Výběr matrace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baruska999
1 příspěvek 29.07.15 14:30
výběr matrace

Zdravím prosím poradíte mi? Hledám matraci pro babičku..je alergik. Máte někdo zkušenosti? děkuju za radu

Editace adminem 30.7.2015 - odstranění odkazu

Reakce:
Zuzka1973
2276 příspěvků 01.09.15 15:10

Jsem také alergik a používám matraci běžnou - molitanovou, ale přes ni mám dvě (na výměnu při čištění) takové napínací podložky, protialergenní.
Dělá se i protialrgenní povlečení i speciální matrace, takže výběr je poměrně velký, i to funguje - co používám ty podložky přes matraci, je to znát, jindy jsem k ránu vždy dost kýchala, nyní mám klid :)
Značku neporadím, je jich plno, ale doporučuji raději v kamenném obchodě, než naslepo po netu…
Alergii mám docela silnou, přesto si vystačím jen s protialergenní podložkou a protialergenní dekou - povlečení mám běžné, peru ho každý týden.
Je samozřejmé, že i můj muž má stejné „stlaní“, jinak by to nemělo smysl, zrušili jsme v ložnici závěsy, záclony a koberec - máme jen omyvatelné žaluzky…
Jinde v bytě sice denně vysávám a oběhnu prach - ale víc ne, ono totž úplně sterilní prostředí také není to pravé, stačí jen častěji poklízet prach a podlahu (to musím stejně, když máme kocoura, ale ač jsem alergik i na kočky, při častém uklízení a vytírání mi to nijak nezatěžuje, do ložnice nesmí vůbec, ani výjimečně a zavíráme tam dveře, větráme jen oknem…

Pokud byl v dotazu odkaz (nyní je odstarněn), tak moji odpověď by neovlivnil: jsem spokojena s tím, že matrace máme obyčejné, pouze používám přes ně tu protialergenné podložku a deku z vláken vhodných pro alergiky…
Opravdu to stačí, když člověk dodržuje častější úklid než je zvykem běžně…

esmeralda
4813 příspěvků 02.09.15 09:10

Už pět let vlastním značku Wenatex. Velice kvalitní. Dá se vyprat i potah matrace. Prodává se v různých velikostech i s motorem na různé naklánění a zdvíhání.

U nás v Oz velice drahá, neboť je rakouské výroby.

Do ČR je to za roh, takže by mohla být cena rozumější.
Případně by se dala i dovézt autem.

pajusska
1 příspěvek 21.09.15 21:09

My už delší dobu spíme na matracích z líné pěny a úplně v pohodě.. A jsme s ni fakta spokojeni.. Kupovali jsme to přes net - na ***.cz A to já mám taky poměrně silnou alergii.. Myslím si, že když se o to pořádně staráte tak se dá spát asi na všem. Základ je asi větrat, prát, třepat :-D Jediné co tak musím každý týden převlíkat peřiny protože se mi jinak špatně dýchá..ale to je všechno..

Edit admin 29.9.2015 - odstranění odkazu

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz