly nic neuždibovat. Protože to zkrátka není typická dieta, jediné, co mne napadlo, byla antidieta…tak až se tu objeví pepíček, pískni na něj, on Ti to přepíše…;o))

DanaJ
1136 příspěvků 10.03.06 12:18
Nádherný článek,....

.....hned o víkendu udělám škvarkové knedlíky.

ardi
5 příspěvků 20.03.06 13:41
Objektivní

by bylo udělat tento experiment u více lidí - různého věku, různé životosprávy a pak vzájemně porovnat výsledky.

kamilio
548 příspěvků 20.03.06 14:51
česká dieta

Já se dobrovolně hlásím na několika měsíční test české diety. Jen mi sdělte, kam mám zasílat účtenky k proplacení a komu podávat průběžné zprávy a výsledky váhových změn.

xgoni
63 příspěvků 20.03.06 17:45
...

ak by ste si chceli prečítať denník, ktorý aktér tohto experimentu počas jeho trvania písal - tu je odkaz: SuperŠpekMe

musím sa priznať, bavila som sa na tom celý mesiac celkom dobre

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz