Viete ?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jolana
5065 příspěvků 08.02.07 03:47
Viete ?!

Asi vsetci ( aspon ja ano ) sa niekedy ocitneme v situacii, ze nam predlozia na stol nieco - nevieme co to je, alebo nevieme ako sa to papa, alebo nevieme cim sa to papa ( mate tam kopec priborov a vyberaj )…
Prva otazka- ako sa papa chlebik a pecivo pri oficialnom stolovani a ako sa serviruje…viete?

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 08.02.07 05:46
nikdy se neukusuje

z celého krajíce chleba ani celý rohlík, to mám vštěpováno od dětství, ale jako malá jsem za toto správné jezení byla pokárána paní učitelkou, když jsem v autobuse na školním výletě esteticky ulamovala kousky rohlíku nad ubrouskem a vkládala si je do úst (přiznám se, že tehdy jsem myslela na to, jaká je ta naše učitelka barbarka, že to nezná!)
Když nám v restauraci servírují pečivo v košíku, má se chléb nad talířem polévky rozlomit a položit na malý talířek k levé straně talíře s polévkou (pokud není servírován, vystačíme si s ubrouskem). Z něho pak ulamujeme levou rukou kousky, které přikusujeme k polévce.
Má někdo jiné zkušenosti? ;o)

Eja
3820 příspěvků 08.02.07 06:04
Je to tak

samozřejmě nenamazaný chlebík . Já to tak dělám i doma, hlavně s rohlíky, jsemna to zvyklá a vyhovuje mi to. Akorát - já jsem tak ortodoxní pravák, že udělat JENOM levou rukou něco takového, jako ulomit kousek rohlíku, je pro mne zcela nemožné - prostě vezmu rohílk do levé a nad talířem si z něj pravou kousek ulomím a zase odložím.

jolana
5065 příspěvků 08.02.07 06:47
Pokial viem...

…bageta a rohlik…ak su nenakrajane sa slusi rozlomit,a to ked uz je aj nakrajana. Nemazeme ale ulamujeme a potom az potierame - alebo nemazeme a vkladame sposobne do ust . Moze nam sluzit ako dojedanie omaciek a pod… ti sposobnejsi a zrucnejsi si napichuju na vidlicku a obkruzia tanier. S drobkami si ma poradit obsluhujuci personal ( aj na domacej oslave alebo pohosteni ..)! Krajce chleba sa papaju podobne.
Chleba s maslom( s dacim mazany akoze ) alebo oblozeny chleba sa je za:,–(ne rukami a normalne zakusuje…nenapadne drzime v druhej ruke alebo pri ruke obrusok a pouzivame na jemne utretie "papulky " …

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz