co to je, sypání POLONÉZA ??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

litalka2
13 příspěvků 28.08.09 17:26
co to je, sypání POLONÉZA ??

Obas zahlédnu u restaurací v okolí jídelníček na MUNU. Inspiruju se, když nevím, co třeba vařit. Narazila jsem na taštičky a tvarohem a jahodové knedlíčky ( tedy sladká jídla) sypané polonézou. Co to ta polonéza je?? Nevíte??
 Díky

Reklama

Reklama

Reakce:

lydia
1227 příspěvků 28.08.09 18:14
já znám sypání polonaise takto

strouhánka opražená do hněda na másle. Může se tak posypat sladké nebo i vařený květák, nebo chřest apod. Hlavně ale na zeleninu je sypání polonaise , strouhánka opražená na másle do které se nakonec přidá nakrájená zelená petrželka a na tvrdo uvařené vejce.
Takže si myslím, že jsou to knedlíky nebo taštičky posypané místo mákem, touto strouhánkou. Já tak někdy sypu švestkové knedlíky nebo i kynuté.

noskovice
1323 příspěvků 28.08.09 19:39
Oprazena strouhanka

Ja jsem se setkala s oprazenou strouhankou bud doma, jako holka, kdyz moje maminka delala bramborove sisky a uvarene je hned hazela do teto strouhanky. Moc nam to chutnalo. Tady, v Italii, testoviny posypane touto strouhankou. Misto na masle, je oprazena na olivovem oleji. Taky dobre. Omlouvam se za diakritiku, ale mam pocitat v „nemocnici“, tak pisi na pocitaci manzela.
Ahoj Sona

lydia
1227 příspěvků 29.08.09 09:52
Soňo,

já mám taky ráda nudle s tou strouhánkou, samozřejmě posypu ještě práškovým cukrem a jím k nim jablečný kompot nebo jablečné pyré. A nejenom švestové knedlíky, ale i meruňkové jsou se strouhánkou moc dobré. A bramborové šišky taky.
Pěkný pozdrav, Lydia

litalka2
13 příspěvků 02.10.09 20:01
...

Moc děkuji všem… strouhanku na květáčku, nebo knedlíkách znám… ale netušila jsem, že se tomu říká " polonéza" Děkuji !!

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz