BOK CHOY

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taloska
2 příspěvky 23.03.05 15:42
BOK CHOY

Ahoj, nevíte někdo kde se dá v Praze sehnat zelenina Bok Choy??? Ideálně v okolí Hradčanské nebo Budějárny…případně jak se pěstuje atd… Díky!!!!

Reakce:
petromil
90 příspěvků 23.03.05 20:29
čínské zelí

asi myslíš čínské zelí,já jsem si koupila směs semínek čínského zelí firmy Semo.Seje se až v červenci,v sáčku jsou tři odrůdy,které Semo prodává i samostatně.Zatím mám zkušenosti jenom z pekingským zelím,tak jsem zvědavá co se urodí.Já zas marně scháním semeno medvědího česneku a barborky,to jsem zatím v čechách neviděla.

kamilio
551 příspěvků 23.03.05 22:14
BOK CHOY - pro Petromil

Jestli se ty nebo nějaký známý vydáte asi za měsíc na Moravu, tak v těsné blízkosti našeho města je plocha asi 40 ha plná medvědího česneku. Stačí se ozvat, dám tip.

Taloska
2 příspěvky 24.03.05 11:28
Medvědí česnek -čínské zelí

no, já nevím jak se jmenuje tahle zelenian v ČR, znám ji jenz ciziny..klasické čínské zelí to není, je moc světlé..... sice tvar vypadá jako čínské zelí, ale barvy listu jsou spíše kapustovité. Bohužel na Moravu cestu mít zřejmě nebudu :-( ale i tak děkuji za tipy.

kamilio
551 příspěvků 24.03.05 13:09
...

Talosko, pokud chceš vědět více, podívej se TADY .

chocolat
106 příspěvků 27.03.05 18:34
jak už jsem uváděla několikrát...

v jindřišské ulici je krámek s asijskýma specialitkama a často tam kupuju i bok choy.pro zajímavost mají třeba i thajskou bazalku, citronellu,kafírové lístky,galangal,čerstvé mořské řasy,obrovské svazky koriandru a občas i zeleninu,kterou jsem nikdy předtím neviděla.z ovoce třeba zvláštní mango z vietnamu-stojí za to i když je dražší a taky skvělé ovoce podobné liči.jinak spousty koření, omáček, pamlsků, nápojů atd.-prostě fantazie!
tak k nim skoč a snad najdeš,co hledáš.ale nemají ho vždycky

petromil
90 příspěvků 29.03.05 17:46
Kamilio

škoda,že se na moravu nechystám,ve východních čechách po medvědím česneku marně pátrám už hodně dlouho.Podle mě bok choy je čínský zelí,typické čínské zelí neexistuje,vyskytuje se ale ohromné množství různých typů a forem,které se liší vzhledem a hospodářskými vlastnostmi a využitím.Je vysoké od 10cm-40cm.Já mám semínka odrůd:Ogi,Sobi a Bokken.Za tři týdny od výsevu se mohou začít sklízet listy,rostlina dále obrůstá,nebo sklízíme až dorostlé růžice.Ještě jsem se dočetla,že pekingské zelí nebylo nalezeno divoce rostoucí a proto se předpokládá,že jde o spontánního křížence zelí čínského a vodnice.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz