US labužníci, help!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bradicka
163 příspěvků 25.05.06 18:36
US labužníci, help!

Milí labužníci, jsem zde s úplně „mimomísovým“ dotazem: jak to, že v US parlamentu je na hlasovací tabuli YEP a NAY místo standartního YES a NO? To jsou přece, pokud vím, hovorové výrazy, jak je tedy možné, že jsou takhle oficiálně v parlamentu? Mám zvídavé studenty a neměla jsem uspokojivou odpověď… Díky moc za případné objasnění

Reklama

Reklama

Reakce:

Bradicka
163 příspěvků 25.05.06 20:00
Ono to asi není YEP,

jak mi tvrdil jeden student, ale AYE, a to je asi historický důvod… Chjo, asi budu muset na tu CNN mrknout.

penda
4752 příspěvků 25.05.06 21:57
Bradičko,

nejsem sice ten pravý k odpovědi, ale nemá to náhodou jednoduchý význam, a to : AYE - ano (Ayes have it - návrh byl přijat; většina je pro) a NAY - ne (oponent; hlas proti). ;o)

possum
464 příspěvků 26.05.06 15:06
Bradicko,

Vladka ti odpovedela spravne. Pri jakemkoliv hlasovani se pouziva AYE (the ayes have it) a NAY. Tudiz archaicke (nebo i dialect) yes.

Bradicka
163 příspěvků 28.05.06 14:08
Holky, diky

Diky moc, to Aye a Nay jsem pak taky dohledala, ale dotycny stale tvrdil, ze tam nebylo Aye, ale Yep… Je to mozny? Jste zlaty, diky, zdravim Nove Mesto i Australii

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz