vysavač Roomba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tasma
415 příspěvků 20.05.06 14:56
vysavač Roomba

Zamilovala jsem se do malého vysavače, který je bohužel poměrně drahý. Ráda bych se zeptala, zda má s ním někdo zkušenosti, než se rozhodnu otevřít peněženku.
moje tajná láska Roomba /> „target=“_blank
děkuji předem za informace

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 20.05.06 15:09
nemám zkušenosti,

jen poopravím odkaz, abyste si „toho krasavce“ mohli všichni prohlédnout ;o)
moje tajná láska Roomba

Tasma
415 příspěvků 20.05.06 15:20
...

Vladko dík za opravu

buraci
1136 příspěvků 20.05.06 18:09
Rohy?

Tasmo, tyto vysavace se nedostanou napr. do rohu, kde se ti pak vsechno hromadi a musis to stejne vyluxovat sama (at uz ti reklama tvrdi, co chce). Dokonaly uklid provedes jedine sama. Mam s vysavaci bohate zkusenosti, luxuju denne cely barak, protoze prebyvame se tremi pesany. Pokud chces utracet za vysavac, kup si Miele.

esmeralda
4813 příspěvků 20.05.06 21:56
Malý vysavač - Tasmo,

nevím jaké má parametry Roomba, neboť se tady neprodává (aspoň jsem ještě na něj nenarazila).
Asi před rokem jsem si ale pořídila malý vysavač QuickSilver od firmy Hoover. Váží pouhých 1100 gramů, motor je 700W. Přišel s několika nástavci (např na čištění sedadel a podlahy v autě). Má také řemínek, takže si ho mohu pověsit kolem krku, což jsem obzvláště ocenila nyní, kdy po operaci kolena chodím stále o jedné berli.
Původně jsem si ho zakoupila na rychlovky mezi „opravdickým“ uklízením, neboť mě unavovalo se obden tahat s mým „dospělým“ vysavačem Nilfisk. Později jsem ale zjistila, že ten malý vyluxuje stejně dobře. Má to snad jen nevýhodu, že košík kde se smetí a prach chytá se musí vyprazdňovat častěji.
Zkrátka: už bych bez malého vysavače být nechtěla. Nilfisk spokojeně odpočívá ve skříni.

Tasma
415 příspěvků 20.05.06 22:40
...

Buraci , s tím, že asi nebude uklízet zcela dokonale tak trochu počítám. Ale jako pomocník, který každý den vysaje bez mé pomoci mě naprosto uchvátil. Samozřejmě, že bych stejně aspoň jednou týdně musela vyparkovat obyčejný lux a vysát pořádně. Ale moc ráda bych se dozvěděla, do jaké míry tento samojezdící mrňous uklidí, abych nakonec svého starouše nemusela vyparkovávat častěji a u toho brečet, že mám doma další nepotřebný drahý krám.
Esme: Tento Roomba se prodává i u Vás -tady
Ten co máš ty, už jsem si jednou pořídila, taky na takové to meziuklízení, ale asi jsem šlápla vedle. No jo, ta moje lenost hold něco stojí.

esmeralda
4813 příspěvků 21.05.06 01:15
Vysavač Roomba - Tasmo,

díky za informaci.
Teď je mi jasné že jsem vlastně mluvila o něčem jiném. S tím po čem se pídíš zkušenosti nemám.
Nicméně s malým QuickSilver jsem nadmíru spokojená.

buraci
1136 příspěvků 21.05.06 13:47
...

Nevim, ja jsem k tomu dost skepticka, pokud si prectes reakce lidi, tak tam naznacuji, ze k tomu, aby ti Roomba vyluxoval, tak musis mit k dispozici dost velke prazdne plochy, napr. uz stul se zidlemi je problem (a co prechod podlaha - koberec?). Zamysli se nad tim, ze pokud by to byla takova bomba, tak uz by to davno vyrabely i jine renomovane firmy, aby si take tim zazrakem privydelaly. Nechci ti kazit nadseni, ale fakt je dost jinych krasnych veci, ktere si za tu cenu muzes koupit.

Tasma
415 příspěvků 21.05.06 14:06
Buraci,

ještě u nás prodávají Trilobite od Electroluxu - jednou tak drahý.
Potom se prodává Cleanmate 365 - zase o polovinu lasinější než Roomba.
Je to těžké rozhodování. Věřila jsem, že mě někdo nakopne v rozhodnutí ho koupit. Teď jsem momentálně opět skeptická jako ty a jenom budu po něm toužit, dokud mi někdo nesdělí osobní kladné zkušenosti.

AbiesAlba
400 příspěvků 21.05.06 16:29
Když jsem viděla

poprvé Trilobita od Electroluxu, moc jsem si ho přála. Mezitím jsme si pořídili jiný vysavač této firmy (cena Trilobita je opravdu moc vysoká), pračku od této firmy a u obojího jsem se velice zklamala. Pračka byla mnohokrát opravovaná, na vysavači se téměř okamžitě ulámaly plastové díly. Vzhledem k tomu, že ten můj stál více než Roomba (a musím s ním vysávat sama), šla bych do toho, který to umí sám a není to Electrolux… Je velice pravděpodobné, že jsme akorát narazili na špatné výrobky, jenže mně to už stačilo. Nechci od Electroluxu nic…

buraci
1136 příspěvků 21.05.06 19:39
Tasmo

Nenech si kazit radost takovym hnusnym skeptikem jako jsem ja. Pokud po nem skutecne touzis, kup si ho. U tebe urcite neni takovy chlivek jako u nas, tak to treba Roomba zvladne. Pokud to ma zajisteny servis a pokud se da predpokladat, ze firma v nasledujicich dvou letech nezkrachuje, tak jdi do toho. I kdyz ja bych si za ty penize treba koupila treba to krasne nadobi Le Creuset, co tu prezentovala babi…

Ivo
1045 příspěvků 21.05.06 23:02
Tasmi...

…já s tímto výrobkem sice nemám zkušenosti, ale s 99% jistotou si myslím, že jeho koupi prohloupíš - mé předřečnice měly v řadě případů pravdu. Tvoji cestu za spokojeností vidím v tom, že opustíš myšlenku, že nějaký univerzál Ti vyřeší problém (většinou to bývá záležitost kompromisů atd., atd.) a že si povíš, kde kolik potřebuješ uklízet, jaký výkon Ti na kterou místnost stačí (nevím, zda tento robotek umí samostatně vyjet do jiného patra…:-)))......Tasmi…ne, ne, ne.....tito roboti mají naprogramovanou jedinou funkci: vysát prachy z Tvé kapsy!!!

esmeralda
4813 příspěvků 22.05.06 00:17
Vysavač Roomba - Tasmo,

nedá mi to.....
Ivo má asi pravdu. Nejspíš jsi trochu zklamaná, ale je to lepší než vyhodit spoustu peněz za krám který nebudeš používat.
Mick za mě udělal domácí úkol a našel jakousi recenzi na tento výrobek. Byla velice negativní…a to je asi proč jsem to v obchodě ani nezahlédla.

AbiesAlba
400 příspěvků 22.05.06 07:56
...

diskuze o vysavačích robotech

buraci
1136 příspěvků 23.05.06 09:11
Jeste...

Tasmo, nasla jsem si o Roombe trochu vic. Jako technicka hracka je to krasne. Presto bych ti poradila jeste pockat, treba az bude trochu vic zvladnuty aspon algoritmus s jakym Roomba popojizdi, abys nestravila vice casu uklizenim ruznych kabelu, trasni, zidli, nabytku pod kterym se muze zaseknout…, nez kdybys vzala vysavac a uklidila si sama. Ber to tak, ze ta spousta kladnych ohlasu je hlavne od milovniku technickych hracicek, jsou to ti, kteri maji nejmodernejsi mobil, pracku a pejska robutka. A hlavne: Pockej az cesky distributor sleze z vajec, v US se roomba prodava za cca 200 USD, to je s cenou u nas dost nesrovnatelne. I sami tvurci priznavaji, ze soucasny model je nedokonaly a potrva par let nez vychytaji mouchy.

Tasma
415 příspěvků 23.05.06 14:31
...

Nerada, ale musím Vám všem dát asi za pravdu. Můj sen se rozplynul po přečtení americké inzerce, kde se Roomba /použitý/ hodně prodává, což značí, že je to sice krásná hračka, ale asi ne úplně funkční. Mám možnost si ho nechat dovézt přímo z Ameriky, kde se cena pohybuje od 150-300 dolarů. Je ovšem problém s napětím, které je jiné a taky bych neměla záruku a taktéž by se musel ukrýt před celníky.
Budu si muset počkat, až se na má stará kolena bude zde prodávat za čtvrtinovou cenu a zajisté i dokonalejší. A navíc není jedinou věcí, po které toužím, tou druhou je Pomalý hrnec. Tudíž asi koupím hrnec a za pomyslně ušetřené peníze za Roomba se pojedu ohřát k moři.

PepaVt
2 příspěvky 30.07.06 12:57
...

Mám Roombu SE už rok
Jsem s Roombíkem, jak mu doma všichni s láskou říkáme spokojen. Za ten rok jsem náš starý vysavač držel v ruce pouze třikrát. Ráno ho položím do prostřed místnosti, rozhlédnu se, jestli někde neleží něco, co by mu vadilo (šňůrky, klacíky od dětí). Pokud něco přehlédnu, nic se neděje, když se do něčeho Roombík zamotá, tak se prostě zastaví. Když přijdu z práce je perfektně povysáváno (i v rozích ) a Roombík je nabitý a zaparkovaný pod pohovkou. Jako každá věc i tato má své „ale“: 1. Dělá docela rámus (ale stejně ho pouštím, když nejsem doma ) 2. Asi po druhém, až třetím úklidu musím vysypat smetí (to jde snadno a rychle) 3. Nejhorší práce nastává asi po 6. až 10. úklidu - dostat z kartáčů dlouhé vlasy a vyčistit optická čidla a vysávací cesty od prachu (3-5 min.) Přesto se už ke klasickému vysavači nikdy nevrátím! Nevím kolik Roombík podražil za ten rok, já ho měl za 12 000 asi by mi stačil i základní model vloni za necelých 9000 Kč. Ta investice stála za to.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz