drtič odpadků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník nika02
94 příspěvků 09.09.05 10:18
drtič odpadků

máte někdo zkušenost s drtičem odpadků pod kuchyňským dřezem? Chtěla bych znát názor a zkušenosti někoho, kdo toto zařízení má? Není to zbytečnost?

Reklama

Reklama

Reakce:

DanaJ
1136 příspěvků 09.09.05 14:19
Nemám...

…drtič odpadků, ale jestli máš zahrádku s kompostem, tak je to podle mě úplný nesmysl. A já vlastně bydlím v panelákovém bytě, jsme tam dva, a nic takového nepotřebuji.
Stejně se tam drtí jen to, co se dá dát na kompost.Nebo ne? A toho mám tak málo, že se to nevyplatí. Zbytečná investice. I z hlediska ochrany životního prostředí bych raději kontajnéry s městskou kompostárnou a třídit odpad, než to posílat s vodou do čistírny odpadních vod.

esmeralda
4813 příspěvků 10.09.05 00:48
Drtič odpadků - Nika

Tento „vynález“ byl zabudovaný v jednom bytě ve kterém jsme bydleli před třiceti lety. Samozřejmě, jako každá novinka, se nám to moc líbilo. Nadšení ale časem opadlo a zjistili jsme že je to úplně zbytečný krám. V dnešní době recyklování a kompostování je to už úplně na nic. A navíc, když ti do drtiče spadne třeba lžička, tak ji máš zničenou.

spanny
159 příspěvků 10.09.05 14:54
Esmeraldo

Mas pravdu. Moje sousedka mela tento drtic ve sve kuchyni a porad ji tam neco padalo co nemelo (nebo spis deti ji tam neco porad strkali) a mockrat to opravovala. A taky to bylo velmi hlucne. To bylo ale pred 20 lety a urcite dnesni nove drtice budou tissi.

Labužník nika02
94 příspěvků 13.09.05 06:46
díky

díky všem za názor, vypadá to, že jste mi ušetřili peníze. Asi od nákupu tohoto zařízení upustím.

AFTIC
122 příspěvků 06.12.05 23:57
ZATRACENÁ TECHNIKA

Jako odborník v pohostinství musím říci, že drtič odpadků je fantastický vynález obzvláště když máte restauraci ve dvacátém nebo třicátém patře nějakého mrakodrapu.

Ale pokud máte takový drtič v rodinném domku jako my, kdy ta kuchyně je vzdálená více než 100 metrů od hlavní kanalizace, je takový drtič jen pro zlost.

Já ten drtič doma nepoužívám protože jsem pořádný člověk a všechno bezezbytku sním a manželka se zapřísahá, že tam už téměř nic nehází a přesto nám ten prevít každé dva či tři roky ucpe kanalizaci tak, že musím volat speciální firmu která to provrtá a každá ta sranda stojí pokaždé kolem 400 dolarů.

Shodou okolností tu ten instalatér byl asi před třemi nedělemi. Sáhodlouze nám vysvětloval co tam smíme a nesmíme házet a prodal nám za 120 dolarů galon také tekutiny která, jestliže jí každých 14 dnů do toho dřezu nalijeme, nám údajně ušetří peníze. No, jaképak šetření.

Já jsem si spočítal, že tudíž je lepší doma nejíst a chodit na jídlo do restaurace. On to totiž není jen ten drtič. Manželka má také myčku nádobí, ale proto, aby se to nádobí lépe umylo a aby se ta myčka neucpala, tak to nádobí napřed umyje ve dřezu. Tak jaké pohodlí to je.

Když už mluvím o pohodlí tak bych také rád věděl proč pokaždé než má přijít uklízečka mi manželka říká, že si musím všechno pořádně uklidit. Prostě ono to s tou technikou a pohodlím není tak horké a navíc to všechno stojí peníze.

Máme samozřejmě také pračku, ale s tou je to to samé. Všechna ta mýdla a prášky jsou drahé jako potvora a když jsem nedávno viděl, že nové spodky stojí asi 90 centů, tak si říkám jestli by nebylo lepší to špinavé prádlo vyhazovat a kupovat si pokaždé nové.
A pokud se týká těch zbytků potravin tak jedno řešení je jednak ta zahrádka a kompost, a nebo na zeleninu mít králíka a na maso nějakého pořádného buldoka.
M. Klima

DanaJ
1136 příspěvků 07.12.05 08:46
Aftik

Dokonalé. ale i pravdivé. Nádherný článek. Souhlasím. Ale na myčku na nádobí mě pořád svrběj prsty.

Marjanka2
214 příspěvků 07.12.05 13:26
Drtič odpadů

Vlastní zkušenosti nemám, ale od známého instalatéra vím, že základem pro dobrou funkci drtiče odpadu je poměrně velké množství vody ,kterou drtiči pomáháme v jeho fungování a kromě toho třeba odpad ze zelí,banánové slupky a podobný odpad obsahující delší vlákna po určité době zabrání mašince v plnění jejích úkolů.

rosnicka
262 příspěvků 08.12.05 11:45
Jsem zastánce,

drtičů odpadků. Podle mě je toskvělá věc. Zvláště, když bydlíte ve městě a nemáte svůj kompost. Jsem hodně „zelenino a ovoce-žrouti“, takže se mi v kýbli na odpadky hromadí nelibě vonící odpady, přeci jenom, neběháme s odpadky každý den, jsem zatím dva. Drtič tohle vše odboural-slupky od brambor, okurek atd. i malé kosti…je pravda, že vodu je třeba pouštět při drcení. Dněšní drtiče jsou výkoné, pravda, hlučnější, ale zase drtíte poměrně krátkou dobu, že:-))

AbiesAlba
400 příspěvků 13.01.06 14:10
Sem to patří

Drtič odpadů máme doma okolo roku a půl, jsem s ním nesmírně spokojená a už bych neměnila. Loupu brambory do dřezu, čistím tam veškerou zeleninu, házím tam kosti z kuřete, skořápky z ořechů a drtič funguje vesele dál. Je pravda, že jsme si pořídili malý průmyslový drtič (nebo taky pro velké rodiny). Ucpal se mi jen jednou, když jsem do něj strčila nať z mrkve a netušila jsem, že obsahuje vlákna, která se zamotají do nožů. Ale problém jsem postupně vyřešila se zvonem na odpad a s dlouhou vařečkou. Ono je dost důležité věnovat pozornost tomu, co v drtiči je možné drtit a co je nevhodné. Např. slupky od banánů, pórek, kukuřičné listí obsahují dlouhá vlákna, která se motají do nožů.
Máme drtič této značky: http://www.drticeodpadu.cz/index.php
Takže jen a jen doporučuju

Yvette
704 příspěvků 17.01.06 05:12
...

Ja moc dobre zkusenosti s drticem odpadku nemam. Nejen, ze manzel ho pred par mesici konecne zlikvidoval, ale opravdu to delalo paseku s nasim septikem a nebo jsem to zapricinila ja, hold nebyla jsem na to zvykla. Stavime novy domecek a tam jej davat urcite nebudu. A to nerikam a nehlasim se k tomu, co vsechno jsem omylem rozdrtila, protoze kdyby nahodou se to touto cestou dozvedel muz, asi by mne zabil…
Ale to je muj nazor, Niko za zkuseni nic nedas. Zkusit se ma v zivote vsechno a pak uvidis.

farimen
1 příspěvek 20.07.18 00:28

Díky za tip. Jsem rád, že jsem se dozvěděl o drtiči odpadů. Vždy jsem to viděl v amerických filmech, ale nevěděl jsem, že se to prodává i u nás. Dělal jsem si nějakou rešerši a došel jsem na drtiče odpadů od Blanco. Vypadají kvalitně, nemáte s nimi někdo zkušenost? Tady mají výběr eshop-blanco.cz - drtiče odpadu

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz