Chutné čtení,

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bali
1254 příspěvků 25.12.06 07:01
Chutné čtení,

jestli Labužníci moc nezlobili, tak jim Ježíšek určitě přinesl nějakou chutnou literaturu. Na mě myslel knihou Šéfkuchař na cestách (A.Bourdain) a Chuťopis (J.Rákosníková-D.Prošková). Šéfkuchařova kniha, Důvěrnosti z kuchyně, byla skvělá a tak mám radost z pokračování. Chuťopis je také napsán velice zajímavě a čtivě.
Jdu si udělat čaj, sednu do křesla u krbu, obložím se cukrovím, konečně ochutnám vosí hnízda s kterými jsem se tak piplala a sváteční odpoledne budu trávit čtením.
Jak jste na tom vy, ostatní Labužníci?

Reakce:
bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.06 08:57
čtení

cukrovíčko moc nemusím, ale seděla jsem pod lampou a probírala se Kuchařkou od Jamie Oliver - jamie po italsku…také moc dobré, není tam zapotřebí xxxx ingrediencí a skutečně se podle toho dá vařit.
Jen jsem odběhla, vnouček uvolnil počítač…jdu pomáhat…dcera vyrábí sushi…pěkné čtení a hezký zbytek svátků..

Florentyna
439 příspěvků 25.12.06 09:16
Na mně taky

Jažíšek pamatoval s Šéfkuchařem na cestách, z první knížky od mistra Bourdaina mám stejné zkušenosti, jako Bali. Pak mi taky ještě donesl Culinarii Greece a nejnovější knížku od Jamie Olivera -Cook with Jamie. Z té jsem úplně unešená. Bohužel mi nějak nezbývá čas na to posezení s cukrovím u krbu, snad večer… Ještě jsem za celé tyto Vánoce neviděla ani deset minut jakékoli klasické pohádky, budu si je asi muset nechat odvyprávět

Bali
1254 příspěvků 25.12.06 09:55
Místo čtení,

jsem nakonec koukala na starý fr. film Bouvard et Pecuchet.
Musím ale říct, že česká verze Písařů je mnohem lepší.
Jinak z vánoční tv jsem taky nic neviděla. Ne pro nedostatek času, ale protože ji zapínám málokdy.

buraci
1136 příspěvků 26.12.06 10:33
Konecne

… si na me Jezisek vzpomnel se Silver Spoon a pak me jeste potesil s Vari sefkuchari. Sefkuchar na cestach a Culinaria Italie je holt na mne.

babi
6360 příspěvků 26.12.06 11:09
Až moc chutné...

také jsem dostala ¨The Silver Spoon¨ (the tam jaksi schází), a potom ještě ¨Europe's Master Cheefs¨obsahující Appetizers, Main Dishes a Desserts předních evropských šéfkuchařů, kteří z klasických receptů vytvářejí jejich moderní pojetí. Nádherné fotografie úpravy pokrmů na talíři. Objednáno z www.mojakniha.sk se kterými mám jen ty nejlepší zkušenosti (ochotní a milí!). Některé knihy jsou tam o porovnání levnější.

Pozdrav na všechny!

Labužník Liska102
2 příspěvky 02.01.07 04:55
...

U nás to Ježíšek (aka manžel) nevydržel a některé dárečky vypustil již předem - takže toho posledního Jamieho mám už přečteného a fakt je skvělý. Pod stromeček si nechal naprostou bombu - Made in Italy od Giorgia Locatelliho - je to úžasná věc pro každého kdo miluje italskou kuchyni, krásná knížka po estické stránce, skvělý text a velmi zajímavé recepty - fakt vřele doporučuji. Jako druhou bombu si pak manžel nechal předobjednávku Culina Mundi - je to od stejného vydavatelství jako Culinaria (ta původní anglická), má to 1000 stránek a je to průřez světovou kuchyní, kde každou zemi zastupují vybraní šéfkuchaři - má to jedinou chybu - vyjde to až v dubnu - takže si holt musím počkat.

Bali
1254 příspěvků 02.01.07 06:00
No,

a Olivovou kuchařku nikdo nedostal!?

buturenka
311 příspěvků 02.01.07 08:03
...

Bali, Olivovou kuchařku jsem já dostala, jste holky šikovné
Jinak Ježíšek naložil Bourdain - 2 ks Na cestách i Důvěrnosti, Culibariu Italiu tak mám se čím pročítat

Bali
1254 příspěvků 02.01.07 08:50
Hodny to Jezisek u Buturenky,

a Bourdain je fakt supr!!!

Labužník rady02
39 příspěvků 02.01.07 10:27
...

Musím se pochlubit, už mám internet doma, takže přístup na Labužníka je lepší a mohu mu věnovat více času. Ježíšek taky naložil Olivovou kuchařku a už v prosinci Culinarii Itálie. K tomu přispěla i doporučení z Labužníka, takže děkuji.

Bali
1254 příspěvků 03.01.07 02:23
Áááááá

další hodný Ježíšek

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz