Stříbro

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jantar
170 příspěvků 30.08.05 10:38
Stříbro

Jak nejlíp vyčistit stříbrnou lžičku ---- ale bez chemie

Reklama

Reklama

Reakce:

manek  30.08.05 10:58
stříbro

Jantare, bez chemie funguje ultrazvuk, jenže nevím, jestli budeš mít možnost se k tomu dostat. Ultrazvuk používají třeba ve zlatnictvích na čištění šperků a tu a tam i některé jiné firmy. Asi to bude chtít se poptat…

spanny
159 příspěvků 30.08.05 17:52
jantare

Vedela jsem ze lidi cisti stribro s folii a tak jsem se podivala na Google a tam poradili takto: Potrebujete na to kus aluminiove folie, horkou vodu, prasek do peciva, sul a misu.
Vyloz spodek misy folii a poloz na tu folii to stribro. To stribro se musi dotykat te folie. Uvar vodu (tolik aby to srtibro bylo ponorene) dej do vody sul (oni rikaji asi tolik kolik bys dal do vody kdyz varis spagety). Pak do te horke vody rozpust jeden nebo dva hrnky toho prasku na pecivo. Kdyz je vsechno v te vode rozpustene tak to nalej na to stribro. Pry se to stribro cisti samo, ty uz s tim nic nemusis delat. Nevim tedy jestli jsem to prelozila dobre s tim praskem do peciva. Oni rikaji ze pouzivas Baking soda no a tak doslovne prelozene je to ten prasek. Ale mozna ze by to mohla byt jedla soda.

jantar
170 příspěvků 31.08.05 10:16
prko koho

je to má dětská lžička
a tedji chci věnovat našemu malýmu . .

mě napadka kys. citronobá… + soda
tim čistim kávovar

spanny
159 příspěvků 31.08.05 11:13
jantare

Take jsem se docetla na Google ze na cisteni stribra se take pouziva pasta na zuby a nekdo i cisti stribro kecupem.

DanaJ
1136 příspěvků 31.08.05 13:07
Na čištění šperků...

…se používá taková specielní růžová vatička. Mama jí má doma a funguje to. Jen to sehnat. Koupila to před pár lety někde při výletě a už nevíme kde.

kltko  01.09.05 17:00
jantare,

bez chémie to ale nejde - pokiaľ chceš odstrániť začernanie, ktoré je chemickou zmenou (vznikol sulfid strieborný) - aj tá sóda, alobal, zubná pasta, k. citrónová… sú chemické postupy

Prehľad nájdeš tu:
http://www.labuznik.com/forum_posts.php?…

henin
1 příspěvek 20.05.10 11:16
stříbro

Ahojte všichni , kupovala jsem si nedávno přívěšeky a ocelové prstýnky na internetových stránkách www.stribro -klenoty.cz a mám z nich velkou radost jsou krásné a hlavně , tak jak vypadají na obrázku tak vypadají i ve skutečnosti a je s nimi velice dobrá domluva. Určitě mrkněte na ně!!!

Manana
1515 příspěvků 20.05.10 11:34
Jantare

starý babský recept: natrhej přesličku a s ní stříbro vyčisti. Bude se blejskat jako psí kulky.

svato
1415 příspěvků 20.05.10 12:27
praslička

sa mi zdá na striebro dosť tvrdá (v prípadne núdze sa ňou dajú vydrhnúť hrnce)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz