BOK CHOY

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taloska
2 příspěvky 23.03.05 15:42
BOK CHOY

Ahoj, nevíte někdo kde se dá v Praze sehnat zelenina Bok Choy??? Ideálně v okolí Hradčanské nebo Budějárny…případně jak se pěstuje atd… Díky!!!!

Reklama

Reklama

Reakce:

petromil
90 příspěvků 23.03.05 20:29
čínské zelí

asi myslíš čínské zelí,já jsem si koupila směs semínek čínského zelí firmy Semo.Seje se až v červenci,v sáčku jsou tři odrůdy,které Semo prodává i samostatně.Zatím mám zkušenosti jenom z pekingským zelím,tak jsem zvědavá co se urodí.Já zas marně scháním semeno medvědího česneku a barborky,to jsem zatím v čechách neviděla.

kamilio
550 příspěvků 23.03.05 22:14
BOK CHOY - pro Petromil

Jestli se ty nebo nějaký známý vydáte asi za měsíc na Moravu, tak v těsné blízkosti našeho města je plocha asi 40 ha plná medvědího česneku. Stačí se ozvat, dám tip.

Taloska
2 příspěvky 24.03.05 11:28
Medvědí česnek -čínské zelí

no, já nevím jak se jmenuje tahle zelenian v ČR, znám ji jenz ciziny..klasické čínské zelí to není, je moc světlé..... sice tvar vypadá jako čínské zelí, ale barvy listu jsou spíše kapustovité. Bohužel na Moravu cestu mít zřejmě nebudu :-( ale i tak děkuji za tipy.

kamilio
550 příspěvků 24.03.05 13:09
...

Talosko, pokud chceš vědět více, podívej se TADY .

chocolat
106 příspěvků 27.03.05 18:34
jak už jsem uváděla několikrát...

v jindřišské ulici je krámek s asijskýma specialitkama a často tam kupuju i bok choy.pro zajímavost mají třeba i thajskou bazalku, citronellu,kafírové lístky,galangal,čer­stvé mořské řasy,obrovské svazky koriandru a občas i zeleninu,kterou jsem nikdy předtím neviděla.z ovoce třeba zvláštní mango z vietnamu-stojí za to i když je dražší a taky skvělé ovoce podobné liči.jinak spousty koření, omáček, pamlsků, nápojů atd.-prostě fantazie!
tak k nim skoč a snad najdeš,co hledáš.ale nemají ho vždycky

petromil
90 příspěvků 29.03.05 17:46
Kamilio

škoda,že se na moravu nechystám,ve východních čechách po medvědím česneku marně pátrám už hodně dlouho.Podle mě bok choy je čínský zelí,typické čínské zelí neexistuje,vys­kytuje se ale ohromné množství různých typů a forem,které se liší vzhledem a hospodářskými vlastnostmi a využitím.Je vysoké od 10cm-40cm.Já mám semínka odrůd:Ogi,Sobi a Bokken.Za tři týdny od výsevu se mohou začít sklízet listy,rostlina dále obrůstá,nebo sklízíme až dorostlé růžice.Ještě jsem se dočetla,že pekingské zelí nebylo nalezeno divoce rostoucí a proto se předpokládá,že jde o spontánního křížence zelí čínského a vodnice.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz