Recepty - baileys

Recepty s baileys  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Baileys je irský alkoholický krém vyráběný společností Gilbeys of Ireland od roku 1974. Je pro něj typická jemná smetanová chuť s lehkým štiplavým koncem. Obsahuje 17 % alkoholu. Konzumuje se samostatně (jako „dámské pití“), přidává se do koktejlů, např. do B52, nebo při přípravě dezertů. Baileys obsahuje irskou whiskey a smetanu, rostlinný olej, kakaové boby, vanilkové lusky, karamel a cukr.

 Rady při nákupu

Vyberte podle chuti a nebo přípravy, kterou plánujete. Nic nezkazíte základním, nejoblíbenějším druhem Baileys Original Irish Cream. Vyrábí se však ve třech dalších variantách - s karamelovým krémem, s příchutí mátové čokolády a kávovou příchutí.

 Využití v kuchyni

Baileys se přidává na zmrzlinové poháry, do palačinek a na lívance nebo třeba do náplně pečených rolád. Obsahuje smetanu a v ní bílkovinu kasein, proto není vhodné tento nápoj kombinovat s kyselými ingrediencemi - s vínem, tonikem nebo citronem. Nejznámějším použitím tohoto Baileys je koktejl B52, který obsahuje také Kahlúa likér a Absinth. Následně se zapálí a ještě hořící vypije brčkem.

Baileys si vychutnejte samostatně, v nízké široké skleničce, na ledu. Pokud nechcete kupovat originál, připravte si vlastní domácí baileys z whisky nebo rumu.

 Skladování

Výrobce udává trvanlivost 24 měsíců, nehledě na uskladnění či otevření. Doporučujeme krém ale nevystavovat přímému slunečnímu svitu a uchovávat při teplotě od 0°C do 25°C. Před podáváním i po otevření skladujte v lednici. Pokud používáte Baileys do pečení, nechte ho chvilku před zpracováním v pokojové teplotě.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Jarní pochoutka - chřest Jarní pochoutka - chřest
Plněné bramborové knedlíky anglickou slaninou se zelím Plněné bramborové knedlíky...
Cibulačka Cibulačka
Květákové placičky s majoránkou Květákové placičky s...
Zelí s jablečným cidrem Zelí s jablečným cidrem

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz