Ančovičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Berry02
80 příspěvků 11.11.04 14:07
Ančovičky

Prosím, neví někdo v jaké podobě se u nás dají koupit ančovičky? Přidávají se do všeho možného ale ještě jsem to v obchodech mezi rybičkama neviděla. Ani si nejsem jistá jak to má vypadat, nejsou to třeba ty malinký slaný rybičky které se používají jako očka s kaparou? předem dík za každý tip.

Reklama

Reklama

Reakce:

Eleeen
1127 příspěvků 11.11.04 14:15
...

jsou…

Labužník Berry02
80 příspěvků 11.11.04 14:26
očka?

Takže vydloubnutím kapary, popř. zakoupením těch slaných potvůrek bez kapary budu mít ančovičky? A dají se pořídit i v jiné úpravě?
Třeba v zelenině nebo čerstvé?

Jenofefa
1315 příspěvků 11.11.04 14:38
Ančovičky, sardele

jsou přesně ty malé rybičky, o kterých mluvíš. Ale je zbytečné kupovat očka, jsou k mání jenom ančovičky (je jich tam víc), jsou to obdobné malé plechovky jako s očky nebo se prodávají ve skleničkách. Jsou nasolené a v oleji, neviděla jsem je prodávat vážené.

Labužník Berry02
80 příspěvků 11.11.04 14:50
ančovičky

Dík moc za osvětlení

Martini.Dry
22 příspěvků 13.11.04 15:53
Ještě k ančovičkám

Ančovička je sardel obecná (Engraulis encrasicolus). K mání je tedy hlavně po nasolení - jako očka s kaparou nebo v malých skleničkách jedna vedle druhé ve slaném láku s olejem nebo ve formě sardelové pasty. Jinak jsem je u nás prodávat ještě neviděl.

Labužník Andry02
121 příspěvků 11.12.05 22:02
nevite kde...

se daji sehnat? koukala jsem po nich v Delvite, Carrefouru, zatim bezuspesne. Nemate nekdo tipa ktery obchod by je mohl mit? Dekuju…

manek  12.12.05 15:24
ančovičky

včera jsem je viděl v Makru, ve skleničkách, jinde zatím ne.

sim
293 příspěvků 12.12.05 19:05
ancovicky

ancovicky su sardelky. vidam ich v obchode casto, sorry ale z hlavy poradit neviem. tipujem carrefour, tesco atd.
mavaju ich bud v sklenenom pohari alebo, a co je praktickejsie, ako papierovu krabicu v ktorej je cca 9 malych jednodavkovych konzerv.

teoria ako vzdy tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Anchovies

marmelada
1643 příspěvků 12.12.05 20:48
Ančovičky - české budějovice

ahoj berry - dneska mi přišel katalog makra a jsou tam v akci ančovičky asi po 28 kč - akce do 31.12.

babca
22 příspěvků 13.12.05 10:35
...

Tento týden jsou k dostání i v Kauflandu. Jsou v plechovce i ve skle jako rybičky nebo očka !!!

Bali
1254 příspěvků 13.12.05 19:42
Cerstve ancovicky,

sem jednou koupila v Makru.
Kupujem tam cerstve sardinky na gril a jednou jsem chtela ochutnat cerstve ancovicky, ale sardinky jsou lepsi.
Ancovicky jsou lepsi nalozene jako filety nebo s kaparou.
Letos jsem dokonce navstivila ve Francii nadherne mestecko Collioure,kde je vyrabeji.V kazdem obchode maji nekolik druhu vyrobku. Samozrejme mam par sklenic ve spajzu!

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz