kuchařky(knihy)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

karminek
757 příspěvků 09.12.06 01:58
kuchařky(knihy)

Docela by mě zajímal váš názor na velké množství kuchařek.V poslední době si myslím že jich je až příliš mnoho a je jedno jak je ta kniha zaměřena.Různé recepty se opakují nebo obmněňují.Dokonce si myslím že dobrých 80% z nich je jen tahání peněz z lidí.
Co vy na to?

Reklama

Reklama

Reakce:

jolana
5065 příspěvků 09.12.06 02:36
Jo...

…souhlasim.

Bali
1254 příspěvků 09.12.06 04:16
...

vzdyt te nikdo nenuti je kupovat

jolana
5065 příspěvků 09.12.06 04:40
Vsak aj...

…otazka je o len nazore …

Bali
1254 příspěvků 09.12.06 05:50
...

budme radi, ze knizek je dost a kazdy si muze vybrat to, co ho zajima. Za „komousu“ vyber nebyl zadny a taky nebylo z ceho varit. Ted jsou knizky i ingredience. A recepty se opakuji nebo obmnenuji i na Labu a jinde. A proto je na kazdem z nas co si koupime a co cteme. Ja osobne kucharky sbiram, vetsinou zahranicni. To byste koukali jake mnozstvi kucharek je treba ve Francii a v Nemecku. Kam se na ne hrabeme......

Labužník handula02
634 příspěvků 09.12.06 09:09
Karmínku

souhlasím s Tebou, je to jako s módou, vlastně se to opakuje, jen jsou trochu jiné materiály......

sim
293 příspěvků 09.12.06 10:47
kucharky

ahoj
na jednej strane ich je vela, na druhej strane stale nie je dost dobrych kuchariek napr. o roznych narodnych kuchyniach.
vacsina co je v obchode naozaj nic nove neprinasa.

ked sa na to ale pozrieme optimisticky, par kuchariek, co su dnes v obchode, su naozaj spickove a to je super.

karminek
757 příspěvků 09.12.06 12:58
...

sim -to co stojí za to to je těch 20% o kterých jsem psal.
Jolana-děkuji ti za podporu ve všem co jsemzatím napsal,protože si myslím to samé.
Bali- i stvým názorem musím souhlasit a to naplno.I když si nemyslím ka se na ně hrabeme. V kvantitě vydávání kuchařek to asi nebude.A v kvalitě české nebo slovenské kuchyně to asi taky nebude .To co si myslí lidé o své národní kuchyni nemůže mít vliv na vydávání různých kuchařek.(ale to co si lidé myslí o své národní kuchyni je téma do jiné diskuse)
Doopravdy mě zajímá názor na množství kuchařek a jestli je pravda co v nic píšou a jestli je (a jak je )to lidem platné.Protože dneska už je to jeden velkej galimatiáš.

karminek
757 příspěvků 09.12.06 13:23
...

Zároveň se přiznám že asi budu souhlasit skoro se vším,protože vyznat se ve vší literatuře je dost těžké.Chci si o tom jeno popovídat a znát názory ostatních.
Tak pište a nebojte se .Nekoušu. NEMÁM ZUBY ANI POVOLENÍ.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.06 15:58
...

mám doma v knihovně 1,5 m kuchařek. Nové nekupuji již 10 let. A vlastně používám jenom dvě: Kuchařku naší vesnice (1988) a Pečeme podle vyzkoušených receptů (Dona 1992). Na inspiraci mám pak Labužníka a ať dělám co dělám, vždycky se nějak od receptu odchýlím. Tak jsem usoudila, že nemá cenu utrácet za další „výplň“ knihovny.

sim
293 příspěvků 10.12.06 18:02
vznik kuchariek

a este ma napada, ked vidim to mnozstvo kuchariek, ze asi pojde casto o prepisovanie obsahu z jednej do druhej.
pri tych hrubych sa mi nezda byt realne vsetko vyskusat a pri tych ostatnych mi to aj tak nejde do hlavy. v tomto viac verim knizke s menej receptami, napr. narodnymi kuchynami (ale od autora alebo aspon spoluautora z danej krajiny) alebo na tema jednej suroviny, alebo napr. Jamiemu, ktory netvrdi, ze vsetko vymyslel, ale pridava k znamym receptom vlastne vychytavky.

pekarka
410 příspěvků 11.12.06 00:18
kuch. knihy

Sbírám, ráda v nich listuju, hodně kupuji. Je pravdou, že mě zajímají spíše moučníky, cukroví dorty, ale nepohrdnu a ni jinýma kuchařkama. Dle mého názoru jich není dost. Když na nějakou narazím, tak ji prolistuju a pokud mě nezaujme, nekoupím. Obrázky jsou moc důležité. Když to vidím, hned mě to zaujme a vařím. Máš Karmínku pravdu v tom, že před třeba Vánocemi vyjde spoustu brož. kuchařek, kde se recepty opakují. Ale ta radost z nové kuchařky. Hned dnes se půjdu po nějaké podívat a udělat si radost.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz