Recepty - baileys

Recepty s baileys  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Baileys je irský alkoholický krém vyráběný společností Gilbeys of Ireland od roku 1974. Je pro něj typická jemná smetanová chuť s lehkým štiplavým koncem. Obsahuje 17 % alkoholu. Konzumuje se samostatně (jako „dámské pití“), přidává se do koktejlů, např. do B52, nebo při přípravě dezertů. Baileys obsahuje irskou whiskey a smetanu, rostlinný olej, kakaové boby, vanilkové lusky, karamel a cukr.

 Rady při nákupu

Vyberte podle chuti a nebo přípravy, kterou plánujete. Nic nezkazíte základním, nejoblíbenějším druhem Baileys Original Irish Cream. Vyrábí se však ve třech dalších variantách - s karamelovým krémem, s příchutí mátové čokolády a kávovou příchutí.

 Využití v kuchyni

Baileys se přidává na zmrzlinové poháry, do palačinek a na lívance nebo třeba do náplně pečených rolád. Obsahuje smetanu a v ní bílkovinu kasein, proto není vhodné tento nápoj kombinovat s kyselými ingrediencemi - s vínem, tonikem nebo citronem. Nejznámějším použitím tohoto Baileys je koktejl B52, který obsahuje také Kahlúa likér a Absinth. Následně se zapálí a ještě hořící vypije brčkem.

Baileys si vychutnejte samostatně, v nízké široké skleničce, na ledu. Pokud nechcete kupovat originál, připravte si vlastní domácí baileys z whisky nebo rumu.

 Skladování

Výrobce udává trvanlivost 24 měsíců, nehledě na uskladnění či otevření. Doporučujeme krém ale nevystavovat přímému slunečnímu svitu a uchovávat při teplotě od 0°C do 25°C. Před podáváním i po otevření skladujte v lednici. Pokud používáte Baileys do pečení, nechte ho chvilku před zpracováním v pokojové teplotě.


Reklama

 
 Váš příspěvek

Reklama

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Nejlepší recepty

Hermelín ve víně Hermelín ve víně
Španělský ptáček podle babiček Španělský ptáček podle babiček
Losos na kopru s medovou omáčkou Losos na kopru s medovou...
Vepřové podzimní závitky Vepřové podzimní závitky
Horké maliny se zmrzlinou Horké maliny se zmrzlinou

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz