bread machine yeast, bread flour

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gaburiatko
739 příspěvků 02.09.09 14:16
bread machine yeast, bread flour

Vedeli by ste mi poradit, ked pisu na americkej webstranke 2,5 CL bread machine yeast, ide o obycajne susene drozdie ???, davaju to na 4,5 pohara bread flour. Ide o hladku muku ???
 Vdaka.

Reakce:

hafca 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.09 14:07
...

Bylo by lepší dát sem odkaz na ten recept nebo celý recept. Takhle se špatně radí. Jestli je dávkování droždí na odměrky nebo lžičky, pak je určitě sušené. S moukou je trochu problém, ale má-li to být chleba, pak to bude nějaká hladká chlebová mouka. Hlavně ne naší dvounulku, ta je tak akorát na veku.

esmeralda
4813 příspěvků 05.09.09 23:49
Bread machine yeast, bread flour - Gaburiatko,

pročetla jsem pár odkazů.

Bread machine yeast (kvasnice na výrobu chleba) se vyznačují tím že jejich granule jsou jemnější, tím pádem se lépe a rychleji nasáknou tekutinou a tudíž se rychleji aktivují.
Chleba tím pádem potřebuje jen jedno kynutí.
Nikdy jsem je nezkoušela. V článku doporučují místo nich použít obyčejné granulované droždí. Cca 7 gr na 500 gr mouky.

Bread flour je těžší mouka s vyšším obsahem lepku který dodá chlebu větší pružnost.
Též se do ní přidává ječný slad a vitamin C. Ty pomáhají droždí vykynout.
Tuto mouku jsem vyzkoušela a velkého rozdílu jsem si nepovšimla. Snad kromě ceny.
Padla tam zmínka o tom, že se může do obyčejné hladké mouky přidat lepek.
Ptala jsem se v obchodě se zdravou výživou a tam mi řekli že samotný lepek se koupit nedá. Tak nevím…

Každopádně přeji v pečení mnoho úspěchů.

gaburiatko
739 příspěvků 14.09.09 21:11
Dakujem

Esmeralda dakujem za vycerpavajuce informacie :) Hafca bohuzial som si recept niekam zalozila, takze link nedam, ale islo o sladke kysnute pecivo :).

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz