jak zavařit či uchovat "hotovky" na dovču???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

asteri
1 příspěvek 31.08.04 12:00
jak zavařit či uchovat "hotovky" na dovču???

Prosím, chci si vzít na dovolenou jídlo uchované v zavařovačkách, ale nevím jak na to. Poradí mi někdo??? Díky

Reklama

Reklama

Reakce:

Kopretinka
565 příspěvků 31.08.04 13:43
Ahoj Asteri

Já před 14 dny taky zavařovala. Kuřecí, hovězí, vepřové a gulášek. Všechno na 100 stupňů a na 2 hodiny

1irena
591 příspěvků 31.08.04 13:47
Je to pracné

jednak se musejí použít tzv. masová víčka( s červeným „těsněním“) a pak se jídlo musí sterilovat za plného varu alespoň hodinu a po 24 hodinách sterilaci opakovat.

Kopretinka
565 příspěvků 31.08.04 13:59
:o)

Irčo, my jsme to zavařovali jen jedenkrát a nic se nám nezkazilo, a zavařujeme už hodně dlouho, ale ono asi také záleží na jak dlouho člověk potřebuje, aby to vydrželo. Myslím, že na 14 dní stačí ty dvě hodky jen jednou alespoň podle našich zkušeností A doporučju ti na dovču naložit si masíčko, pak zamrazit a na dovči si ho ugrilovat :o))) všichni kolem vás budou slintat

1irena
591 příspěvků 31.08.04 14:52
Kopretinko

asi jo, já to kdysi dělávala, když jsme byli na celé prázdniny venku.

Labužník Bery02
58 příspěvků 03.12.04 11:52
Zavařování masa a ost.

Já jsem zavařovala upečené maso vepřové, kuře a syrové kotlety. Maso jsem nacpala do sklenic a dvě hodky sterilizovala 80° a druhý den ještě jednou znovu 1 hodinu/80°. To je důležité dvakrát po sobě. Pečené maso bylo výborné, kotlety se rozpadaly a kuře bylo také dobré. Dá se i guláš a lečo, ale cibule tam nesmí být a koření také né, jen osolit. Jinak to povoluje a kazí se to. Měla jsem jídlo na měsíc sebou.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz