Bolavé ouško....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alec
84 příspěvků 13.02.06 23:38
Bolavé ouško....

Vím,že je to úplně mimo…,ale poradí mi někdo prosíííííím nějakou,třeba i babičkovskou radu na zánět střebního ucha?

Reakce:

Manana
1515 příspěvků 14.02.06 00:18
Tak

takový recept nemám, ani jsem se dosud s tohle surovinou nebo igrediencí nesetkal a nevím ani, kde bych ji mohl zakoupit.

penda
4752 příspěvků 14.02.06 02:37
česnek...

myslím, že klidně i přímo do ucha…ráno se Ti mrknu a dám vědět…;o))

marmelada
1643 příspěvků 14.02.06 08:48
Ušní svíce

se mi osvědčily mnohokrát. Používali jsme je i dětem při bolestech uší. Kupovala jsem je v lékárně, ale můžeš i tady .

lydia
1227 příspěvků 14.02.06 10:10
Alec,

Cibule vytáhne bolest. Cibuli nařezat na kolečka, dát na ucho a přikrýt čistou, lněnou utěrkou. Nespát na péřovém polštáři.
Ale se zánětem si raději nezahrávej. Navštiv lékaře.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 14.02.06 10:26
Alec,

moje maminka na to mívala takovou zvláštní věc. Nahřála vždy balení mouky - ohřála celé kilo v troubě - a tuhle teplou záležitost nám přikládala k uchu…

xgoni
63 příspěvků 14.02.06 12:54
...

„zánět středního ucha“ nie je žiadna sranda a namiesto skúšania babičkovských pochutín a la cibula, cesnak a ušné sviečky okamžite nástup k lekárovi!!! treba to poriadne preliečiť, medzi možné komplikácie patrí napr. absces v mozgu - to už nerozchodíš tak jednoducho. (obrázok názorná ukážka následkov neliečeného komplikovaného zápalu stredného ucha)

Alec
84 příspěvků 14.02.06 16:42
Děkuji

za rady všem.Při pohledu na obrázek od xgoni se mi podlomila kolena,stejně jako kdysi při shlédnutí fotky,na které byly plíce jakéhosi „bývalého“ kuřáka.....brrr…
Zatím trpím s vatou v uších,do zítřka to MUSÍ přejít…

marmelada
1643 příspěvků 14.02.06 16:58
Tak ještě zevrubně

tady

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.06 09:36
určite lekár a antibiotiká

a ako doplnkovú liečbu je dobré držať ucho v teple, a poznám to nie s múkou, ale so soľou, zohriať štvrť-pol kila soli v kastróli, alebo niečom inom vhodnom presypať do bavlnenej plienky, urobiť z nej balíček asi 15×15 cm (viac vrstiev tkaniny) a priložiť na boľavé ucho tak intenzívne, akú teplotu si trúfneme zniesť. Prípadne si aj podložiť pod ucho, keď ležíme. Soľ sa dá použiť mnoho krát a potom ňou môžeš ešte sypať aj poľadovicu :o)

Jenofefa
1315 příspěvků 15.02.06 11:37
Už jsi byla u doktora?

Nechci strašit a vůbec nejde o to, překonat bolest, ale zanedbaný zánět středního ucha, kdy praskne ušní bubínek, může způsobit pěkné patálie, včetně ohluchnutí. Prasklina v ušním bubínku se zacelí a vznikne „jizvička“ a bubínek už není tak pružný a nefunguje.

Labužník Andry02
121 příspěvků 15.02.06 21:03
taky mame

malemu (1 rok) ted pichali ousku uz poctvrte za posledni tri mesice…uz jsem z toho zoufala, pokazde antibiotika…vyz­kousela jsem vsechny babickovske rady, teple, studene, cokoliv a nezabralo nic… vzdycky jsme skoncili na usnim a ATB… ted jsme byli u homeopata, tak zkousime kulicky. Nicmene jak tu uz zaznelo, zanedbani muze vest az k trvalemu zhorseni sluchu, takze neriskuj a supem na ORL

Alec
84 příspěvků 15.02.06 23:39
Zdá se,

že mám problém zažehnaný.A jsem ráda,že se to tentokrát podařilo i bez bílých plášťů…

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz