Brusinky - klikvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník Andry02
121 příspěvků 24.11.04 13:08
Brusinky - klikvy

Ahoj, dostala jsem ted kyblik brusinek nebo pry jsou to klikve. cast z toho urcite snime jen tak, ale z casti bych neco upekla… Nechce se mi je zavarovat, tolik jich zae neni, ale nenasla jsem na Labuzniku zadny receptik primo s brusinkama. Nemate nekdo nahodou nejaky tip? Jsou dost kysele a krupave.....

Dekuju uz dopredu :-)

Reakce:
Eleeen
1127 příspěvků 24.11.04 15:17
Andry,

zamrazit!!! Brusinky se zmrazené i prodávají (pytlík po 250 g). A klikva je de facto téměř totéž.

meisje
580 příspěvků 30.11.04 13:40
Brusinky

Ahoj, kazdy rok valcim se stejnym problemem - co s brusinkami. Docela me pobavilo…„ze toho cast snite“ - za leta co brusinky zpracovavam vim…ze nejsou vubec vhodne k prime spotrebe.
Brusinky jsou velmi zdrave, pro vitamin C a specialne se doporucuji konzumovat pri potizich s mocovym ustrojim - dezinfikuji. Vynikajici je caj ze susenych brusinek, samozrejme omacka ke zverine ci ke svickove, ja delam kompoty, kecup, susim je v susicce pak je pridavam napr. do caje. Vyborne jsou i kandovane jen tak k zakousnuti, ci pouzit misto rozinek do testa. Ci zpracovat na ruzne pyre apod. Na cizich webech je dalsich spousta receptu. Neni to tak davno jsem tady na webu hledala nekoho kdo je zpracovava podle „echt ceskych“receptu, bohuzel nikdo se mi neozval. Zmrazit se samozrejme daji, ale i pak se musi tepelne upravit, protoze za syrova jsou prave pro svou trpkost a kyselost, tuhost temer nezkonzumovatelne.
Pokud mas i nadale zajem o recepty na brusinky, napis mi na:
meisje@seznam.cz - rada poslu.

sadraj
1 příspěvek 31.01.05 16:01
...

potřeboval bych tu klikvu sehnat ve větším množství pro léčbu mé maličkosti nevíte někdo kde se dá sehnat?

xAda
1 příspěvek 20.08.18 13:12
@sadraj píše:
potřeboval bych tu klikvu sehnat ve větším množství pro léčbu mé maličkosti nevíte někdo kde se dá sehnat?

Nevím, jestli Vám to ještě pomůže, ale případně info pro někoho jiného. Klikva se dá sehnat v e-shopu Sunfood, momentálně by měla být v akci. Tak snad to někomu pomůže :)

Antalikova
4 příspěvky 22.10.18 08:30

Ahoj, já jsem z nich minule dělala moravské koláče podle tohoto receptu a bylo to výborné - Moravské koláče

Nebo paštiku, tam jsem si už brusnice nasušila - Játrová paštika od Nadi

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz